ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

Totu Kuul: Aleksei Olgin

Saada link

Media

Sarja pealkiri: Totu Kuul
Osa nr.: 18
Kestus: 00:57:51
Indeks: 2017-003467-0018
Režissöör: Radsin Maire
Esmaeeter : 20.01.2017
Kategooria: Kultuur → kultuur, muu
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 SAATEPEA
00:00:26 STUUDIO. Saatejuht Artemi Troitski sissejuhatus - õhtu kantud nostalgiast nõukogude estraadi järele, tutvustab saatekülalist, kes elab Eestis vaheaegadega 1978. aastast, on poeet-laulukirjutaja...
00:01:50 Aleksei Olgin (subt: poeet-laulukirjutaja) 85-aastane + FOTOD (m-v) + KT Troitski
00:02:57 Artemi Troitski: Kõigepealt oli eelajalooline aeg, ...see oli alates teie sünnist 1931kuni teie karjääri alguseni nõukogude estraaditähena. See oli 1963.–64. aastal. - ALEKSEI OLGIN: ma alustasin palju varem. Räägib, et alustas estraadist, tõlkis lääne laulutekstid vene keelde. Tegevuse alguse võlgneb ilusale armeenlannale Rubina Kalantarjanile, kes vajas soolokonserdiks nõukogude laulu (FOTO), muusika palus kirjutada tuntud heilooja ja džässmuusikul - Stanislav Požlakov (FOTO). Tõlkis ka Bachi "Ave Maria" - A. T: et Bach oli tegelikult pärit vennalikult sotsialismimaalt. Ta oli sündinud Weimaris ja teda loeti Saksa DV heliloojaks....Beethoven oli sündinud Bonnis ja oli seega Lääne-Saksa helilooja... - A.O: pidi kirjutama Ave Maria tõlke nii, et see sobiks meie tollase ideoloogiaga.
00:07:54 A.O: räägib, kuidas Slava Požlakov tellis temalt lastelaulu "Esimesed sammud" + lauluga arhiivilõik; esimene esitaja Veronika Kruglova (Jossif Kobzoni esimene naine), üks tuntumaid laule..
00:11:17 A.T: Mida tegite enne selle laulu kirjutamist? - A.O: räägib soovist õppida teatriinstituudis, luuletuse "Süüfilis" (Majakovski) esitamisest, nooruses osalemised filmides
00:13:19 Taas teemaks Slava Polšakov, laul "Inimlaps läks kodunt välja", esitajaks Eduard Hill + lauluga arhiivilõik. A.O: laulutõlked, tekstid, hea õpetaja Lebedev-Kumatš. Akordionist Volodja Dmitrijev (foto), laul „Kui päev vaid algaks ja lõpeks sinuga“ koos eduard hilliga + lauluga arhiivilõik.
00:16:46 A.O: Moskva raadiosaade "Tere hommikust!" - kui laul seal kõlas, hakati seda kõikjal esitama. aastast 1971- „Inimlaps läks kodust välja“ sai esimese koha (+ arhiivilõik) , kiideti Požlakovi, tekstikirjutajat ei mainitud.. Solistid (fotod), kes laulsid Olgini tekste - A. T: Mida oskate neist legendaarsetest lauljatest rääkida? - A.O: kuulus kunstnõukokku, oli seal kui Võssotski välja praagiti, kohtus kleenukese Alla Pugatšovaga,...
00:21:07 A.T: Kuidas Eduard Hill teile meeldis? Tüli? - A.O: jutustab tüli põhjusest, saade "Tere hommikust!", Hill muutis tema laulusõnu, Olgin tahtis laulu välja võtta, "Kutsuv tuluke" - laulul kaks varianti, Hill ei tea mida laulda + lauluga arhiivilõik "kui vaid päev algaks ja lõpeks sinuga…" - A. T: ...tolle aja nõukogude estraadi kõige seksuaalsem laul - A.O:. leppimine Hilliga, Hill oli nõukogude estraadi kõige huvitavam laulja.
00:26:56 A.O: Arkadi Ostrovski, kahetseb, et ei kirjutanud tekste koos Tariverdijeviga. Räägib, et karjääri tehti Moskvas, aga tema töötas Leningradi heliloojatega. Heliloojate nimed... , laulust "Karjala" ja selle esitajast Lidia Klement. Räägib laulust (algtekst Gorki), millele kirjutas töötluse "Tibukesed" esitamiseks komsomoli kongressil...
00:32:16 A.T: Kas te olite ka heliloojate liidu laulusektsiooni või kirjanike liidu liige? - A.O: laulukirjutajatel ei olnud kirjanike liitu asja. Tööpõlgurite sektsioon? Loetleb tuntud isikuid... - A. T: Kuigi olite tööpõlgurid, pidite te teenima väga palju raha. Populaarsete laulude autorid elasid täiesti teises maailmas, võrreldes lihtsate nõukogude inimestega. - A.O: Moskontsert oli palju tähtsam organisatsioon kui Lenkontsert. Paljud käisid ringreisidel ja ajasid raha kokku. „Esimesed sammud“ ilmus mitmemiljonilise tiraažiga, sain 13 rubla. Plaatide eest ei makstud, restoranides laulude esitamise eest maksti. Ainult muusika eest said raha helilooja ja muusikud,
00:37:23 A.T: 1970. aastate keskel ootamatult ja järsult oma saatust ja kolisite Tallinna. Miks just Tallinna? - A. O: abiellusin eestlannaga, suhted heliloojatega lõppesid. Räägib elektroonilisest muusikast, Eurovisioonist, mainib Valter Ojakääru, Gennadi Podelski. - A.T: Olete töötanud eesti lauljatega, kes olid väga populaarsed oma koduvabariigis, kuid avaldasid muljet ka üleliidulisel laval. - A.O: mäletab Anne Veskit, laul "Armastuse saar" (muusika Joel Steinfeldt). + VIDEOlõik esinemisest 1985.a. Minu meelest võlgneb ta mulle tänu oma Venemaa-karjääri eest.
00:42:24 A.T: Mida te siis Eestis tegite, kui te ei sulandunud siinsesse muusikaellu...? - A.O: Kultuiurkapitali toetus, kirjutas proosat, lühijutte.
00:43:49 A.T: Kuidas te suhtute Eesti uusimasse ajaloosse: 1990.–91. aasta, iseseisvuse taastamine, nõukogude okupatsiooni lõpp? - A.O: Kui ma üldse olen olnud patrioot, siis Eesti oma. Toetas vabariiki, anti ilma keeleoskuseta kodakondsus ja määrati Leningradi tööstaaži arvestades pension. Olen Eestile väga tänulik. Räägin naise surmast, naine oli muusikaõpetaja, elasid viimased 10-12 aastat Soomes Lapimaal. Kirjutas seal „Vibaliku väikesed rõõmud“, ilmus Kultuurkapitali toel Eestis.
00:48:35 Aleksei Olgin räägib, et viimane laul, mille kirjutas koos Anatoli Kalvarskiga, osutus minu lemmikuks. See on romanss „Ma ei meeldi teile üldse“ Valentina Ponomarjova esituses, see on täiesti vapustav + VIDEOlõik. Olginist tehti Iisraelis Soome kaudu saade, andis intervjuu.
00:50:20 Aleksei Olgin loeb ette viimati kirjutatu: September, nii palju vaikseid päevi, just nagu su naeratus.... .... Luges selle eile ette ka helilooja Anatoli Kalvarskile. Soov endast midagai maha jätta.
00:52:11 A. T: Sellele luuletusele ei ole vist kuigi kerge muusikat kirjutada ... - A. O: helilooja lubas meloodia kirjutada - Vestlevad Valentina Ponomarjovast, keda Troitski tundis hästi. .
00:53:23 Artemi Troitski tänab, Aleksei Olgin meenutab oma esinemisi ja närveerimisi, loeb luulet
00:55:13 Artemi Troitski lõputekst
00:55:41 LÕPUTIITRID, stuudio üpl
00:56:04 Aleksei Olgin - ...Midagi jäi rääkimata, midagi rääkisin vist ülearust....Tahtsin veel rääkida, kuidas kirjutati Pjehhale laul „Kõnnin ja laulan“. Kui Bronevitskile selle teksti viisin, ütles ta, et sobib, aga küsis, kust ma võtan, et Pjehha on 16-aastane..
00:56:48 Artemi Troitski - ...Aleksei Olgin muidugi teadis, mida rääkida, aga mõne asjaga ta üllatas mind.
00:57:45 ident ETV+
Faili nimi: 2017-003467-0018_0004_XHD_TOTU-KUUL_ALEKSEI-OLGIN.mxf
Indeks: 2017-003467-0018
Kestus: 00:57:51
Registreerimise kuupäev: 19.01.2017
Registreerimise aeg*: 2017-01-19 22:42:21
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse