ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

Kahekõne: Tarmo Rüütli ja Hannes Võrno

Saada link

Media

Sarja pealkiri: Kahekõne
Osa nr.: 95
Kestus: 00:52:21
Indeks: 2011-002695-0095
Režissöör: Selirand Elo
Esmaeeter: 17.11.2011
Kategooria: Elu → arvamussaade elust
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Saatepea
00:00:16 Stuudio ülp, stj Priit Kuusk (kpl, subt) alustab saadet, tutvustab saatekülalist - Tarmo Rüütli (Eesti jalgpallikoondise peatreener).
00:00:44 Stj - kas nüüd, 2 päeva hiljem, pärast valiktsükli lõppu (15.11-l oli EM play-offi korduskohtumine Iirimaaga Dublinis - viik 1:1), mõtled tulevikule või oled ikka nende mängude juures? Tarmo Rüütli - olen veel nende mängude juures.. veel kajastatakse, tuleb juurde uusi nüansse jne. Enam ei ole sellist pinget.
00:01:37 Stj - kas on kahju - peaeesmärk, jõuda finaali, jäi saavutamata? T. Rüütli - kui alustasime seda tsüklit, siis polnud palju neid, kes uskusid, et nii kaugele jõuame. ..kokkuvõttes pean seda edukaks valiktsükliks.. üritan olla pigem positiivne.
00:02:27 Stj - kas sa ise uskusid, et jõuate nii kaugele? T. Rüütli - .. pigem olin valmis võtma mäng-mängult ja vaatama, mis üldse teha annab.
00:02:53 Valiktsükli eelsest eesmärgi valikust.. mida peab koondis saavutama? T. Rüütli - ..väga raske oli näit kahe hulka pääsemist prognoosida, pigem sai vaadatud, kuidas tagumisest otsast kaugemale jääda.. nüüd peab juba teise pilguga vaatama.
00:03:41 Stj - järgmise aasta MM-i valiktsükli vastased on Holland, Türgi, Rumeenia, Ungari, Andorra.. T. Rüütli - .. Hollandile tavamõistuse järgi vastu ei saa; Ungari, Rumeenia, Türgi peaks olema mängitavad; Andorra - mõelgem tagasi Fääri saartele..
00:04:29 Stj mängust Fääri saartega - mind häiris mängijate suhtumine, et kaotus tuleb unustada.. ma arvan vastupidi. T.Rüütli - siis oleks jalgpallis väga lihtne, et jätad meelde vead ja enam see ei kordu.. Tähtis on õigel ajal keskenduda järgmistele mängudele.
00:05:29 Stj - kas tõesti ei olnud sellest mängust midagi õppida..? T.Rüütli -.. jah, need asjad peab ära parandama, peab väravad ära lööma.. TR räägib Fääri saartega mängust, kuidas asi käest läks..
00:06:13 Stj - ..oled sa peatreenerina näinud ka oma vigu, näit 0-7 kaotus Bosnia ja Hertsogoviinale eelmisest valiktsüklist? T.Rüütli räägib sellest mängust.. - mõnikord muutub asi raskesti juhitavaks, raske sekkuda.
00:07:35 Stj - kuidas saab üldse mängu käiku mõjutada, kui kiiresti pead otsuseid langetama? T.Rüütli - saab parandada asetusega, vahetustega, pressingu kõrguse muutmisega.. TR räägib pikemalt ka kodumängust Iiriga (0:4).
00:08:46 Stj Iiriga kodumängu kohta - paljud küsivad, miks mindi avantüürile kui oli vähemusse jäämine ja seis 0:1.. oleks pidanud kõik lukku panema, lootma kordusmängule.. T.Rüütli oma nägemusest mängu ajal - ..minu usk ei kadunud. Oleks ma ettevaatlikum, oleks kindlasti teinud teistmoodi, paneme selle siis minu vigade lahtrisse.
00:09:34 Stj - sa oled põhimõtteliselt mänguri tüüpi? T.Rüütli - sõna mängur on liialdus.. ma pean jalgpalli mänguks ja toonitan meestele, et me läheme mängima, mitte piinlema, üritan süstida enesekindlust ja lusti, arvan, et see pool on meid aidanud..
00:10:27 Suurepärasest hetkest, kui Konstantin Vassiljev lõi Dublinis viigivärava .. T.Rüütli - .. arvan, et see ettevõtlikkus, julgus ja vabadus, mis meestel on, toodab niisuguseid hetki.. See on olnud õige tee.
00:11:11 Stj - mida tegid pärast mängu Dublinis, mis on tituleeritud sajandimänguks, mis minu meelest on küll liialdus? T.Rüütli taastumisest pärast emotsionaalselt raskeid mänge.
00:12:15 Stj - jalgpall võib sinult une röövida? (subt - Täna saates: Tarmo Rüütli) TR - mõnikord.
00:12:28 Stj - mis põhjustel ta röövib une..? T.Rüütli - hiliste mängude pärast.. Liigne ärevus ei võta minult und, ei kurda selle üle.
00:13:01 Stj - kuidas on tähtsate koondisemängude ajal nö kodusel rindel, kas teised käivad kikivarvul? Kuidas on elada peatreeneri rütmis? T.Rüütli - meil on meeskonna rütm.. keskendume hotellides, meil on asjad päris paigas.. kikivarvul käia pole vaja.
00:13:50 Stj- mis on viimastel aastatel Eesti koondise juures kõige rohkem mõtlema pannud, et rutiini ei tekiks? T.Rüütli- rutiiniks ei lähe..iga mäng uus..see suht loominguline töö.
00:14:42 Valikutest, keda väljakule kutsuda jms. Stj isiklik küsimus viimaste mängude kohta - miks oli Voskoboinikov väljakul, mitte Ahjupera? T.Rüütli võrdleb neid kahte.. - kuna Zenjov kukkus ära, siis mul oli vaja temaga sarnast tüüpi, st Voskoboinikovi.
00:15:33 Stj - olid sa pettunud Voskoboinikovi mõnes soorituses? T.Rüütli - ei.. (iseloomustab tema mängu).
00:16:01 Eesti koondise suurematest probleemidest.. Stj - ..kui praegu näit Vassiljev välja langeb, siis on katastroof.. T.Rüütli - no katastroofi pole, võib tuua näiteid, kus teda pole olnud.. praegu oleks vaja meile noort Operit, särtsakat, resultatiivset ründajat .. äralööjat oleks etteliini vaja.
00:17:43 Stj- on selliseid noori silmapiiril? T.Rüütli - 2-3 aasta perspektiivis ehk, momendil mitte.
00:18:07 Stj- olid 1999-2000 esimest korda peatreener. Saldo, st võidud-viigid-kaotused, oli üldiselt hea, miks olid nii lühikest aega ametis? T.Rüütli- see oli jalgpalli poliitika.. olin kuni välistreeneri leidmiseni.
00:19:05 Stj - pettumist polnud? T.Rüütli - olin suhteliselt edukas, aga välistreenerite käigud olid kasulikud. Nüüd arvan, et pärast mind võiks tulla eesti treener.. Ajad on muutunud.
00:19:55 Stj - pidasid M.Reimi silmas? T.Rüütli - ..tema on üks nendest.
00:20:12 Uutest väljakutsetest. T.Rüütli - ..järgmiseks tsükliks on peatreeneri leping olemas, keskendun sellele.
00:20:29 Unistusest. Stj - ..kui pakkumine tuleks mõnest meistriliiga tasemel klubist? T.Rüütli - ..pole põhjust unistada, tegemist on piisavalt.
00:21:06 Stj - ..kas treener ei mõtle võimalusest suurema riigi juures töötada? T.Rüütli - ..olen mõelnud, aga praegu ütlen, et las olla nii nagu on.
00:21:47 Konstantin Vassiljevist. T.Rüütli - suurepärane mängija, talent, silmapaistev .....
00:23:06 Stj - oleks pettumus, kui Vassiljevi laeks jääks Permi klubi Venemaa meistriliigas.. T.Rüütli - seegi on pettumus, et ta pole seal põhimees, aga igal pool on omad nüansid, keda eelistada.. Arvan, et võimete poolest sobiks ta Barcelonasse.
00:23:47 Stj - mida teha Eesti jalgpalli arenguks? T.Rüütli - Eesti tuleb katta sisehallidega ..
00:25:06 Joel Lindperest.
00:26:44 Stj tänab, lõpetab int.
00:27:09 Saatepea katke.
00:27:14 Stj tutvustab teist saatekülalist - telesaadete juht, huumoriklassik, moekunstnik, jahimees jne, hiljuti asus tööle Eesti Kaitseväkke - leitnant Hannes Võrno.
00:27:45 Auastme ütlemisest mundrita inimesele.
00:27:55 Stj - miks selle otsuse tegid? Keskeakriis? Hannes Võrno (kpl, subt) - keskeakriis on ületähtsustatud... HV räägib, kui ta oleks kaitseväkke astunud 18-aastaselt, oleks öeldud, et see poisikese mõte. HV huvist militaarsuse vastu, lapsepõlvest.
00:30:27 Stj - kas hirmu ei ole - liitud maailmaga, kus hierarhia paigas, loomingulisust vähem jne? H.Võrno - ei saa päris nõustuda, et loomingulisust vähem... (toob näite otsuste vastuvõtmisest). HV - ..pigem olen eneseteostuse võimalusi avardanud.
00:31:42 Stj sõjaväelisest korrast - sind see ei heiduta? HV - see paelub mind.. see süsteem mõnes mõttes muudab inimest (toob näite).
00:32:36 Sõjaväemundri kandmisest.
00:33:09 Artiklist pealkirjaga "Jätsin joomise maha". Stj - esindad nüüd kaitseväge.. pilk sinu peal on teravam. Kas kaitseväkke minek ja alkoholi tarbimine omavahel seotud? H.Võrno - pole üldse seotud.. (räägib pikemalt artiklist, alkoholi tarbimisest).
00:34:11 H.Võrno tööülesandest kaitseväes. HV - minu ametinimetus on teabekeskuse ülem. HV räägib tööülesandest.
00:34:51 Ambitsioonist. H.Võrno - mind rahuldab teadmine, et olen leitnandina tööl majori ametikohal. Stj - see tekitab paksu verd- et miks saab leitnandina majori kohale naljamees... HV räägib, et tema peab naljameesteks neid, kes viivad pere SMS-laenudega võlgadesse. Tema on elatanud pere ära..oskab raha sisse tuua...
00:36:27 Stj - ..oled tundnud kaitseväes võõristust? H.Võrno - ei.. on olnud väga meeldivad töised kontaktid.. Ma ei ole läinud sinna ei ennast ega teisi alt vedama.
00:37:42 Stj- kui kaua kaalusid kaitseväkke minemist, kas sind kutsuti? H.Võrno - pakkusin end ise..sellist inimest sellisele kohale oli just vaja. Kaalusin jõuludest jaanilaupäevani.
00:38:43 Stj - kas oli mõni konkreetne ajend selle otsuse vastuvõtmisel? H.Võrno - võib olla oli see minus sisemiselt jõudnud selgus...(räägib sellest).
00:39:54 Stj - kas sa ei näe tagasiteed meedia, meelelahutuse juurde? (subt - Täna saates: Hannes Võrno) HV - ..ma pole ühtegi ust tagantkätt kinni löönud .. Ma saan nüüd valida, mida ma teen..ütlen Kersna sõnadega:" Praegu niisugust televisiooni, nagu mina tahan teha ja näha, ei ole."
00:40:57 H.Võrno Kanal 2 saate Tõehetk juhtimisest. HV võrdleb saadet ETV saatega Laulujütsid, kuhu vanemad toovad 3 a lapsi võistlema- kui laps saab viienda koha, on see lapsele sama valus kui Tõehetke inimesele, kes räägib tõtt, aga ikka kukub välja.
00:41:59 Stj - kas sulle meeldis Tõehetke teha? H.Võrno - ei.. (räägib, miks nii). Stj - tegid seda raha pärast? HV - absoluutselt.
00:42:40 Stj - oled jõudnud faasi, kus sa ei tee asju raha pärast? H.Võrno - absoluutselt..HV räägib kasina elu õnnest.. räägib enda Riigikokku minemise ja sealt äratuleku puhul õnnitlustest sõpradelt, samuti tagasisidest otsusest minna Kaitseväe teenistusse.
00:44:12 H.Võrno Riigikokku minemise ja sealt äratuleku põhjustest.
00:46:15 Kaitseväe teenistuses olles missioonidele minekust.
00:46:48 Stj - mulle tundub, et sinu elus pidi midagi suurt juhtuma, et tegid sellise kannapöörde...H.Võrno - ..ühel hetkel mõtlesin, et peaksime elu elama nii, et 500 aasta pärast ei mõeldaks meist kui veidrikest, kes lasid vankril viltu minna ...
00:47:36 Stj - kas sa pole kahetseja tüüp - leidsid kutsumuse nii hilja ja sul on võimalik jõuda ainult teatava astmeni? H.Võrno - nagu sa tead, Eurovisioonil olen ma käinud, mul on veel Olümpiamängudel käimata. Tahad öelda, et see on välistatud? (naerab) Stj - kindlasti mitte... HV - tänan (naeravad).
00:47:58 Stj- mis ala silmas pead? H.Võrno - selleks ajaks kui olümpiaküpseks saan - curling..
00:48:14 Stj - kas pidid millestki loobuma kaitseväkke minemisel või annab see sulle midagi juurde? H.Võrno - andis juurde hea tunde - töölkäimisetunde. HV hommikustest tööleminekutest..
00:48:29 Stj - kui palju rolli mängis otsusele Kaitseväkke minna soov olla lastele hea eeskuju? H.Võrno - väga suurt rolli.. iga poeg peaks aru saama, et sõjaväkke minemine on elementaarne...
00:50:47 Stj hakkab intervjuud lõpetama ..H.Võrno küsib, kas ta tohib midagi öelda.. Stj - ainult siis, kui see ei lähe ERR-i põhimõtetega vastuollu.. HV kutsub inimesi 24.nov-l Eesti Kaitseväes haavata saanud ja hukkunud kaitseliitlaste laste toetuseks kontserdile.
00:51:39 Stj lõpetab saate, lõputiitrid, ERR kõll.
Faili nimi: 2011-002695-0095_0001_D10_KAHEKONE.MXF
Indeks: 2011-002695-0095
Kestus: 00:52:21
Registreerimise kuupäev: 18.11.2011
Registreerimise aeg*: 2011-11-18 14:36:27
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse

;