ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Usun ei usu

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 88
Kestus: 00:28:27
Indeks: 2016-002814-0088
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 09.02.2017
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Detsember, 1988
00:00:05 Sirje (LAINE MÄGI) räägib telefonis Atsiga ja saab teada, et ta ei jõuagi jõuludeks koju ning lisab, et tal oli plaanis ilus perekondlik õhtusöök ühise laua taga. Sirje ütleb nutuselt, et need on esimesed ametlikud jõulud. Sirje palub, et Ats ruttu teeks ja saadab talle musid ja kallid. Sirje paneb toru hargile ja kirub: kuradi Ats.
00:00:28 Saatepea
00:01:01 LXXXVIII osa, Usun, ei usu...
00:01:07 Paavo (TIIT SUKK) sõimab esikus soome keeles ja siis astub tuppa. Paavo ütleb Sirjele (LAINE MÄGI), et ta toas ruumi teeks ja lükkab tumba eest ära. Sirje uurib, mille jaosk on ruumi vaja teha. Paavo teatab, et jõulukuuse jaoks. Sirje ütleb, et neil on ju jõulukuusk. Paavo võtab väikesel ehitud kuusel ladvast ja viib toast välja ning kirub, et see on mingi nääriroots. Paavo tirib suure jõulupuu tuppa ja ütleb, et neil on vaja korralikku jõulukuuske.
00:01:28 Sirje vaatab imestunult ja küsib, kuhu nad selle panevad. Paavo näitab, et näärikuuse asemele. Sirje muretseb, et kuidas nii kõrge puu neile tuppa ära mahub. Paavo ütleb, et nad saevad lakke augu, siis saab Sirje oma magamistuppa ka väikse jupi. Paavo ütleb, et eestlased on pool sajandit jõule oodanud, selle pealt ei saa nüüd koonerdada. Sirje ütleb, et jõuluehted jäid näärikuuse külge. Paavo ütleb, et tõstku ümber.
00:01:54 Sirje uurib, kas Paavo ja Kaire jõuavad pidulauada ja lisab, et ainult Atsil on lubatud puududa, sest tema on kordusõppustel. Paavo keerutab ja ütleb, et nad jõuavad võibolla veidi hiljem, sest nad lähevad kirikusse. Sirje imestab, et Paavo läheb kirikusse ja ütleb, et tema kirik on ikka Viru hotell olnud. Paavo imestab ise ka, aga räägib, et Kaire on talle väga tähtis ja tema tahab minna. Ja nii kui nii kõik lähevad jõuluõhtul. Sirje küsib, miks. Paavo ei tea, aga arvab, et tasuta saab, võibolla sellepärast.
00:02:22 Sirje küsib, kuidas ta kuuse üksi püsti saab. Paavo tõstab kuuse keset tuba püsti ja palub emal hoida. Sirje jääb kuuske püsti hoidma. Paavo lahkub.
00:02:49 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) astub baari. Leti taga on jõuluvanakostüümis Illar (RAIVO E. TAMM), kes teatab, et jõuluvanal on Maidu abi vaja. Mait küsib, mis toimub. Illar seletab, et tall jõudis kohale, et nad pole veel kõigest perestroika poolt pakutavast jõudnud kõike veel välja võtta. Mait uurib, kas Illar hakkab haltuura korras jõuluvana tegema. Illar räägib, et praegusel ajal ainult karra ja ehete üles riputamisega välja ei vea. Mait ei saa aru. mis selle ajaga on. Illar ulatab Maidule jõuluvanariided ja ütleb, et need on tema uued tööriided ning käsib tal päkapikk olla.
00:03:23 Mait imestab, et miks tema päkapikk peab olema. Illar küsib, kas Mait tõesti arvab, et annab jõuluvana mõõdu välja. Jõuluvana peab olema ikka usaldusväärne nagu tema. Illar näitab paberit ja räägib, et tegi kokteilidele uued ajakohased nimetused. Mait loeb: Verine Mary, Neitsi Maarja. Illar ütleb, et Mary ja Maarja on üks ja seesama. Illar selgitab ka teiste kokteilide nimesid. Mait küsib, mis Joulupukki on. Illar ütleb, et see on endine Valge Daam ja selgitab, et see on neile, kes pole veel religioonini jõudnud, aga tahaksid ka valgeid jõule. Valge Daami nime alla seda kokteili viiamsel ajal ei ostetud, äkki uue nimega hakkab minema.
00:04:16 Mait lappab jõuluvanakostüümi ja küsib, kas ta tõesti peab seda kandma ja uurib, kust Illar selle sai, kas ta lasteaiast laenutas, tundub väike. Illar ütleb, et kui ei proovi, siis ei saagi teada.
00:04:26 Jüri (ARGO AADLI) ehib jõulukaunistustega oma tuba. Tuleb ema Aino (HELNE VANNARI) ja arva, et liiga vara on näärikaunistusteks. Jüri seletab, et need ei ole näärikaunistused, need on jõuludeks. Aino ütleb: bože moi! Jüri kukub toolilt alla ja kirib. Aino riidleb pojaga, et et ta vannub ja küsib, miks ta tahab neid uuema aja asju endale ahvida ja uurib, kust ta selle kuuse sai ja mis see maksis. Jüri ütleb meeleheitlikult, et ta sai täiesti tasuta, prügikastide juurest leidis. Aino kiidab, et tasuta on muidugi hea.
00:04:58 Aino küsib, kas Jüri on usklikuks hakanud, sest muud ei kuule kui jõulud, jõulud. Jüri nähvab emale, et ta mäletab hästi, kuidas ta apostel Villemi käest Piibli vastu võttis. Aino ütleb, et see oli hoopis teine asi, ta ei saanud ju ära öelda kui tasuta sai. Jüri ütleb, et ärgu ta tema kallal ka irisegu kogu aeg. Aino ütleb, et nende pere on alati näärisid pidanud ja kui nad tahaksid jõulusid pidada, siis teeksid nad seda oma, mitte fašistide kalendri järgi.
00:05:30 Pille (LIISA PULK) otsib ema, astub kööki ja küsib, miks kuusk on pikali. Sirje (LAINE MÄGI) ütleb õnnetult, et ta ei jaksanud seda enam püsti hoida. Sirje palub, et Pille tooks õuest teine jõulukuusk, kust tuleb ehted maha võtta. Pille näitab ukse poole ja ütleb, et seal ei olnud küll mingut kuuske. Sirje kirub ja ütleb, et mõtleb siis midagi muud välja. Sirje vaatab Pillet ja ütleb, et ta pole teda juba mitu päeva näinud ja tal on teda väga hea meel näha. Pille vastab samaga ja kallistab ema.
00:06:04 Sirje küsib, kas Pille tuleb pidulikule perekondlikule õhtusöögile. Pille sööb piparkooki ja noogutab. Sirje ütleb, et need on esimesed ametlikud jõulud. Pille tahab ema ka ühte kohta kutsuda. Sirje on uudishimulik. Pille kutsub ema kirikusse. Sirje on skeptiline ja ütleb, et Paavo rääkis sama juttu, et mis selle kirikuga nüüd on. Pille ütleb, et neil on aastatega tekkinud selline võlg kõige vägevama ees, see tuleb tasa teha. Sirje naerab üleolevalt ja ütleb, et temal pole küll mingit võlga.
00:06:29 Pille seletab, et tegelikult on nii, et kes ei lähe kirikusse, see ei ole õige eestlane. Sirje küsib pahaselt, et kuidas tema sinna kirikusse läheb, kui 5 a tagasi käis ta alles sm Võsaga rahvamalevas ja kirjutas kõik üles, kes kirikus käisid. Pille arvab, et seda ei mäleta keegi enam, nüüd lähevad kõik kirikusse ja kommunistidel on eriti, mida kahetseda. Lihtsalt, kirikus on jõulude ajal väga ilus. Sirje ütleb, et Pille mingu, aga pärast tulgu ilusasti koju jõuluõhtut tähistama. Pille lahkub.
00:06:58 Jüri (ARGO AADLI) paneb paberist lumehelvest kardina külge. Keegi koputab. Jüri ei näe tulijat ja ütleb, et arvas ema juba ära minevat. Pille (LIISA PULK) teeb Aino häält. Jüri imestab, et Pille on. Pille küsib, kas Jüri arvas, et ta on kuri hunt. Jüri ei arvanud ja küsib, kuidas Pille sinna sattus. Pille küsib, mida Jüri homme teeb. Jüri ütleb, et tal on kaks vaba päeva ees ootamas. Pille küsib, kas Jüri tuleks temaga kirikusse. Jüri arvab, et see pole hea mõte kui miilits kirikusse läheb. Pille ütleb, et eraisikuna võib ta ju tulla.
00:07:34 Jüri on ebalev ja ütleb, et ta on kunagi kirikus käinud kui ikoonivargaid taga ajas ning lisab, et ei oska seal kuidagi käituda. Pille ütleb, et ta õpib. Jüri arvab, et see pole hea mõte. Pille arvab, et Jüri ema ei luba minna. Jüri ütleb, et see pole ema asigi ja lubab siiski Pillega kirikusse minna, ainult kui eraisik. Pille kiidab ja ütleb, et kui kõik miilitsad oleksid nii tublid, siis saaks neist veel asja.
00:08:07 Vahekõll
00:08:10 Sirje (LAINE MÄGI) püstitab jõulukuuske ja hüüab Jüri. Jüri (ARGO AADLI) tõttab uksele. Sirje palub abi ja seletab, et kuusk ei taha püsti seista ja arvab, et võiks ladva lae külge kinni lüüa. Jüri ütleb, et see on huvitav mõte ja lubab aidata. Sirje räägib, et inimesed on imelikud, et kõik mis ripakil, see ära. Jüri ütleb, et näeb seda töö juures kogu aeg. Sirje räägib, kuidas tal jõulukuusk koos ehetega ukse tagant ära varastati. Jüri astub toolilt maha ja ütleb, et inimesed on tänapäeval nii jultunud.
00:08:57 Sirje arvab, et oleks pidanud kuus hoopis Jürile andma ja küsib, kas Jüril on kuusk. Jüri ütleb jah ja ei ning kiidab, et neil on nii ilus suur kuusk, et mis ta endale ikka hakkab muretsema. Jüri soovib kõike head ja teeb minekut. Sirje küsib haamri tagasi. Jüri jookseb ära. Sirje hüüab, et sussid jäid ka maha.
00:09:21 Illar (RAIVO E. TAMM) astub baari ja ehmatab päkapikurüüs Maidu peale ning ütleb, et ta ei tundnud teda ära ja kiidab, et väga hea on. Illar räägib, et nüüd hakkab naisi tulema nagu muda. Illar paneb habeme ette ja räägib, et kogu aeg üksikud naised tahavad tulla jõuluvanale sülle, et habet siltada ja salmi lugeda. Pille (LIISA PULK) tuleb ja tervitab ning küsib, kas nad valmistuvad jõuluetenduseks. Illar ütleb rõõmsalt: hüvä päivä! Illar küsib magusalt, kas väike tüdruk tahab tulla jõuluvanale opasse ja salmi lugeda. Pille palub tülgastavalt, et Illar jätaks selle.
00:10:03 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) küsib, kas Pille tuli grillkana sööma. Illar nilbitseb. Pille vaatab kurja näoga, aga küsib siis Maidult, kas ta homme nende juurde tuleb. Mait pole kindel. Pille ütleb, et ema tahabki korraldada perekondlikke jõule, et esimest korda ametlikult ja siis saaksid nad pärast koos kirikusse minna. Pille küsib, kas Mait tuleb kirikusse. Mait ei tea. Illar ütleb, et mingu ikka, siis kui tema noor oli, siis oli kirik väga põlu all, aga kirikus saab pingi all....
00:10:42 Pille ütleb, et Illar keerab kõik asjad nii nilbeks. Pille uurib, kas Mait tuleb või ei. Illar ajab takka, et mingu ikka ja tehku veel kirikus reklaami ka kui kristlik menüü neil on ja et jõuluvana võtab väikseid tüdrukuid opasse, aamen.
00:10:56 Käsi valib kettaga telefonil numbrit. Sirje (LAINE MÄGI) helistab Maidule "Kukekses" baari. Sirje tutvustab ennast. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) uurib, milles asi on. Sirje seletab, et Mait kuulub ka Atsi kaudu nende perekonda ja palub ta jõuluõhtule. Mait ütleb, et see on väga tore. Sirjel on hea meel ja ütleb, et Ats ise on kordusõppustel ja Mait oleks siis tema esindaja. Mait ütleb, et käib ennne kirikus ja tuleb siis koos Pillega. Sirje uurib, miks nad kõik kirikusse tunglevad. Mait ütleb, et kõik lähevad, ilus on.
00:12:15 Sirje (LAINE MÄGI) vaatab peeglisse ja paneb lõhnaõli kõrva taha. Tuleb ülikonnas Jüri (ARGO AADLI), kes tervitab viisakalt ja küsib, kas ta võiks kingad võtta. Sirje tuleb eest ära, Jüri kummardub kingade järele. Jüri tahab Sirjelt midagi küsida ja näitab kahte lipsu. Jüri tahab teada, kumba lipsu Sirje eelistab panna. Sirje ütleb, et kui Jüri läheb matustele, siis pangu kole, aga kui ta läheb sünnipäevale, siis see kirju. Jüri tunnistab, et läheb kirikusse, aga kui eraisik. Sirje imestab, et Jüri läheb kirikusse. Jüri ütleb, et Sirje enda tütar kutsus teda, aga kui Sirje arvab, et on kohatu kui miilits kirikusse läheb, siis ta ei lähe. Sirje ütleb, et ärgu ta kogu aeg vabandagu ja ärgu ta "teietagu" teda. Sirje teatab rõõmsalt, et ta läheb ka kirikusse. Sirje räägib, et see on nagu Odessa juudi anektoodis, kus miilits ja kommunist lähevad koos kirikusse. Jüri apkub, et ta võib Sirje oma eraauto peale võtta.
00:13:56 Jüri palub, et Sirje tema emale ei ütleks, et ta kirikusse läheb. Sirje lubab, et ta loomulikult ei lähe Ainole seda kituma. Sirje käib veel üleval ära. Jüri sätib peegli ees lipsu.
00:14:08 Sisse astub Aino (HELENE VANNARI), kes Jürile peale vaadates küsib, kuhu tema küll minema hakkab. Aino haarab Jüril kirjust lipsust ja sõimab: moeahv! Jüri ütleb, et plaanis kolleegidega restorani minna. Aino keelab kolleegidega "lakkuma minemise" ära, sest Jüri tuleb temaga kaasa kirikusse. Jüri ei usu om kõrvu ja küsib uuesti: kuhu???? Aino teatab, et nad lähevad oma hinge eest hoolt kandma. Jüri ütleb, et ta ei ole ju usklik. Aino ütleb, et praegu lähevad kõik kirikusse, kes tahavad ellu jääda. Aino näitab, et võttis võrgu ka kaasa, äkki annavad midagi.
00:14:47 Sirje tuleb tagasi ja küsib, kas nad hakkavad nüüd minema (näeb Ainot) kir...janduse õhtule. Aino küsib, kas Sirje ongi kolleeg, kellega Jüri tahab laaberdama minna. Aino õiendab, et alguses vahib tütart, nüüd ajab juba emale külge. Aino võtab Jüril kõrvad pihku. Sirje tõmbab Aino tagasi. Aino karjub, et Sirje olgu vait, nii kui mees sõjaväkke läks, hakkas kohe nooremaid mehi vaatama, et vaadaku parem passi. Jüri ütleb, et ema ei saa üldse aru. Aino ütleb Sirjele, et nemad lähevad pojaga kirikusse ja soovitab Sirjel keegi omavanune kaaslane otsida. Aino tirib Jüri uksest välja.
00:15:39 Sirje (LAINE MÄGI) tuleb vihaselt baarikapi juurde ja joob pudelist lonksu. Tuleb Pille (LAINE MÄGI), kes küsib, kuhu Aino ja Jüri kimasid. Sirje ütleb, et uskugu või mitte, aga kirikusse. Pille paneb vaagna laule ja kukutab kilekotist sinna toore kalkuni. Sirje karjatab ja küsib, mis see on. Pille seletab, et see on Ungari RV kalkun, jõulukingitus Maidult otse leti alt. Mait on ligutatud, et Sirje tema ka pereliikmete hulka arvas. Sirje ütleb, et kalkun on ju toores. Pille ütleb, et ta läheb kohe kirikusse, aga Sirje saab selle nii kaua valmis küpsetada. Pille vaatab ema rideid ja küsib, kas ta hakkab kuhugi minema. Sirje teatab, et otsustas kirikusse tulla, tuleb ajaga kaasas käia.
00:16:47 Pille küsib, kas ta niimoodi tulebki. Sirje mõtles küll. Pille ütleb, et kirikus on külm, keegi ei võta palitutki ära ja keegi ei hakka ennast üles mukkima. Sirje küsib, kas ta vahetab ära. Pilel ütleb, et las olla, nii kui nii jääb palitu selga. Pille ütleb, et takso ootab, nad peaksid minema. Sirje küsib, ega see usuvaimustus tal isa Villemiga seotud pole. Pille hakkab naerma.
00:17:22 Inimesed kirikus, hakkavad lahkuma. Aino (HELENE VANNARI) on Jüri õla peale magama jäänud. Jüri sosistab talle, et teised lähevad juba ära ja nemad peaksid ka minema. Aino ärkab ja virutab pojale kotiga. Jüri ütleb, et Aino magas kogu jutu maha ja vahepeal norskas. Aino on pahane, et Jüri teda üles ei ajanud ja arvab, et nad on kõigest ilma jäänud. Jüri küsib, millest ilma. Aino ütleb, et sellest, mida seal jagati, ega muidu massid kohale ei tulnud.
00:18:10 Pastor (MARGO MITT) küsib Ainolt, kuidas teenistus meeldis. Aino ütleb, et polnud viga, oleks võinud reipam olla. Kirikuõpetaja imestab. Aino räägib, et apostel Villemi jutlused on palju hoogsamad. Kirikuõpetaja küsib apostel Villemi kohta. Aino selgitab, et see on see kapten Villm, kes kunagi Rootsi põgenes. Kirikuõpetaja ütleb muhedalt, et eks igal ühel ole omamoodi ja soovib häid pühi. Aino võtab kotist võrgu ja küsib, kus midagi jagatakse. Kirikuõpetaja kutsub nad pühapäevasele teenistusele, seal on ka armulaud. Aino on pettunud, et ei saanud midagi, Villem andis vähemalt tasuat Piibli. Aino ja Jüri lahkuvad. Kirikuõpetaja vangutab pead.
00:19:16 Vahekõll
00:19:20 Sirje, Pille ja Mait istuvad lauda. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) küsib, kuidas neile kirikus meeldis. Sirje (LAINE MÄGI) manitseb Maitu, et ta teda teietab ja ütleb, et õpetaja jutust ta suurt midagi aru ei saanud, aga muidu oli ilus. Tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja küsib, kas kalkun polegi veel valmis. Sirje ütleb, et ei ole jah ja uurib, kus Kaire on. Paavo ütleb, et Kaire jäi tõbiseks, ta viis ta koju. Paavo tahab laua taha istuda. Sirje ütleb, et otsas on peremehe koht. Pille (LIISA PULK) ütleb,e t Ats on ju Venemaal, mitte surnud. Sirje ütleb, et see on lugupidamise märgiks.
00:19:50 Paavo ütleb, et nad võiksid ruttu süüa, ta tahab Kaire juurde tagasi minna. Sirje küsib, kuidas temaga on. Keegi koputab uksele. Sirje imestab, kes see on. Ukse tagant kostab kellegi hääl: kas siin peres häid lapsi ka on. Sirje saab nüüd aru, miks vanaisa tulla ei saanud ja hüüab: on, on! Paavo hüüab peenikese häälega: emme, kes see tuli ja ütleb, et see on nagu see "Kitsas kingas".
00:20:20 Tuleb jõuluvanahabemes Villem (INDREK TAALMAA) ja ütleb, et kui seal on häid lapsi, siis on ta õiges kohas. Villme võtab habeme ja mütsi ära ja tervitab Tallinna rahvast ja soovib sulnist jõulurahu. Kõik on sõnartud. Villem imestab, et kõik nii tohletanud nägusega on ja räägib, et misjonitöö tõi ta Maarjamaale jälle ning lubab kohe jalga lasta. Sirje tõuseb püsti ja kutsub Villemi lauda. Paavo ütleb, et nad hoidsid jõuluvanale kohta ka. Villem ütleb, et ainult siis kui ta neile tülinaks ei ole.
00:21:06 Villem suudleb Pillet põsele. Paavo on õhinas, et mis jõuluvana ka tõi. Villem istub ja küsib, et kus Ats-vunts ka on. Pille ütleb, et Ats on Venemaal kordusõppustel ja ei jõudnud pühadeks koju. Villem on üllatunud ja vaatab siis Maidu otsa ning küsib, kes on see noor imosantse välimusega noormees. Paavo purskab naerma. Villem pakub, et Pille peigmees. Pille teatab, et see on Mait, Atsi poeg. Pille tutvustab Maidule oma isa. Mait ja Villem suruvad kätt. Mairt selgitab, et tema ema ja Pille kasuisa olid omal ajal.... neil oli suhe ja kahjuks nii juhtuski. Pille parandab, et mitte kahjuks, vaid õnneks.
00:21:52 Villem tutvustab ennast ja ütleb, et on emigratsioonis ja lisab, et oli meeldiv tutvuda ning tõdeb, et selles mehes peitub midagi palju enamat kui ta arvata oskas,m ta mõtlkes Atsi.
00:22:09 Vahekõll
00:22:17 Villem (INDREK TAALMAA) vestab lugusid, miks ta poole aasta tagant Eestisse satub, et Eestil on peale hingeabi ka kohviabi ja söögiabi vaja. Paavo küsib, kuidas Paavol autoga on. Paavo (TIIT SUKK) kiidab, et superluks. Pille toob kalkuni lauale. Villem küsib luba söögipalvet lugeda. Sirje lubab. Villem loeb palve. Paavo võtab samal ajal tüki heeringat suhu. Sirje palub, et Villem lõikaks ka kalkuni lahti. Villem teeb hea meelega.
00:23:09 Keegi koputab ja küsib ukse tagant: kas siin peres häid lapsi ka on. Sirje ütleb, et nüüd on küll vanaisa. Pille hüüab: sisse! Siseneb valge habemega Ats (MAIT MAMSTN), kes teatab, et tuleb uudismaalt. Ats vaatab Villmeit ja küsib, kui ka ta ära oli ja kukub kokku. Mait tõuseb püsti ja vaatab, mis isaga juhtus.
00:23:53 Ats (MAIT MALMSTEN) tõuseb üles ja kirub. Sirje (LAINE MÄGI) manitseb, et kes käskis õhtul kohe niimoodi tinutama hakata. Ats räägib, et kui Sirje oleks näinud teda koos Marjuga, kellel on nuga peaos koos püha õhtu söömaajal, siis oleks ta ka tinutama hakanud. Sirje ütleb, et ei saa neid kahte asja omavahel võrrelda. Ats ütleb pahaselt, et saab küll ja lisab, et tahtis Sirjele üllatuse valmistada. Sirje räägib, et see oligi üllatus ja Villem ju lihtsalt sattus jõulude ajal Eestisse ja mõtles, et põikab läbi ja toob kingitusi, ka Atsile. Ats imestab, et kuidas satub Villem alati siis sinna kui teda kodus pole. Ats kirub, et mis jõuluvana Villem ka on ja tema Krasnodarist toodud kingitusi ei tahtnud pärast keegi enam näha. Ats ütleb, et see on samamoodi nagu vanasti, kui ta veel laeva peale töötas. Sirje üteb, et Atsi baklažaanikonservid, päevalilleseemned ja portvein olid väga head.
00:24:59 Sirje räägib, et see koht laua otsas oli algusest peale Atsile reserveeritud. Ats riidleb, et kui teda kodus polnud, siis leidis kohe asendusmehe. Ats imestab, et Sirje oli ilma temaga aru pidamata ka tema poja perekonda võtnud. Sirje ütleb hämmeldunult, et ta arvas, et see rõõmustab Atsi. Ats sisiseb, et rõõmustabki, aga kuidagi liiga palju asju aetakse tema selja taga. Ats visakb pikali, kirub ja ajab siis jälle ennast püsti ja lahkub toast.
00:25:50 Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb ajalehega esikusse. Leiab siis maast kirja, avab ja loeb, siis kukub istuli.
00:26:35 Illar (RAIVO E. TAMM) on kuulanud Atsi juttu uudismaal käimisest ning arvab, et Atsi tagasitee pidi põrgulikult igav olema. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, et kuidas nii Illar ütleb, et ta jõudis sellise jura välja mõelda. Ats küsib, millal ta uuesti tööle tuleb. Illar ütleb, et ta peab seda oma poja käest küsima, sest ta on seal ennast kenasti sisse seadnud, talle meeldib väga koos onu Illariga. Ats ütleb, et magagu kaineks. Illar ütleb, et Mait on nagu Atsi suust kukkunud, aga kännust kaugele, ei põe nii palju kui tema.
00:27:07 Ats küsib, kas oma koha tagasi saamiseks peab ta poja eemale tõukama. Illar ütleb: joppenpuhh. Ats näitab, et ta sai ühe kirja, kus teda kutsutakse. Illar loeb ja kirub, et duhhavoi orkester ja Ats.
00:27:46 Lõputiitrid
00:28:17 (c) Thors Production
00:28:22 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling
00:28:27 Saate lõpp.
Faili nimi: 2016-002814-0088_0001_XHD_ENSV_USUN-EI-USU.mxf
Indeks: 2016-002814-0088
Kestus: 00:28:27
Registreerimise kuupäev: 29.12.2016
Registreerimise aeg*: 2016-12-29 01:32:12
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse