ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Tarkuse ema

Saada link

Media

Kirjeldus

Ats teeb olulise otsuse, mille peale Sirje arvab, et abikaasa on lolliks läinud. Mait leiab endale tasuva töökoha. Kaire ja Paavo klaarivad taas suhteid. Kęstutis tormab Paavo eest võitlusesse. Diskor teeb järjekordse etteaste.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarnased saated

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 86
Kestus: 00:28:02
Indeks: 2016-002814-0086
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 26.01.2017
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: oktoober, 1988
00:00:05 Ats (MAIT MALMSTEN) magab diivanil, tühi viinapudel laual. Kõlab uksekell. Ats arvab, et tiriseja on äratuskell ja vajutab selle kinni. Uksekell jätkab tirisemist. Keegi hüüab koridorist, et Atsi tahetakse. Aadu (FELIKS KARK) ilmub uksele ja ütleb, et mingi mees tahab ukse taga Atsi. Ats vaatab kella ja imestab, et keegi kell 8 hommikul midagi tahab. Aadu selgitab, et mees tahab anda Atsile allkirja vastu tähitud kirja. Ats ajab ennast üles, aga pea jubedalt lõhub ning ta palub Aadul allkiri anda. Aadu naerab ja läheb. Ats proovib viinapudelist veel mingi tilga saada, kuid tulutult.
00:01:13 Saatepea
00:01:45 Tiiter: LXXXVI osa, Tarkuse ema
00:01:50 Aadu (FELIKS KARK) toob tähitud kirja Atsile. Suures pohmellis Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, ega Aadul juhuslikult õlut ei ole. Aadu ütleb, et juhuslikult õlut ei ole, aga samakat võib leida. Ats saadab ta samakaga kuu peale ja avab kirja. Aadu tänitab, et ärgu hakaku rääkima, et Ats sellepärast Sirje juures ei maga, et tal lõhnad juures on, ta teab tegelikku põhjust küll. Ats loeb kirja ja hing jääb kinni ning kirub. Aadu küsib, mis juhtus. Ats küsib siiski Aadu samakat.
00:02:22 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) harjutab tantsukava. Saali tuleb Paavo (TIIT SUKK) roosid selja taga. Kaire näeb teda, küsib, mida ta tahab ja tantsib edasi. Paavo ulatab lilled ja palub, et Kaire talle lõpuks andeks annaks. Kaire paneb muusika kinni ja küsib, mille. Kaire küsib, kas see, et ta Leedus tüdrukuid magatamas käib. Kaire ütleb, et ta ei kavatsegi. Paavo ütleb, et ta on juba kuu aega rääkinud, et see oli üks suur eksitus.
00:03:01 Kaire ironiseerib eksituse teemal - tantsin tüdrukuga, kallistan, musitan ja siis... Paavo on madalam kui muru, aga ütleb, et siis ei olnud enam midagi. Paavo vannub, et rohkem ei olnud midagi, ta oli oli purjus, see võib juhtuda ükskõik kellega. Kaire küsib, kas tõesti võib iga purjus iniemesega selline asi juhtuda. Paavo ütleb veel, et see ei vabanda, aga ta püüab seletada ning vabandab väga veel kord. Paavo ütleb, et kui Kaire ei usu, siis rääkigu Kestasega. Kaire ütleb, et seda ta kindlasti tahaks. Kaire teeb harjutusi ja küsib, kas ta tõesti arvab, et ta usuks Kestutise väljamõeldud valesid.
00:03:46 Paavo ütleb,. et Kaire on ju nii nutikas tüdruk, et saab aru kui Kestas valetab. Paavo paneb lilled Kairele põlvedele ja soovitab tal Kestutisega rääkida. Kaire teeb kõhulihaste harjutust ja ütleb, et enam ei suuda.
00:04:01 Aadu (FELIKS KARK) valab Atsile ja endale samakat ning räägib, et see on küll loll nali, isegi noorde viilivad tänapäeval armeest ära, vaadaku ennast peeglist. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib ärritunult, et mis tal viga on. Aadu küsib, mis nad temaga peale hakkavad ja küsib, mida nad kirjutavad
00:04:23 Ats võtab kirja ja loeb vene keeles. Aadu on pahane, et Ats vene keeles loeb ja tahab, et ta eesti keeles loeks. Ats ütleb, et uudismaale saadavad. Aadu naerab, et oktoobrikuus uudismaale, seal ei kasva siis midagi muud kui suur näljahäda. Aadu arutleb, et kes teeb sellist nalja. Ats arvab, et ainuke, kes sellist nalja teha saab, on Illar, aga kui ta baarist lahkus, polnud ta seda nägugi, et hakkaks mingit nalja tegema, tavaliselt on kohe aru saada, kui tal midagi plaanis on.
00:04:55 Aadu loeb kirja ja ütleb, et selle peale tuleb küll üks terav teha ja valab välja. Ats ütleb, et tema ei taha rohkem, ei julge rohkem, käib komissariaadis ära ja vaatab... Aadu ütleb järsult, et ta on loll kui ronib ise vene karu lõugade vahele. Aadu soovitab Atsil enne natuke ennast varjata. Ats küsib tigedalt, et kus ta ennast varjab, baaris võibolla või Aadu moodi urkas. Vene armee saab ta maa alt ka kätte. Ats lahkub. Aadu hüüab talle järele: ma teadsin, et sa loll oled, aga et sa nii loll oled....
00:05:21 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) halab telefonis Maile, et ta ei suuda enam Paavoga kärkida ja teda tõrjuda ning mõtleb, et äkki ongi kõik õige, et äkki ta ei valetagi. Kõige hullem on see, et ta ise on üks suur-suur patukott ja peaks hoopis Maid süüdistama, sest tema õhutas teda diskol takka.
00:05:44 Paavo (TIIT SUKK) korjab diivani tagant rublasid. Uksele koputatakse. Tuleb Kestutis (VEIKKO TÄÄR), kes vaatab ringi, aga Paavot ei näe. Paavo tuleb diivani tagant välja ja hüüab Kestutist. Kestutis tuleb tuppa tagasi ja leiab diivanilt raha ning küsib, mis ta tahtis. Paavo ütleb, et ta peab kastanid tulest välja tooma. Kestutis küsib, mis kastanid. Paavo selgitab, et need kastanid, mis ta Leedus suskas. Kestutis ei taipa.
00:06:19 Paavo seletab, et Kaire arvab endiselt, et ta magas seal mingite nende litsidega. Kestutis nõuab, et Paavo ei solvaks tema rahvust, ükski pole seal lits. Kestutis räägib, et see Egle oli küll päris kurva, et kas ta pole näinud nende filmi „Eglė žalčių karalienė“. Paavo ei saa aru. Kestutis tõlgib - "Egle, ussikuninganna" U-ga ja selgitab. Paavo ütleb, et tema ei ole kellegagi maganud, aga Kaire ei usu seda ja Kestutis peab minema ja kinnitama, et midai ei juhtunud. Kestutis küsib, kuidas tema süüdi on, mida Paavo Leedus tegi või ei teinud.
00:07:11 Paavo pahandab, et kuidas ei ole, Kestutis on leedukas, need olid tema tuttavad ja see toimud Leedus, kui ta teda ei tunneks, poleks ta sinna läinud. Kestutis ütleb, et Kaire ei usu teda. Paavo ütleb, et seda nad ei saa teada enne kui Kestutis ei proovi, ta ei pea tegema muud kui siiralt rääkima, mis juhtus - väike tants, väike öömusi ja kõik. Kestutis ütleb, et pole elus nii pikka musi näinud. Paavo ütleb tigedalt, et ta ei pea seda Kairele rääkima musida ja tantusde pikkusest.
00:07:33 Kestutis küsib, aga kui Kaire teeb küsimustiku. Paavo ütleb, et siis mõtleb ta midagi välja. Paavo küsib, kas Kestutis on tema sõber või ei ole. Paavo ulatab talle 10-rublase. Kestutis ütleb, et no on ja võtab raha ja paneb Paavole põue. Paavo ajab Kestutise minema_ noh, tipa-tapa. Kestutis ei saa aru. Paavo selgitab. Kestutis lahkub
00:08:06 Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb baari ja ütleb Illarile, et nüüd on päris paras jama majas ja ta peab mõnda aega ilma temata hakkama saama. Illar (RAIVO E. TAMM) on pahane, et kas Ats tahab jälle vaba õhtut saada. Ats räägib tõsiselt, et Illar ei saa aru - teda pole võibolla, kuu, poolteist või kauemgi. Illar küsib, kas Ats on viimaseid kuid rase ja enne ei paistnud välja. Ats räägib tõsiselt ja Illar ei kujuta ette, kust ta tuleb. Illar arvab, et ta tuleb Mitšurini tänava kainekast. Ats ütleb, et tuleb sõjakomissariaadist, tedakutsuti kordusõppustele. Illar naerab. Ats räägib, et teda saadetakse uudismaale. Illar imestab, et uudismaale saadetakse vastu talve. Ats ise arvas ka, et see on mingi jama, aga... Ats küsib nõu, kuidas edasi käituda.
00:08:48 Illar soovitab peldiku taha minna ja kuul pähe lasta. Ats räägib, et komissariaadist öeldi, et paari päeva pärast on minek, saadetakse Eestist sinna viidud masinaid tagasi tooma, kolhooside-sovhooside põllutöömasinaid. Illar kirub, et nüüd on küll joppenbuh, kui mad poleks eelmisel aastal komissar Romet Kiudmaad maha võtnud, siis oleksin temale helistanud. Ats ütleb, et pole mõtet kuhugi helistada, ta läheb ja kõik, tal ongi pereeluga probleeme.
00:09:12 Illar viriseb, et Ats ei saa praegu ära minna, kooperatiivide ajastul, jätab tema sinna üksi rabelema. see on ju kõik puhas papp, mis neil kaduma läheb. Mis see teda peaks huvitama, et Atsi pereelu p..ses on. Illar ütleb, et Ats mõelgu tema suguelu peale ka. Ats ütleb, et ta ongi mõelnud, ta leidis suurepärase asendaja - oma poja. Illar imestab, kas Paavo (ja kirub). Ats mõtles oma päris poega, et võibolla saaks ta ennast tema ja tema ema ees rehabiliteerida. Illar küsib, mis Sirje arvab. Ats lubab temale kuidagi asja ära seletada.
00:09:53 Illar kirub: joppenbuhh, sa oled kõige naiivsem inimene maamuna peal, mõtle siis jalgpalli peale, kui sina ära ei löö, siis lüüakse sulle. Ats saadab Illari kuradile ja ütleb, et tema ei hakka Sirjet ja Marjut noolima. Illar ei mõelnudki seda. Tal olevat oma Hellega käsipalliski päris suuri probleeme.
00:10:11 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) harjutab tantsu. Tuleb lilledega Kestutis (VEIKKO TÄÄR), kes tervitab kenasti. Kaire paneb muusika kinni, paneb käed puusa ja küsib ägedalt, kas Paavo saatis ta. Kestutis ütleb, et ei saatnud. Kaire lööb käega. Kestutis tunnistab, et ikka Paavo saatis, aga ta oleks ise ka tulnud, sest tema arvates teeb Kaire Paavole liiga. Kestutis annab lilled Kairele. Kaire võtab lilled vastu, tänab ja paneb lilled vette.
00:10:50 Kestutis seletab Kairele, et neil ei juhtud Leedus midagi halba, Paavo ainult tantsis tüdruktega viisakalt. Kaire sekkub pahaselt, et kas seda nimetatakse tänapäeval viisakuseks kui esimesele ettejuhtuvale tüdrukule keel kurku aetakse. Kestutis ütleb, et seal polnud mingit keelt, nemad ei saanud eesti keelest arugi. Kaire teeb samal ajal harjutusi ja küsib, miks ta peaks Kestutist uksuma. Kestutis puistab südant, et Paavo oli korralik poiss, aga tema sai kokku vana pruudiga ja tegi pattu.
00:11:40 Kestutis kurdab, et ta patsutas (pettis) oma Maikellukest, aga Paavo ei petnud Kairet ja soovitab tal ära leppida. Kaire ütleb, et võibolla ta isegi usub teda. Kestutis surub Kairel kätt, tänab ja lahkub. Kaire küsib, mida Mai ütles talle kui ta rääkis, et ta oma ekstüdrukuga "patsutas". Kestutis ütleb, et ei midagi paha. Kaire ei usu. Kestutis palub, et Kaire ei räägiks Maile tema "patustamise" asja. Kaire lubab mõelda selle peale. Kestutis lahkub.
00:12:52 Ats (MAIT MALMSTEN) astub tuppa. Sirje (LAINE MÄGI) istub diivanil ja keerab ajalehel järgmise lehekülje. Ats ütleb, et ilmselt oma saatuse vastu ei saa. Sirje ütleb, et teab ja isa oli rääkinud talle, et ei ole ilus kui Ats öösiti dressides ja maikaga diivanil vedeleb ja igal õhtul ennast purju joob. Sirje lubab Atsil oma juurde magama tulla, aga ei midagi muud, Atsi vallaslapse asi ahistab teda, eriti peale seda kui nad Atsi Marjuga tuttavaks said, eriti kui nad sõbrannadeks said, eriti kui nad Eestimaa Laulul koos käsikäes laulsid.
00:13:53 Ats ütleb, et peab kahjuks Sirje juurest ära minema. Sirje on sõnatu ja küsib, kuhu tal minna on. Ats ütleb, et kordusõppustele, uudismaale. Sirje küsib veel, kuhu ja küsib, kas Atsil on peaga ikka kõik korras. Sirje tõuseb diivanilt ja ütleb, et nad lähevad kohe üles magama. Ats ütleb, et Sirje peab aru saama, et ta saadetakse ära ja ta on allkirja juba andnud.
00:14:24 Sirje rahustab Atsi ja lubab helistada, kuhu vaja, kas või sm Vokile, kõigi alanduste kiuste. Ats ütleb, et sm Vokk ei tööta enam seal kus vaja ja ta on otsustanud, et läheb, ta määrati ešeloni ülemaks ja ta on selle üle uhke. Sirje küsib, kas see pole liiga suur ohver. Ats ei arva. Ta palub Sirjelt tõeliselt vabandust oma eelmise elu pärast, (suudleb Sirje kätt) usub, et Sirje saab aru, sest ta peab natuke asjade üle järele mõtlema.
00:14:54 Sirje küsib nutuselt, kas Ats ei võiks täna öösel temaga.... Ats küsib, kuidas. Ats ütleb, et ikka tuleb ja haarab Sirje sülle, aga ei mahu nii läbi ukse ja paneb Sirje ikkagi maha.
00:15:20 Paavo (TIIT SUKK) istub autos. Tuleb noormees, kelle Paavo ära tunneb ja keda Otiks kutsub. Paavo kutsub Oti autosse. Ott (MAREK JÜRGNSON) kiidab autot. Ott oleks peaagu lilledele istunud, Paavo saab ruttu ja ütleb, et need on pruudi jaoks. Mehed küsivad teineteiselt, kuidas läinud on. Paavo saab teadam et Ott keerutab ikka plaate. Ott räägib, et ilma temata poleks ta kuskile jõudnud, et diskoriamet on palju naisi ligi tõmmanud. Paavo räägib, et ise ta ei viitsi väga ringi tõmmata ja on rahulikuks jäänud.
00:16:27 Paavo küsib, kas Ott tõmbab ikka täie auruga. Ott jutustab, et alles hiljuti oli pikantne juhtum limonaaditehase klubi juhatajaga. Paavo muutub tõsiseks. Ott räägib lennukalt edasi, et naine oli selline püss. Paavo teeb ettepaneku "Kukekeses" paar jooki teha ja lubab välja teha.
00:16:57 Sirje (LAINE MÄGI) on kenasti riides ja suitsetab. Tuleb Aadu (FELIKS KARK), kes imestab, et tütar on end niimoodi üles löönud. Sirje küsib, miks isa ei hoiatanud teda, et Atsiga nii hullusti on. Ats pidi soiguma mingist paratamatusest, et kõik on kokku lepitud ja Aadu teab ka sellest. Miks tema viimane on, kes sellest teada saab. Sirje räägib, et Ats on pähe võtnud kordusõppustele minna. Aadu küsib, kas läheb. Sirje pahandab, et Aadu valetab, sest ta teab, et nad Atsiga rääkisid. Aadu arvas, et ta lihtsalt hooples.
00:17:31 Aadu räägib, et mis nende perekonnaelusse puutub, siis lõpetagu see vimm ükskord ära, kaua võib, oli mis oli, ega tema pole ainuke, kelle vallaspoeg on. Sirje räägib, mis eelmisel ööl juhtus - kui ta tule surnuks pani, siis Ats arvutas ikka mingite ešelonide laadimist. Aadu ütleb, et asi on vist hullem kui ta arvas. Sirje suitsetab ja ütleb nutuselt, et tall ka tundub niimoodi. Aadu soovitab Sirjel lasta Atsil natukeseks ajaks ära minna, et külla ta tuleb tagasi ühe ringiga, kui tal on traktorid ja kombainid läbi võetud.
00:18:20 Sirje küsib, miks isa räägib talle tehnikast ja küsib õnnetult, mida ta nüüd tegema peab. Aadu ütleb, et tehnikaga seoses tuleb tal meelde üks tore raamat, 1934 ilmus raamat "Abielutehnika", mida ta poisipõlves salaja vahtis. Sirje saab vihaseks, et isa talle sellest räägib. Aadu räägib, et alles hiljem kui ta Sirje emaga abiellus, sai ta aru, et üks asi on teooria, teine asi on praktika. Sirje nutab isa õlal.
00:19:23 Diskor Ott (MAREK JÜRGENSON) ja Paavo (TIIT SUKK) löövad klaase kokku ja naeravad. Paavo küsib, kuidas Otil siis limonaaditehase Kairega oli. Paavo ütleb, et Ott ise ütles, et Kaire ees ja Kaire taga. Ott räägib, et Kaire oli väga ilus mimmu, oskab hästi tantsida, aga... ongi kõik, ei võtnud vedu. Paavo imestab, et kas ei võtnudki vedu. Ott räärgib, et ega ta alla ka ei andnud. Paavo uurib, et mis ta siis tegi. Ott jootis Kaire täis, aga ikka ei midagi. Ott räägib, et Kaire kaanis enda pildituks, aga tema läks koju ära.
00:20:26 Paavo kuulab ja ütleb: raisk! Ott räägib, et kui ta oleks sõbrantsi Maiga sebima hakanud, oleks tal täislaks olnud. Paavo uurib, mis mõttes. Ott jutustab, et Mai sebis mingi suva tüübiga kardinate vahel, aga nüüd on tal vähemalt üks kena mälestus, mida mäletada. Paavo tõuseb ja teatab, et tal on üks kiire äriasi, lubab, et nad veel näevad ja lahkub. Ott peatab Paavo ja ütleb, et tema kassetid jäid Paavo autosse. Ott järgneb Paavole. Illar hüüab leti tagant, et kes arve maksab.
00:20:58 Paavo (TIIT SUKK) kuulab kõrvaklappidega muusikat ja joob õlut. Tuleb Kaire (MAIKEN Schmidt), kes küsib sisenedes, kas tohib. Paavo võtab klapid peast ja ütleb, et muidugi. Kaire tunnistab Paavole, et ta on olnud viimasel ajal temaga liiga järsk, reageeris tiba üle ja tahtis öelda, et usub teda kui seal Leedus midagi enamat ei juhtunud. Et äkki nad võiksid kõik lihtsalt unustada ja oma suhtega normaalselt edasi minna. Paavo arvab, et see, millega tema hakkama sai, seda ei saa andeks anda. Kaire ütleb, et ta just andis ju. Paavo arvab, et Kaire on lihtsalt nii hea inimene, tema vist küll ei suudaks.
00:22:02 Kaire arvab, et Paavo alahindab ennast, et kui ta oleks selles olukorras mis tema, siis ta on kindel, et ta teeks sama, aga ta ei ole selles olukorras kunagi olnud. Paavo ütleb, et kui tema Kestasega Leedus oli, aeles Kaire mingi libeda diskoriga ringi ja kui tema Kairele vahele jäi, siis oli tal alatust teda piinata ja kiustata mitu kuud. Kaire hakkab naerma ja küsib, kust Paavo sellist hullu juttu kuulis. Paavo ütleb, et Ott rääkis. Kaire küsib, kes see Ott veel on. Paavo ütleb, et seesama diskor, kellega Kaire ringi aeles. Kaire ütleb, et tema nimi on Sven, mitte Ott. Paavo ütleb, et ta teab seda ka.
00:22:43 Ats (MAIT MALMSTEN) märgib kaustikus midagi pastakaga. Tema kõrval Sirje (LAINE MÄGI) pöördub tema poole. Ats palub tal oodata ja küsib, mis ta tahtis. Sirje küsib, kui kaua tal läheb. Ats ütleb, et just arvutab, et üle pooleteist kuu vist ei lähe, aga alla kuu ajaga hakkama ka ei saa. Sirje ütleb, et tema mõtles, et äkki kordaks eilset. Ats on oma kaustikus nii ametis ja ütleb, et Sirje oodaku, üks asi ikka korraga. Sirje pöörab selja ja jääb magama
00:23:34 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) istub diivanil ja küsib ukse juures õllepudeliga seisvalt Paavolt, kas ta tunneb teda (diskorit). Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et ta ostis temal kunagi plaate. Kaire imestab, et ta ennast Sveniks nimetab kui ta tegelikult Ott on- Paavo küsib ütleb irooniliselt - kujutad ette pidu, mille korraldab DJ Ott. Kaire ajab kõik Mai kaela, kes oli öelnud, et nemad on kogu aeg Kestasega Leedus, et äkki nad peaksid ka midagi kahekesi tegema. Kaire räägib, et muusika mängis ja ta tundis ennast nii üksi ja Mai õhutas teda takka ja siis ta tantsiski natukene ja siis ta jäi nii purju, et ta ei tea,mis edasi sai.
00:24:22 Kaire uurib, mida Ott Paavole rääkis. Paavo ütleb, et Ott rääkis kõigest väga värvikalt. Kaure hakkab karjuma ja ei taha teada. Paavo tahab ära minna, aga Kaire tahab teada, mis edasi sai. Paavo räägib, et Ott rääkis kui äge eit Kaire on, kui hästi ja seksikalt ta tantsib. Paavo hakkab jälle minema, aga Kaire tahab veel kuulda. Paavo jutustab, et Ott rääkis, kuidas Kaire hakkas pipardama ja ta tahtis teda alkoholiga turgutada, aga Kaire vajus hoopis ära ja tema pidi lihtsalt koju minema.
00:25:09 Kaire ohkab ja on õnnelik, et ta ei teinud seal midagi, aga imestab, misk Mai talle rääkis. Paavo teab, et Mai oli palju hakkajam tüdruk, tema vormistas kõik asjad ära, lava taga. Kaire räägib õnnetult, kuidas ta kõik need 2 kuud on ta ennast süüdistanud ja Paavot tõrjunud. Kaire langeb Paavole kaela. Kaire kirub Maid. Paavo küsib, kas nad on viigis. Kaire hakkab naerma ja on nõus. Kaire ütleb, et parem halb viik kui hea kaotus. Paavo küsib, kas ta on halb. Kaire paneb käega Paavole vastu põske, aga siis suudleb ja kallistab teda.
00:25:51 Ats (MAIT MALMSTEN) suudleb magavat Sirjet (LAINE MÄGI), kes ütleb läbi une: Muki, ei. Ats paitab veel Sirjet, võtab seljakoti ja lahkub. Uksesulgedes kukub nende pulmapilt seinal kiikuma.
00:26:37 Ats (MAIT MALMSTEN) riietub, kallistab Sirje mantlit varnas ja lahkub.
00:27:23 Lõputiitrid
00:27:52 (c) Thors Production
00:27:57 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling
00:28:02 Saate lõpp
Faili nimi: 2016-002814-0086_0001_XHD_ENSV_TARKUSE-EMA.mxf
Indeks: 2016-002814-0086
Kestus: 00:28:02
Registreerimise kuupäev: 17.12.2016
Registreerimise aeg*: 2016-12-17 01:18:34
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse