ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Tants ja tagaajamine

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 47
Aasta: 2013
Kestus: 00:27:57
Indeks: 2013-002814-0047
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter: 03.11.2013
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Veebruar 1985
00:00:05 kohvitass käes spl, tiiter: XLVII osa Tants ja tagaajamine
00:00:09 Paavo (TIIT SUKK) ja tema tüdruksõber Kaire (MAIKEN SCHMIDT) joovad diivanil kohvi. Paavo on pikali pea Kaire süles ja ütleb õnnelikult, et just sellisest hommikust on ta ammu unistanud. Kaire küsib, kas soome kohvist või naisterahva kallistusest. Paavo ütleb, et sellest, et ta ta saab Kairega rahulikult olla, aga ka soome kohvist.
00:00:35 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) küsib Paavolt, miks nad peavad oma suhet saladuses hoidma, nad on ju mõlemad täiskasvanud inimesed. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et ta ei tea kuidas Pille sellesse suhtub, sest Kaire on ikkagi tema varieteetrupi juht. Paavo lisab, et ei taha Pillega selle pärast suhteid ära rikkuda ja samuti tema ja Kaire vahel.
00:01:05 Paavo (TIIT SUKK) tüuseb istuma ja ütleb Kairele MAIKEN SCHMIDT), et ta ei taha, et see üldse mingeid suhteid ära rikuks ja tahab Kairele suud anda. Kaire lükkab selle tagasi ja ütleb kategoorilselt, et Paavo seletab esimesel võimalusel kõik Pillele ära või muidu ta teeb seda ise. Paavo on ehmunud, aga siis lubab, et räägib. Äkki kostub Pille toast raadio ja Paavo imestab, et Pillet koolis ei ole. Kaire lisab, et siis saab Paavo Pillele kõik ära seletada. Paavo vaigistab Kairet.
00:01:38 Saatepea
00:02:05 Paavo (TIIT SUKK) rapsib ennast Kaire (MAIKEN SCHMIDT) kõrvalt diivanilt püsti, Pille (LIISA PULK) hüüab oma toast, kas see on Paavo. Paavo vastab, et on küll. Pille tuleb oma toa uksele ja küsib, mis juhtus. Paavo võtab tõmbab pleedi enda ette lahti, et seljatagust peita ja valetab Pillele, et ta koristab ja küsib, kas Pille koolis ei peaks olema. Pille ütleb, et peaks küll, aga neil on kaks esimest tundi suusatamine, aga tal ei ole selle jaoks annet. Paavo imestab, et Pille on hakanud poppi tegema, et ta areneb.
00:02:30 PIlle (LIISA PULK) küsib, kas Paavo varjab ta eest midagi. Paavol (TII SUKK) endiselt pleed ees lahti ja ütleb, et ei varja. Pille küsib kahe kohvitassi kohta ja küsib, kes Paavo selja taga on, kas Kestutis. Paavo ütleb, et ei ole. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) istub Paavo selja taga. Paavo hakkab Pillele luiskama midagi vanadest lääne hilpudest, mida ta soomlaste käest oli saanud ja tahtis nad üles viia. Kaire tõmbab pleedi eest ja lausub, et ta keldub olemast hunnik vedelevaid lääne kaltse ja ütleb naeratades Pillele tere. Pille on üllatunud ja küsib, mida Kaire seal teeb.
00:02:53 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) räägib Pillele, et kui ta ütleks, et ta tuli vaatama, kuidas Pillel uue tanstu õppimine läheb, siis pille teda ei usuks. Pille (LIISA PULK) ütleb, et aravatavasti ei usuks. Paavo (TIIT SUKK) naerab tobedalt ja tahab selgitada. Kaire sunnib Paavot õde kuulama. Pille küsib, kas Kaire ja Paavo on paar. Pille uurib, et mis ajast. Kaire vastab, et vana-aasta õhtust. Paavo tahab sekkuda, aga Kaire paneb tal suu kinni.
00:03:21 Vahekõll
00:03:25 Sirje (LAINE MÄGI) küsib, kas kohv on valmis. Sekretär Mai (KAIA SKOBLOV) hüüab, et kohe saab. Sirje kamandab Mai kohviga kohale ja pahandab temaga, sest ta mängib ajaviitemängu, aga autojuhti pole veel. Mai küsib kas Sirje mõtleb Peetrit. Sirje ei tea autojuhi nime, aga teab, et punase näoga, kelle nad ajutiselt pärast Peebu ära minekut tööe võtsid. Mai ütleb, et see punane on jah Peeter. Sirje küsib pahaselt, kus autojuht on ja miks teda seal ei ole
00:03:54 Airje (LAINE MÄGI) pahandab, et oli ju kokkulepe, et tuleb töö juurest läbi, joob tassi kohvi enne kui ministeeriumisse läheb. Sirje vannub ja ütleb, et Mai peaks mängimise lõpetama ja küsib uuesti, kus autojuht on. Mai (KAIA SKOBLOV) mängib endiselt ja imestab, et ta ei öelnudki, et Peeter ei saa täna tulla. Sirje ei saa aru, mis mõttes ei saa tulla. Mai seletab, et Peetril oli eile avarii. Sirje heldib ja küsib, kas temaga on kõik korras. Mai teab, et Peetriga on kõik hästi, lihtsalt peavalu, kuna eile oli vindine (Mai näitab käega kaela peale). Mai räägib, et hoopis Sirje auto vajab kõpitsemist ja kaljapütt, millele ta otsa sõitis. Sirje on maruvihane, et ta sellest alles nüüd kuuleb. Mai mängib ja ütleb süüdimatult, et ta unustas.
00:04:32 Sirje (LAINE MÄGI) pahandab, et nii tähtsad külalised on tulemas ja tal poel jälle autojuhti ja pole ka autot. Mai (KAIA SKOBLOV) hõiskab rõõmust, kuna tal õnnestus kuulimängus värav lüüa. Sirje küsib, mis juhtus ja näeb, et kuulike läheb väravasse.
00:04:50 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) seletab Pillele (LIISA PULK), et nad kohtusid Paavoga nende aastalõpu esinemisel. Pille tõdeb, et seda see Paavo seal tiirutas nagu karupoeg Puhh ümber mesilindude. Kaire lisab, et Paavo ei saanud nõelata. Paavo (TIIT SUKK) räägib Kairele, et tahtis küll teda nõelata, aga ta ei lubanud. Pille ütleb Paavole, et nad räägivad mesilastest. Paavo vastu, et tema ka. Pille imestab, miks nad on seda kõigi eest ja tema eest nii kaua varjanud. Pille lisab,e t see pole üldse tema asi, sest tal oli seal endal küllat teatud tüüpidega tegemist. Paavo küsib kohe, kas keegi ajas Pillele ligi. Pille ütleb, et Paavo võiks tegeleda oma asjadega, näiteks plaati kuulata. Kaire lisab, et las ta võiks vuhvida oma väljamaa riideid üles ja mida ta saaks siis maha müüa. Pille naerab.
00:05:24 Paavo (TIIT SUKK) hakkab pahaselt ukse poole minema ja ütleb Pillele ja Kairele, et ta ütles kohe, et pole mõtet neid omavahel tutvustada, sest nende suhted lähevad omavahel tuksi. Pille (LIISA PULK) nähvab ukse poole, et nad olid juba enne tuttavad. Pille küsib Kairelt, kas ta mõtleb ka, millega ta riskib, st kellega. Pille räägib, et tunnab oma venda läbi ja lõhki, ta on üks igavene... Pille vaatab ukse poole. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) küsib, igavene kes? pille lubab Kairele paberi peale kirjutada. Paavo hõikab ukse tagant, et ta kuulis seda ja öelgu Pille see välja. Pille hüüab vastu, et teadis, et Paavo pealt kuulab ja tahtis kirjutada üks igavene kallis. Paavo hüüab aitäh. Pille ütleb Kairele, et tegelikult igavene loll. paavo kuulis ja hüüab, et Pille ise on loll. Pille hüüab vastu, et ise ta on.
00:06:00 Vahekõll
00:06:05 Jüri (ARGO AADLI) lahendab söögilaua taga ristsõnu. Tuleb ema Aino (HELENE VANNARI) ja nähvab Jürile pahaselt, et siin ta konutabki, patsaan. Jüri ütleb, et tal on vahetuse alguseni 2 tundi aega ja ta teeb aega parajaks. Aino otsib midagi külmkapist. Jüri küsib abi ristsõnade lahendamisel, kas ema teab, mis on 8 tähega Nukitsamehe tegelane. Aino pöörab ringi ja küsib, mis mehe, et Jüril oleks aeg naiste vastu huvi tundma hakata. Aino teatab, et ülehomme lähevad nad koos Jüriga külla. Jüri küsib, kuhu. Aino ütleb, et Zinaida juurde, kellega ta koos Luki all võitles, see raudhammastega eit, tal on juubel 70.
00:06:40 Jüri (ARGO AADLI) küsib, mis tema seal vanainimeste peol teeb, tal pole nendega millestki rääkida, neid sõjalugusid teab ta lapsest saati ja enamikku on unes ka näinud. Aino (HELENE VANNRI) räägib, et Zinkal on tütar Ljuba ja Ljubal on tütar Galja, kes onJürist paar aastat vanem, vallaline ja tuleb ka. Jüri mäletab seda tüdrukut, ta kogu aeg virises ja kiskus ükskord tema kaisukarul kõhu lõhki ja kiskus kõik vati välja, sest tema tahtis talve mängida.
00:07:08 Aino (HELENE VANNARI) räägib, et Galjast on nüüdseks väga kena devuška saanud ja kui nad Jüriga kokku saavad, siis mine tea, mis sellest veel tulla võib. Jüri (ARGO AADLI) küsib pahaselt, kas ema hakkab talle jälle pruute sokutama, et nad on rääkinud sellest. Aino nähvab pahaselt, et mis sellest kasu on, et ikka istub ta seal nagu tundmatu sõdur, ainult lille keegi ei too. Aino halab, et tahaks ju ka enne surma lapselapsi näha ja et isa Nikifor sureb varsti ära ja tema koht jääb vabaks ja sinna võiks hälli panna. Aino halab veel hullemini, et eks ju temagi sure varsti ära. Jüri lohutab ema, et ei sure ta midagi ja lubab, et küll ta näeb lapselapsi ka ükskord.
00:07:52 Aino (HELENE VANNARI) räägib Jürile, et kui tal Galjaga kohe laps tuleks, siis nad võiksid saada isegi omaette korteri ja nad saaksid kõik sinna kolida ja kui Nikiforile jumal annaks ka veel elupäevi saada, siis nad võiksid suurema korteri saada, isegi Lasnamäele.
00:08:09 Jüri (ARGO AADLI) küsib, et kui tema saab endale omaette korteri, kas siis ema ja isa kolivad ka siis sinna. Aino (HELENE VANNARI) vastab, et muidugi, nad on ju üks perekond, peaasi, et need Kadakud ja Aavikud kaasa ei tuleks. Jüri joob piimaklaasi põhjani, paneb klaasi pauguga lauale ja ütleb emale tõsiselt, et tema saab endale naise leidmisega ise ka hakkama. Aino kargab püsti ja sisistab, et ärgu hakaku Jüri jälle rääkima sellest naabri-Pillest või sellest haaknõeltega moonutisest, kes seal mõnda aega tagasi elas. Aino ütleb rangelt, et Jüri naisel peab olema korralik taust ja Galjal on. Jüri ägestub ja ütleb, et ei taha ema plekkhammastega sõbranna plekkhammastega tütre plekkhammastega tütart. Jüri karjub, kas on selge. Aino vajub toolile ja ütleb vaikselt, et on selge. Ja ega Jüri ei peagi temaga enne abielluma kui ta on näinud, et temal ei ole mitte plekkhambad, vaid temal on need kõik puhtast kullast. Aino saab enesekindluse tagasi ja ütleb käsukorras, et Jüri tuleb temaga homme ikkagi kaasa ja siin p
00:09:24 Paavo (TIIT SUKK) ja Kaire (MAIKEN SCHMIDT) tuleb tuppa. Paavo rahustab Kairet, et see oli Pille refleks. Kui ta mentidele vahele jääb, siis viskab kohe mingi hilbu träni peale. Kaire küsib, kas lisaks hilpudele on ta veel ka träni. Paavo istub voodile ja ütleb, et Kaire saab ju aru. Kaire vabandab, sest tal on halb päev olnud. Paavo küsib, kas Kaire on joonud. Kaire ütleb, et on jah ning oli ka põhjust, sest nende variteetrupp löödi kommivabriku alt minema ja nüüd ei ole enam kohta, kus harjutada. Paavo küsib, mis pärast, kas nad sõid hunniku šokolaadi ära. Kaire ütleb, et nemad ei teinud midagi, et seal klubis tegutseb ka mingisugune punkbänd, nad leidsid kuskilt vaadi likööri, jõid poole sellest ära ja panid ülejäänud oole asemele vette.
00:10:21 Paavo (TIIT SUKK) naerab ja kiidab, et pole paha kaltsakate kohta ja küsib Kairelt, milles nende süü oli. Kaire (MAIKEN SCHMIDT) räägib ahastusega, et mitte milleski, lihtsalt kulturnik lahti lasti ja neid kõiki kupatati sealt minema, kellele sa ikka seletad, et tänapäeval igas tehases varastatakse. Paavo küsib, kas Pille teab juba. Kaire ütleb nutuselt, et ei tea, et ta ei tihka tüdrukutele öelda, et pole enam kohta, kus harjutada ja kust leida mõni asutus, eks võtaks nad oma katuse alla. Paavol tekib mõte ja ütleb, et peaks Kairet emale tutvustama. Kaire arva, et juba ammu oleks aeg.
00:10:54 Paavo (TIIT SUKK) seletab Kairele (MAIKEN SCHMIDT), et nad peaksid nende tanstutrupi ema tehase alla musterdama, et Limonaaditehasel on oma väike klubi. Kaire küsib, kas see õnnestuks. paavo ei tea ja lisab, et ema teda ei kuula, aga Pille kaudu oleks võibolla võimalik. Kaire on õnnelik ja kallistab Paavot. Kaire võtab põuest lapiku pudeli ja ütleb, et nad tähistaksid seda. Paavo maitseb ja hüüab: liks! ja küsib, kust Kaire selle sai. Kaire rüüpab sõnatult pudeli pealt.
00:11:03 Aino (HELENE VANNARI) puristab pesu peale suust vett ja triigib. Tuleb Jüri (ARGO AADLI), mille peale Aino ütleb, et ta jõudis just õigel ajal, sest tahab talle riideid proovida, mida Jüri homme Zinaida juubelile selga paneb. Jüri pärib, miks ta peab sellised erilised riided selga panema. Aino ütleb, et ega ta ei saa igal pool mundris käia ja need teised teavad juba ammu, et Jüri miilits on. Aino arvab, et Jüri peab ikka teisest küljest ka muljet avaldama ja arvab, et seda tuleb teha teisest küljest - tsiviilsest. Jüri pahandab ja ütleb, et ta ei taha Galjale ega kellelegi teisele muljet avaldada ja ta tuleb ainult sellepärast, et ema temaga ei näägutaks. Aino nähvab, et tema arvas, et Jüri tuleb ikka sellepärast, et ta teda armastab. Jüru vabandab, et selles mõttes ikka ka, aga ema teeb oma käitumisega selle armastamise asja nii raskeks.
00:12:28 Aino (HELENE VANNARI) ütleb solvunult, et nüüd on juba see ka kuritegu kui sa oma lapsest hoolid, et kuhu nad niimoodi välja jõuavad. Aino surub püksid Jürile kätte ja käsib jalga panna. Jüri (ARGO AADLI) vaatab pükse ja ütleb, et ei taha neid jalga panna, sest ega ta poliitbüroosse istuma ei lähe ja arvab, et ta võiks teksad panna. Aino saab pahaseks ja küsib, kas pojal on džinsid. Jüri ütleb, et ei ole, aga mõtles Paavo käest laenata.
00:12:45 Aino (HELENE VANNRI) virutab Jürile pükstega üle küüru ja küsib, mida ta talle kurja teinud. Jürile (ARGO AADLI) meenub, et ta ei saagi homme juubelile minna, sest ta peab vahetuses olema. Aino arvab, et äkki ajab Jüri midagi sassi. Jüri on kindel, aga lubab märkmikust järele vaadata. Aino küsib, kas sellest märkmikust, mis on sineli taskus. Jüri ütleb, et jah. Aino kinnitab, et ta juba vaatas ja Jüril on homme vaba päev, kõik oli viisnurkadega ära tähistatud.
00:13:10 Jüri (ARGO AADLI) on keeletu ja ütleb, et tal võib olla mõni eriülesanne, ikkagi nädalalõpp. Aino (HELENE VANNARI) ütleb üleolevalt, et äkki talle antakse sotsialistliku kangelase aunimetus ja lisab, et nende muredega tegelevad nad siis kui need käes on.
00:13:28 Vahekõll
00:13:31 Pille (LIISA PULK) kerib kassetilinti ümber pliiatsi. Tuppa tormab Paavo (TIIT SUKK) ja ütleb, et tal on Kaire rindelt kurbi uudiseid. Pille küsib, mis juhtus,et kas nad läksid lahku. Paavo ajab tagasi, et ei, misasja.. Pille imestab, et miks Kaire pole talle ise kurbi uudiseid teatanud. paavo hakkab keerutama ja arvas, et mida ruteb Pille kurvad uudised teada saab, siis seda rutem ta need rõõmsateks muudab ja siis on nad kõik rõõmsad ja Kaire on rõõmus, sest talle ei meeldi kui Kaire kurb on.
00:14:04 Paavo (TIIT SUKK) tunnistab räägib Pillele, et nende "rahvakunsitrupp" löödi kommivabriku alt minema. Pille (LIISA PULK) teadis ja see on kõik selle likööri pärast. Paavo küsib, mis likööri. Pille räägib, et see, mida punkarid varastasid ja mis kommide sisse käib. Paavo räägib Pillele, et Kommikvabriku nimekirjas pole enam ei neid ega ka punkbändi "Fataalne kiiritus", aga erinevalt kaltsakatest, saavad nemad oma olukorda muuta. Pille ei taipa, kuidas. Paavo seletab, et Pille peab lihtsalt minema ema juurde ja paluma, et ta neid oma tiiva alla võtaks. Pille ei taha sellest midagi kuulda, sest ema küll leppis, et ta rahvatantsu asemel varieteetantsuga tegeleb, aga pärast seda juhtumit pole nad sellest enam rääkinud ja ta arvab, et ta poleks selle asjaga nõus. Paavo plahvatab, et ema on Pille nimel kõigeks nõus ja kui neil pole ruumi, kus harjutada, siis ei saa Pille oma tantsuga tegeleda ja jääb ilma taskurahast, lisarahast, millega ta harjunud on.
00:15:02 Paavo (TIIT SUKK) nähvab, et emme taskuraha eest ju importsaapaid ei osta. Pille (LIISA PULK) ütleb, et ei saa seda teha ja pealegi on emal tööl preagu rasked ajad - tema autojuht tegi purjus peaga avarii ja ta tuli lahti lasta, neil tulevad 2 nädala pärast külla Pepsi tehase esindajad ja lisab, et praegu pole tõesti õige aeg. Paavo tardub paigale, vaatab seinal olevat Michael Jacksoni plakatit ja küsib siis järskult, mis tema sellest midagi ei tea. Pille ütleb Paavole, et ta ei kuula kunagi ema muresid ja ei kuula mitte kellegi muresid. Paavo läheb toast välja.
00:15:25 Reklaamid televiisoris. Jüri (ARGO AADLI) sööb laua taga ja taob peaga vastu lauda. Kööki tuleb Kestutis (VEIKKO TÄÄR), kes tervitab ja ütleb puises eesti keeles, et tal on katastroof - Žalgiris sai peksa. Kestutis võtab taskust pudeli ja küsib, kas Jüri võtab temaga viina. Jüri ei saa, sest peab õhtul sünnipäevale minema. Kestutis arvab, et enne sünnipäevaks võiks väikese krundi teha. Jüri ei taha, st ei tohi, sest ta peab kaine olema. Kestutis imestab, miks peab sünnipäeval kaine olema ja küsib, kas Jüri on haige. Jürile tuleb mõte ja küsib, kas Kestutis ei oska talle mõnda haigust välja pakkuda, mida oleks lihtne teeselda.
00:16:18 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) keerab pudelilt korki maha ja imestab, et milleks haigust teeselda. Jüri (ARGO AADLI) seletab lahti oma ema plaani teda paari panna sõbranna tütretütrega. Kestutis valab viina ja küsib, tütretütrega. Jüri ütleb tülpinult, et see on üks vastik vene eit ja pealegi temast vanem, kirub: krdi tants ja tagaajamine, et talle ei meeldi sellised asjad kohe üldse, et ta ei taha sinna minna ja lihtsam oleks mõnda haigust teeselda.
00:16:41 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) räägib, et nemad Paavoga armees teesklesid igasuguseid haigusi, soovitab tripperit. Jüri (ARG AADLI) seda ei taha. Kestutis soovitab mädast angiini, et kui kurk on haige, siis aitab ainult viin. Jüri võtab viina. Saabub Paavo (TIIT SUKK) ja peatab Kestutise joomise, sest ta leidis talle töö - Kestutis hakkab tema ema autojuhiks. See on kindel kuu sissetulek ja kui hästi läheb, siis tulevikus ka kõrvalbisnes, aga joomine unustagu ära. Kestutis haarab viinaklaasi järele. Paavo peatab ta ja ütleb, et iga algus on raske, aga kunagi tuleb alustada.
00:17:25 Jüri (ARGO AADLI) ütleb Paavole ja Kestutisele, et nemad tehku, mis tahavad, aga tal hakkab haiguste ravi. Jüri kummutab viinaklaasi kõrist alla ja ütleb, et see on kontrollitud.
00:17:36 Vahekõll
00:17:39 Sirje (LAINE MÄGI) räägib vihaselt telefoniga, et esmaspäevaks olgu tal autojuht olla, peaasi et ta on puhas, viisakas ja kaine. Uksest on vaikselt sisse tulnud Paavo (TIIT SUKK) ja piilub kapi tagant. Sirje lisab veel, et Mai vaatab autojuhi enne üle ning paneb toru hargile. Sirje märkab Paavot ja küsib, mida ta tahab, sest tal on jube kiire.
00:17:56 Paavo (TIIT SUKK) istub ja räägib, et ta tahab emale abikätt ulatada. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, mida Paavo seekord tahab tehasest välja nihverdada. Paavo ütleb, et mitte välja nihverdama, vaid sisse nihverdama. Sirje ei saa aru. Paavo seletab, et ta kuulis, et emal on autojuhti vaja. Sirje ütleb õnnetult, et on jah, aga isegi kui ta väga tahaks, ei saa ta Paavot selle ameti peale panna, et mida kolleegid siis temast arvavad. Paavo kukub näost ära ja ütleb, et tal ei tuleks selline asi mõttessegi ja fanataseerib, kuidas ema teda autoroolis õpetama hakkaks. Sirje hakkab naerma.
00:18:30 Paavo (TIIT SUKK) räägib, et tal on pakkuda hoopis teine mees. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, milline mees. Paavo räägib, et ta on puhas, viisakas ja kaine - leedukas. Sirje küsib: Kestutis? Paavo seletab, et Kestutisel pole korvpalliga just kõige paremini ja talle sobiks Sirje autojuhi koht ideaalselt. Paavo räägib, et Kestutis oli sõjaväes ka mõnikord autojuht kui tema magas ja Kestutis on väga usaldusväärne, sest räägib väga vähe eesti keeles. Sirje arvab, et võibollla tõesti, aga palub, et nad räägiksid sellest kodus, sest praegu on väga kiire.
00:19:07 Paavo (TIIT SUKK) ütleb emale, et üks asi on veel - Pille tantsutrupp löödi Kommivabriku alt välja üldse mitte nende endi süül ja neil ei ole kohta, kus harjutada, et äkki saab ema võtta nada tehase tiiva alla, et tehasel on ju oma klubi. Sirje (LAINE MÄGI) ei tea ja peab Mai käest küsima. Sirje kiidab Paavot, et ta oma väikese õe eest niimoodi hoolitseb ja lubab Paavot kohe teise pilguga vaatama hakata.
00:19:33 Paavo (TIIT SUKK) hüüab kõrvalkabinetist Maid, et ta korraks sinna tuleks. Mai (KAIA SKOBLOV) tuleb. Sirje (LAINE MÄGI) palub, et Mai uuriks klubi juhatajalt sm direktori palvel, kas neil on rahvatantsurühm olemas. Mai ütleb, et neil ei olegi klubijuhatajat. Sirje teab, et klubi ju on aj küsib, et äkki on mõni ansambel või koor. Mai ütleb, et ta ie käib seal mõnikord öösiti laulmas. Sirje ütleb, et nüüdsest on neil oma rahvatantsurühm ja lubab Mail minna. Sirje küsib Paavolt, kas nüüd on kõik. Paavo ütleb, et on jah.
00:20:09 Vahekõll
00:20:11 Aino (HELENE VANNARI) spl räägib moonutatud häälega (aeglustus): Jüri, ärka üles ja hakkame minema. Jüri (ARGO AADLI) lamab purujoobes diivanil. Aino lööb talle vastu nägu ja karjatab, kas ta ärkab juba üles. Aino katsub Jüri diivanilt üles tõmmata, aga see ei õnnestu. Lõpuks saab ta Jüri istuma ja käsib tal moodsad riided selga panna. Jüri räägib kähiseva häälega, et ta ei saa tulla, sest tal on kurk nii haige, et tal on mädased angiinid. Aino peksab teda vastu nägu ja ütleb, et Jüril tulevad viinaaurid suust välja. Aino ütleb, et küll nad selle välja ravivad, võtab külmikust margariinipaki ja käsib terve paki Jüril ära süüa, sest kitib need aurud maos nii kinni, et terve õhtu on ta Galjale peigmees kak milenki. Jüri ei taha, aga Aino ei jäta ja surub margariinipaki Jürile suhu.
00:21:48 Pille (LIISA PULK) tantsib ja pühib riiulitelt tolmu. Tuppa tuleb Paavo (TIIT SUKK), kes naerab ja ütleb, et Pille on talle teene sees. Paavo räägib, et ajas pille eest asja korda ja ema lubas neid tehases oma tiiva alla võtta. Pille imestab, et see nii lihtsalt käis. Paavo räägib, et peab ikka teadma ka, millal teda tülitada - siis kui tal palju tegemist on, siis ta on kõigega nõus, et sinust lahti saada. Pille meenutab, et Paavo käis lapsena ema köest taskuraha küsimas siis kui ta parajasti süüa tegi või reedets teatriõhtut vaatas. Paavo mainib veel, et ema tahab endiselt uskuda, et tegemist on rahvatantsutrupiga. Pille imestan, et Paav ei küsinudki.... Paavo ütleb, et milles küsimus - Pillel ja Kaire trupil oli vaja treenimiskohta ja nad said selle. Pille ütleb, et ta peab hakkama jälle valetama ja teesklema ja kõik teised ka. Paavo ei näe probleemi, kui nad alguses hoiavad madalat profiili ja mõne korra paterdab keegi rahvatantsukostüümis läbi koridori. Pille viskab lapi vihaselt ukse poole.
00:23:10 Vahekõll
00:23:17 Kaire (MAIKEN SCHMIDT) otsib midagi külmkapist. Tuleb Sirje (LAINE MÄGI) ja tervitab Pillet ning küsib, kuidas tal tänane päev läks, et tal oli tõeline hullumaja. Äkki pöördub Kaire Sirje poole ja tervitab teda naerusuil ning ütleb, et tema on kindlasti Pille ema Sirje, annab käe ja lisab, et ta on Sirjest väga palju kuulnud. Sirje annab käe ja loodab, et ainult head. Kaire kinnitab, et kuidas siis muidu. Sirje küsib, kas tema on Pille sõbranna. Kaire tutvustab ennast ja ütleb, et mitte ainult sõbranna, vaid ka tema tantsurühma juht. Sirje mainib, et huvitav, et nad pole kunagi varem kohtunud. Kairel on ka kahju ja arvab, et Sirjega kohtumine oleks olnud kindlasti väga hariv. Sirje muheleb, et eks tal oleks järgnevatele põövedele ühte-teist öelda, aga hakkab siis naerma.
00:24:10 Sirje (LAINE MÄGI) räägib Kairele (MAIKEN SCHMIDT), et kuulis nende tantsurühmast ja kutsub neid tehase tiiva all tegutsema, et tehases on klubi ja kõik muu vajalik olemas. Kaire istub ja ütleb õnnelikult, et seda on rõõm kuulda, tüdrukud oleksid kindlasti väga tänulikud. Kaire mainib, et nad oleksid tänulikud nii Sirjele isiklikult kui klubi juhatajale. Sirje räägib, et neil ei olegi klubi juhatajat. Sirje pakub klubi juhataja kohta Kairele. Kaire tänab, aga tunnistab, et peab enne järele mõtlema, kas ta väärib seda kohta. Sirje ei saa aru ja on kindel, et Kaire väärib seda.
00:24:45 Sirje (LAINE MÄGI) küsib, kus Pille on. Kaire(MAIKEN SCHMIDT) ütleb, et ei tea ja seletab, et ta polegi seal Pille pärast. Uksest tuleb Paavo (TIIT SUKK), kes küsib, ega Kaire nende kummituslossis ära ei eksi. Paavo tardub ema nähes paigale ja tervitab teda. Paavo tutvustab Kairet emale ja vastupidi. Kaire mainib Paavole, et nad juba kohtusid. Sirje on muutunud tõsiseks ja küsib, kas Kaire on Paavoga. Paavo vastab Kaire eest, et jah. Paavo seletab kokutades, et tema ja Kaire käivad..., st Kaire on tema pruut. Sirje ütleb tõsiselt, et see on väga hea ja asjad lähevadki palju lihtsamaks. Sirje teeb Kairele ettepaneku Sina-peale minna. Kaire ja Paavo on õhinaga nõus. Sirjel on tulnud veel üks suurepärane mõte, et nad võiksid nende klubis paari nädala pärast esineda kui neile tulevad välismaalased külla. Paavo kukub näost ära, aga Kaire ütleb naeratades, et loomulikult, et küll nad selleks ajaks ennast vormi ajavad. Sirje ütleb rahulolevalt, et siis on väga hea.
00:26:07 Vahekõll
00:26:08 Kestutis (VEIKKO TÄÄR) jälgib kõvahäälselt kaasa elades televiisorist korvpalli, endal korvpall käes. Tuleb "moodsalt riietatud" Jüri (ARGO AADLI), keda Kestutis tervitab. Jüri küsib, mida Kestutis seal teeb. Kestutis räägib, et ta sai töökoha, et on nüüd Sirje uus autojuht ja ta valvab praegu. Jüri õnnitleb teda uue töökoha puhul, võtab kapist piimapudeli ja kirub, et pea lõhub, sest külas pakuti samagoni. Kestutis küsib, kuidas Jüril tants ja tagaajamine läks ja kas ta sai pruudi, kas tüdruk oli kole. Jüri raputab pead. Kestutis saab aru, et oli ilus tüdruk. Jüri noogutab. Kestutis soovib palju õnne ja ütleb, et siis läks ju Jüril hästi.
00:26:59 Jüri (ARGO AADLI) võtab lonksu piima ja ütleb pahaselt, et ei läinud hästi ja räägib viinast ja ema antud margariinist ja siis samagonist, et see kõik tegi ta kõhu nii haigeks, et ta terve õhtu külas istus WC-s ja oigas. Kestutis (VEIKKO TÄÄR) kuulab kastundlikult.
00:27:17 Lõputiitrid
00:27:47 (c) Thors Production
00:27:52 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2013
00:27:57 Saate lõpp
Faili nimi: 2013-002814-0047_0001_D10_ENSV_TANTS-JA-TAGAAJAMINE.MXF
Indeks: 2013-002814-0047
Kestus: 00:27:57
Registreerimise kuupäev: 07.06.2013
Registreerimise aeg*: 2013-06-07 21:07:03
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse

;