ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Orjatar Isaura

Saada link

Kirjeldus

Jüri ja Anneli teevad tulevikuplaane, kuhu ei jäta sekkumata ka Aino. Punkar Sille isa Helmut tuleb Sirjelt taas abi paluma. Aadu seisab vankumatult oma põhimõtete eest. Toompeal heisatakse rahva rõõmuks taas sini-must-valge.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 89
Kestus: 00:28:18
Indeks: 2016-002814-0089
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 16.02.2017
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: veebruar, 1989
00:00:06 Pime tuba. Jüri (ARGO AADLI) on lahtikäidavas tugitooli ärganud ja küsib, kus Anneli on. Anneli (MARTA LAAN) ütleb, et on siin ja tõuseb põrandalt. Jüri imestab, miks ta põrandal on. Anneli kurdab, et kondid on kanged ja kirub tugitooli ja unistab oma elamisest. Jüri ütleb, et ta on korteri järjekorras päris ees, et 5-10 aasta pärast on täitsa lootust. Anneli ütleb, et tema on veel eespool, võtab nagist vannirätiku ja ütleb, et tema on täna esimene. Jüri muheleb, et kui nad oma korteri saavad, siis nad võivad korraga duši alla minna.
00:00:55 Äkki viskab Anneli Jürile rätikuga ja küsib, mida see peaks tähendama (seinal on sini-must-valge plakat)ning seisab käed puusas.
00:01:00 Saatepea
00:01:33 Tiiter: LXXXIX osa, Orjatar Isaura
00:01:39 Anneli (MARTA LAAN) seisab käed puusas ja ootab Jürilt sini-must-valge plakati kohta selgitusi. Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et ta ei tunnegi seda tüdrukut, kes plakatil on ja küsib, kas peaks tundma. Anneli ei räägi sellest, vaid küsib, mis värvid need on- Jüri ütleb julgelt, et neid värve ei pea enam häbenema. Anneli kirub ja läheb. Jüri on nõutu.
00:02:03 Sirje (LAINE MÄGI) tuleb ütleb isa Aadule (FELIKS KARK), ket kui ta lahkub, siis pangu uks lukku ja võti peitku mati alla. Sirje räägib, et eelmisel nädalal oli üks vene pere Lasnamäelt alla laskunud ja noppis nende puuriidast endale puid kaasa. Aadu küsib, milleks, et neil pole ju ahjusid. Sirje arvab, et nad on ehk ühendanud ventilatsioonilõõri oma buržuika. Aadu küsib, mida Sirje nendega tegi. Sirje ütleb võidukalt, et ta käratas ja ähvardas miilitsa kutsuda, aga õnneks oli Jüri kodus, kes tuli mundriga ukse peale ja nad tegid minekut. Sirje lütleb lahkudes: davai, pakaa! Aadu saab pahasek ja hüüatab: Sirje, ära enam kunagi ütle mulle: pakaa, sest eelmisest kuust valitseb Eestimaal riigikeelena eesti keel.
00:02:49 Tuleb Aino (HELENE VANNARI), kes tervitab: privetšik! Aadu tõreleb, et misa ta just praegu rääkis. Aino küsib: tševo? Aadu ütleb üle õla Ainole: sinu kohta, punane madu, on sama sõnum. Aino küsib, mis sõnum. Aadu tõseub püsti, vehib kartuliga kahvli otsas ja ütleb, et tänasest päevast räägitakse Eestimqaal ja siin majas ainult eesti keeles. Aino küsib, aga kui ta ei räägi, mis ta talle siis teeb. Aino võtab kahvli otsast kartuli ja pistab suhu. Aadu ütleb vihaselt, et Aino ei taha seda teada, aga küll ta näeb.
00:03:18 Aino ütleb võidukalt, et neid on nii palju, et Aadu ei jõua neid kokku lugema hakatagi, rääkimata keele kontrollimisest, aga kui ajad pöörduvad, siis nemad loevad neid küll kokku. Aadu hüüab talle järele: unista aga, teie ajad siin Eestimaal on igavesti läbi. Aadu lööb noa uksepiita.
00:03:47 Aino (HELENE VANNARI) koristab Jüri voodit ja leiab sealt rinnahoidja. Aino paneb selle Jüri nina alla ja küsib, mis asi see on. Jüri (ARGO AADLI) tõuseb püsti ja pobiseb, et ise ka imestab. Aino ütleb, et tema ei imesta ja teab hästi, mis see on, ainult et, kelle oma see on. Jüri surub rinnahoidja dressipükste taskusse ja ütleb, et see on kolleegi oma, nad jäid varitsusega natuke öö peale. Aino küsib, kas seal oli varitsus. Jüri ütleb, et mitte seal. Aino ütleb, et tema teab väga hästi, mida Jüri seal oma kolleegiga "varitseb" ja ütleb, et see on isegi hea, peaasi, et ta ei tee seda Kadakute Pillega.
00:04:46 Jüri ütleb, et tema varitseb, kellega ta tahab ja kui ei taha, siis ei varitse ka. Aino ähvaradb Jüri, et tema ei hakka... (märkab siis seinal sini-must-valget plakatit) ja küsib, mis rämps see on. Jüri ütleb pahaselt, et see on ilus pilt ja imestab, et see kõigile ette jääb. Aino kaebab, et Jürile tema punanurgast maha võetud plakat ei sobinud. Aino küsib, miks Jüri seda talle ja oma kolleegile teeb. Jüri küsib, mida ta teeb siis. Aino küsib, miks ta teda ära ei võta. Jüri küsib, kas plakatit. Aino ütleb, et kolleegi, sest ta on hästi kasvatatud, täpselt nagu tema nooruses. Jüri ei taha seda kuulda, sest sii oli sõja aeg.
00:05:32 Aino ähvardab, et kui ta laseb kolleegi käest ära lipsata, siis ta on täitsa loll(ja paneb käega Jürile vastu pead)
00:05:42 Televiisorist tuleb "Orjatar Isaura". Sirje (LAINE MÄGI) vaatab kivistunud pilgul seda. Kõlab uksekell. Sirje ei saa telekalt pilku, aga jooskeb siiski ust avama. Ukse taga on Helmut (EERO SPRIIT), kes küsib luba korraks sisse astuda. Helmut astub ärevalt sisse ja paneb uksed enda järel kinni. Sirje küsib, kas Sillega juhtus midagi. Helmut ütleb, et Sillega on kõik korras, ta on koos emaga. Sirje kutsub Helmuti sisse ja ütleb, et "Isaura" just hakkas. Helmut küsib,. kas tal on külalised. Sirje ütleb, et see on üks seriaal.
00:06:42 Helmut ja Sirje tulevad tuppa. Sirje vaatab samal ajal "Isaurat" ja pakub Helmutile istet, et too siis räägiks oma murest. Helmut ei tea, kust alustada. Sirje soovitab algusest alustada. Helmut palub Sirjelt suurt teenet. Sirje lubab, et kui ta saab, siis aitab. Helmut meenutab, kuidas nad tema tütart oma kostil hoidsid kui ta ise BAMil oli. Helmut laskub põlvili ja palub Sirje abi. Sirje arvab, et ta dramatiseerib üle. Helmut palub Sirjelt kaheks ööks ulualust. Sirje uurib, mis juhtus.
00:07:47 Helmut räägib, et väga paha asi juhtus, korter läjs tuleroaks. Sirje haarab rinnust kinni ja on hämmingus. Helmut räägib, et mõned olulisemad asjad õnnestus tal päästa, aga katust tal enam pea kohal ei ole, isegi ajutist mitte. Sirje ütleb õnnetult, et tal on väga kahju, aga tal pole võimalik anda omaette vaba tuba. Helmut ütleb, et ta võib need paar ööd, kuni ta uue elamise saab, sealsamas diivanil mööda saata, kui see ülearu tüli ei tee. Sirje keerutab ja ütleb, et muidugi ei tee. Helmut tänab.
00:08:29 Helmut ütleb, et Sirje peab ju oma mehe käest ka küsima ja ta saab aru, kui see talle vastukarva on. Sirje ütleb tähtsalt, et Atsi käest ei pea midagi küsima, tema on välisreisil, külastab sugulasi Kanadas. Helmut imestab ja ütleb, et siis on ju väga hästi ja parandab, et siis on vähem muret. Helmut tänab ja lubab homme asjadega tulla. Sirje uurib, kus ta täna öösel ööbib. Helmut ütleb, et kodus, õigemini naabri juures, et tal on tema juures esikus see öö kergem ära magada ja homme tuleb koos asjadega. Sirje on kahtlustav. Helmut paneb käe südamele, tänab ja lahkub.
00:09:21 Aino (HELENE VANNARI) vaatab koridoris ringi ja näeb Annelit (MARTA LAAN) ja peatb ta korraks kinni. Anneli ehmatab ja küsib, kelle juurde Aino soovib minna. Aino imestab, et Anneli ei tunne teda ära, nad on ju kohtunud. Anneli sulab ja ütleb, et jaa, muidugi. Anneli ütleb, et Jüri on emast väga palju head rääkinud. Aino imestab ja lisab, et siis pole veel kõik kadunud, tema kasvatus on vilja kandnud. Aino ütleb magusalt, et ta on Annelist ka palju head kuulnud. Anneli on üllatunud, et Jüri on temast rääkinud ja ütleb, et Jüri ennast kahjuks seal hetkel pole. Aino teab ja ütleb, et tema ei tulnudki Jüri juurde, vaid Anneli juurde.
00:10:10 Aino ütleb, et tahab rääkida Annelist ja Jürist ning küsib, kas Anneli mõistab.
00:10:20 Aino (HELENE VANNARI) ja Anneli (MARTA LAAN) võtab kandikutel lõunasöögid ja istuvad söökla laua taha. Aino vaatab Annelile otsa. Anneli on kohmetu ja küsib, kas nad söövad või räägivad. Aino ütleb äkki: võta mu poiss ära! Anneli küsib: mida? Aino ütleb, et mis mida, nad elavad nagunii koos patuelu, miks siis mitte pulmad teha, enne kui Anneli paksuks läheb, pealegi nad armastavad teineteist. Anneli ütleb, et jaa, armastavad. Aino lööb käega ja ütleb, et lõppude lõpuks, see pole üldse oluline. Anneli küsib rangelt, kuidas palun. Aino ütleb, et Jüri on tore poiss, kellel on kuldne süda. ainult et ta on nõrgukene, ta vajab, et tema kõrval oleks keegi kindla käega inimene.
00:11:21 Anneli küsib, kas tema on selleks sobiv. Aino arvab,e t kõige parema meelega tema suunaks poega ise, aga viimasel ajal hakkab ta tal käest kuidagi ära libisema, et kui jälle kord majja lüüakse ja Jüri oma mõtlematuse pärast Siberisse saadetakse koos nõukogude vastase elemendiga. Aino ütleb, et kui need rongid minema hakkavad, siis nad on silmini täis. Anneli palub Ainol mitte muretseda ja lubab Jüriga rääkida ja kätte võtta. Aino tõseb püsti, pigistab Anneli põske ja kiidab kui tubli tüdruk ta on. Aino haarab kahvli ja asub makarone sööma ning lubab Annelile rääkida, kuidas ta Jüriga peab toime saama, kui muu ei aita, siis pangu talle põrandakaltsuga.
00:12:16 Helmut (EERO SPRIIT) tuleb oma kompsudega. Sirje (LAINE MÄGI) on tööle minemas ja juhatab Helmuti tuppa ja annab Helmutile nende maja varuvõtme, sest siis saab ta käia nagu tarvis. Helmut tänab jälle. Sirje ütleb, et lüpetagu see pidev tänamine ja annab Helmutile võtme. Helmut näitab oma asju, mis tal tulest õnnestus päästa. Sirje ütleb, et peab tööle minema ja küsib, kas ta võib Helmuti kusagile viia. Helmut ütleb, et jääb sinna, et tal on töö juures räägitud, et tal on rasked ajad. Sirje soovib head päeva. Helmut soovib vastu.
00:13:01 Helmut kuulatab, kas Sirje ikka läks ära ja tõstab siis telefonitoru ning helistab, et on kohal. Helmut küsib, kas kõik on rahulik ja ütleb, et kui mõni võõras helistab, siis teeselgu valeühendust. Helmut vaatab ka selle telefoni numbri, millelt ta helistab.
00:13:36 Helmut (EERO SPRIIT) peseb köögi kraanikausis sokke, vahepael nuusutab ja siis peksab seebist sokki vastu kraanikaussi. Tuleb Jüri (ARGO AADLI), kes soovib: jõudu tööle. Helmut pöörab ringi ja mõlemad küsivad, kes ta on. Jüri tutvustab ennast ja ütleb, et elab seal majas. Helmut ütleb, et tema elab ka, Sirje armust, ajutiselt. Jüri ütleb, et väga tore. Helmutr annab käe, Jüri võtab rätiku vahele ja annab köe vastu. Helmut selgitab, et nad on Sirjega koolikaaslased ja Sirje lubas tal seal ajutiselt peatuda, sest tal põles maja maha.
00:14:18 Jüri ütleb, et Sirje on väga lahke inimene. Helmut küsib, kas Jüri on Sirje sugulane. Jüri ütleb, et ei ole, tema on Jüri, tal on tuba seal, aga tal on kööki õigus kasutada sama palju nagu teistelgi. Helmut lubab kohe lüpetada. Jüri lubab, et tehku, tal pole söögiisu ning lahkub. Helmut peksab sokki edasi.
00:14:47 Jüri naaseb militsavoris ja pöördub Helmuti poole, mille peale too ehmatab. Jüri ütleb, et ta on Jüri ning küsib, kas ta on seesamama Helmut. Helmut raputab pead. Jüri küsib, kas Helmut on Sille isa. Helmut kinnitab, et on. Jüri ütleb, et tal oli meeldiv tuvuda, et Sille on tore tüdruk.
00:15:07 Televiisorist tuleb "Orjatar Isaura". Tuleb Sirje (LAINE MÄGI) ja näeb elutoas sirmi. Sirje kutsub Helmutit. Helmut (EERO SPRIIT) hüüab sirmi tagant: jaa! Sirje küsib, mis see on. Helmut ütleb, et tõi sirmi, siis ta ei häiri oma tegemistega nende pereelu. Sirje ütleb ebalevalt, et ega ta ei häirigi, sest peale tema pole seal eriti kedagi liikumas. Helmut räägib, et pole ju eriti hea oma asju toimetada kui miilits sul silma peal hoiab, isegi siis kui oled korralik kodanik. Sirje ütleb, et muiduigi kui Helmut privaatsust vajab. Helmut lubab sirmi ära viia kui Sirjele ei meeldi.
00:15:49 Sirje ütleb, et las olla ja ksüib, kas se on küüslaugu hais. Helmut tõuseb sirmi tagant palja ülakehaaga ja pakub Sirjele küüslauguleiba. Sirje neelatab ja ütleb, et pole vaja ja lisab, et vanasti Helmut ei söönud küüslauku. Helmut räägib, et BAMil õppis ära, see hoiab meestel tervist korras. Helmut küsib, kas Sirje tõesti ei taha. Sirje ei taha. Helmut vabandab, et ei saa välja tulla, sest on trussikute väel. Sirje varjab käega vaadet. Helmut ütleb, et ta siis ei sega Sirjet rohkem ning ta saab oma "Isaurat" vaadata.
00:16:29 Sirje ütleb, et pole hullu. Helmut näitab, et tegi sirmi sisse pilu, siis ta saab koos Sirjega telekat vaadata, ilma et see Sirjet segaks. Helmut vaatab sirmi vajelt telekat. Sirje varjab käega vaadet.
00:16:42 Jüri (ARGO AADLI) loeb raamatut. Anneli (MARTA LAAN) kammib juukseid ja küsib, kas Jüri teab, mis ta täna unes nägi. Jüri pakb, et seda, kes varastas Õismäelt VAZ 2109. Anneli ütleb, et ta ei vaata unes tööasju. Jüri ütleb, et tema ka mitte. Anneli ütleb, et ta nägi unes hoopis neid. Jüri muheleb. Anneli jutustab, et oli suvi ja nad olid Russalka juures, Jüril oli seljas must ülikond ja temal pikk valge maani kleit. Anneli arutleb, et ei tea, mis see peaks tähendama. Jüril pole õrna aimugi ja pakub, et kisub vist sulale.
00:17:29 Anneli ei arva, et see tähendab, et kisub sulale, see tähendab, et... Jüri ütleb, et see tähenadb, et Anneli on tema emaga jälle rääkinud ja ta on Annelile mõned mõtted pähe istutanud. Anneli ütleb, et see on loll jutt. Jüri räägib, et iga kord kui nad emaga Russalka juurest mööda sõidavad, siis ta ütleb, et vaata kui ilus koht, kus saaks pulmapilte teha. Anneli keerutab, et tal võib endal ka selline mõte pähe tulla, tal pole selleks Jüri ema mõtteid vaja.
00:17:50 Jüri kutsub Anneli enda juurde. Jüri kummardub Anneli juurde, nuusutab ja ütleb, et tal on tema ema korteri lõhn juures. Anneli ütleb, et see on võimatu, sest nad kohtusid hoopis sööklas. Jüri on võidurõõmus, et ta Anneli vahele võttis. Anneli on pahane ja kiidab, et hästi tehtud. Jüri ütleb rahulolevalt, et ta on enngu kahtlusaluseid vahele võtnud. Anneli küsib, kas tema on kahtlusalune. Jüri ütleb, et antud hetkel küll. Anneli ütleb, et see on päris huvitav tunne. Anneli vaatab Jürile armunult otsa ja küsib, mis ta arvab. Jüri ütleb, et Anneli on väga kallis küll, aga neil pole isegi oma elamist. Anneli arvab, et küll nad oma elamise ka saavad. Jüri ütleb, et kõik asjad õiges järjekorras. Anneli ohkab
00:18:38 Aadu (FEIKS KARK) tuleb joostes ja hüüab, kas Sirje on kodus, vaatab toas ringi ja näeb siis sirmi. Aadu hiilib tasakesi sirmi juurde ja vaatab riideid, mis üle selle ripuvad. Helmut (EERO SPRIIT) piilub vaikselt üle sirmi. Aadu karjatab, pärib, kes tema on. Helmut ütleb värisedes, et on külaline. Aadu tahab teada, kelle külaline. Helmut ütleb, et on Sirje külaline. Aadu ütleb vihaselt, et Sirjel ei käi selliseid külalisi, Helmut küsib, milliseid. Aadu lükkab Helmuti eemale ja ütleb, et selliseid.
00:19:13 Helmut soovib uuesti alustada ja ütleb, et on Helmut ning annab käe, seletab, et on Sirje koolivend, et tal põles korter maha ja Sirje lubas oma suures lahkuses mõned päevad seal peatuda. Helmut tunneb Aadu ära, et ta on Sirje isa ning mäletab teda veel kooliajast - sirge rüht ja sõjamehe silmavaade. Aadu ütleb kurjalt, et tema Helmutit küll ei mäleta. Helmut ütleb, et ta ühel eluperioodil käis päris tihti Aadu tütre juures. Aadu imestab. Helmut meenutab, et tal oli sakslastest maha jäänud jalgratas. Aadu ütleb, et siis ta ei mäleta.
00:19:55 Helmut ütleb, et kui Aadu ei mäleta teda, siis tema tütart Sillet ikka, ta oli ju aasta aega Sirje juures kostil, samal ajal kui tema BAMil oli. Aadu heldib ja hakkab naerma, et miks ta Sillet ei tea. Aadu ütleb, et on huvitab. Helmut küsib, mis asi on huvitav. Aadu ütleb, et niisugusel BAMi tolgusel on nii tore tütar. Aadu kirub ja lisab, et ju ta on läinud emasse ning küsib, kas Helmut homme Toompeale sini-must-valge lipu heistamisele läheb. Helmut kinnitab, et läheb, et kuidas muidu. Aadu ütleb, te parem kui ta ei läheks, oleks niigi palju temast tolku. Aadu lahkub.
00:20:37 Aino (HELENE VANNARI) sööb. Anneli (MARTA LAAN) istuba Aino juurde, kes küsib, kuidas läks. Anneli ütleb pahaselt, et mitte kuidagi ei läinud. Aino imestab, et miks, et kas ta tegi kõik nii nagu ta käskis, kas rääkis Russalkast jne. Anneli ütleb, et rääkis, aga Jüri oli aru saanud, et Aino oli teda saatnud ja ta oli ka öelnud, et tahab oodata. Aino küsib, kas Jüri Annelit sugugi ei armasta. Anneli ütleb, et armastab küll, et kõik mehed armastavad teda, eriti miilitsad, Anneli vabandab, et mitte kõik mehed. Aino ütleb, et ärgu vabandagu, tal oli nooruses täpselt sama lugu, aja kaikaga mehi eemale.
00:21:13 Aino songib makarone ja imestab, et ta selle juures Nikifori otsa komistas ja ütleb, et olgu see vanadekodu talle kerge. Anneli kurdab, et Jüri ütles veel, et neil pole omaette korterit. Aino kordab: omaette korterit? Anneli ütleb, et sinna 5-10 aastat järjekord. Aino teatab, et nüüd on tema kord Jürilga rääkida. Aino virutab klaasi kõvasti lauale, nii et morssi pritsib.
00:21:35 ARHIIV: 23. veebruar 1989, Toompea (subt), ENSV lipu maha võtmine Pika Hermanni tornist
00:21:47 Sirje (LAINE MÄGI) tuleb reipalt ja hüüab: tere hommikus, põllumehed, aeg on tõusta. Helmut (EERO SPRIIT) pomiseb sirma taga ja küsib, mis juhtus ja uurib, mis kell on. Sirje ütleb, et kell on kuus ning ütleb, et kui Helmut tahab enne minekut veel tassi kohvi, siis on viimane aeg. Sirje ütleb, et ikka Toompeale, sest täna on sini-must-valge lipu heiskamise päev. Helmut ütleb, et ei tea, kas ta hakkabki sinna trügima. Sirje ütleb, et see on ajalooline hetk, kõik lähevad sinna.
00:22:20 Helmut ütleb, et kõik ei lähe, näiteks Aadu ei lähe ja soovitas temal ka mitte minna. Sirje küsib, kas Aadu nägi teda seal. Helmut ütles, et nägi kui astus eelmisel hommikul läbi, nad vestlesid põgusalt. Sirje seletab, et Aadu arvates on sini-must-valge lipu heiskamine kommunistide vandenõu. Helmut ütleb, et sellepärast ta ei tahagi sinna minna. Sirje ütleb, et olgu peale, kedagi ei sunnita.
00:22:45 Sirje märkab eletripliidi plaatidel sokke kuivamas ning küsib, kuidas Helmutil uue elamispinna otsimine edeneb. Helmut ütleb, et õige pea paistab asi lahenevat, veidike veel ja... Helmut tuleb hirmunult sirmi tagant välja ja küsib, kas ta on tülinaks. Sirje ütleb rahulikult, et mis ta nüüd. Helmut ütleb, et vajadusel eliab ta uue koha, ta ei taha olla Sirje perele tülinaks. Sirje rahustab, et küll ta leiab.
00:23:31 ARHIIV: 24. veebriar 1989, Toompea, sini-must-valge lipu heiskamine Pika Hermanni torni
00:23:48 Aadu (FELIKS KARK) tuleb ja küsib, mis rügamine see kallil pidupäeval on. Sirje (LAINE MÄGI) pühib lapiga lauda ja ütleb, et natukene võib ju ikka kodu koristada. Aadu teatab, et ei või, selleks on argipäevad ning tõstab pitsid lauale ning valab viina täis Sirje soovib head vabariigi aastapäeva. Aadu lööb Sirjega kokku ja ütleb: Elagu Eesti! Mõlemad joovad pitsid tühjaks. Aadu vaatab sirmi poole ja küsib, kas Helmutit polegi seal. Sirje hüüab Helmutit, aga vastust ei tule ning tõdeb, et ei ole jah. Sirje imestab, et kus Helmut on, sest tavaliselt vedeleb ta terved päeavd seal.
00:24:31 Aadu võtab külmkapist või ja määrib leivale ning üteb, et ta ei saa aru, miks ta selle supilontruse enda majja võttis, et kas tõesti nii suur meestenälg on majas. Sirje ütleb pahaselt, et isa lõpetaks selle jutu, see on puhas ligimese armastus. sirje meenutab, et nad on ise ka tulekahju üle elanud. Aadu mäletab, aga ütleb, et talle see asi ei meeldi, nii nagu hommikune lipu heiskamise tsirkus Toompeal. Sirje ütleb, et see oli nii ilus. Aadu õiendab, et ta ei või kannatada kui need vanad kommunistid, need rahvaribdelased püüavad püha sini-must-valgega ennast puhtaks pesta. Sirje ütleb, et on ükskõik, kes selle üles tõmbas, Eesti rahvas vajas seda ja sai.
00:25:07 Aadu räägib, et see on üks suur mõnitamine ja lubab enam Toompea torni poole mitte vaadata. Uksele ilmub Aino, kes imestab kuuldu üle ning ütleb, et tal on kordki kodanik Tutsiga üks arvamus. Aino ütleb, et ta ei saa aru, miks nad selle jubeda natsionalistliku nartsu sinna üles tõmbasid, kas see on töörahva mõnitamiseks. Aadu saab Aino pe...se, sest ta ei saa pooltest asjades aru. Aino sõimab Aadu fašistiks. Sirje kutsub vaidlejad korrale, sest "Orjatar Isaura" algab. Aino halab, et ta ei jõuagi enam Lasnamäele. Aino küsib vene keeles, kas ta võib seal vaadata. Sirje pööritab silmi. Aadu ütleb, et rääkigu eesti keeles. Sirje on nõus kui Aino mitte ühtegi sõna ei ütle. Aino istub Sirje kõrvale ja ütleb, et on ainult üks suur silm. Aadu ütleb, et naised on sama lollid kui nende Isaura.
00:25:51 Jüri (ARGO AADLI) loeb raamatut. Tuleb Aino (HELENE VANNARI), kes poega soojalt tervitab. Jüri tervitab vastu ja küsib, mis tal oli. Aino võtab istet, vaatab ringi ja ütleb, et ta on ikka mõelnud, et küll seal on Jüril ikka kitsas, pole ruumi ei istuda ega astuda ja mõelda siis kui mõni tütarlaps külla tuleb. Aino räägib, et ta mõnikord istub oma Lasnamäe korteris ja mõtleb, milleks talle, vanainimesele nii palju ruumi on vaja, lausa kõle on, öösel ei julge WC-sse ka minna, sest äkki.keegi kuskil varitseb. Jüri ütleb, et nad on sellest rääkinud ja ta ei kavatse tema juurde tagasi kolida
00:26:37 Aino ütleb, et ta ei kutsugi Jüri tagasi, noored peavad oleme ikka privaatselt. Jüri küsib, millest ema räägib. Aino räägib, et Jüri võiks Anneli ära võtta ja nende õnne nimel on ta nõus oma korteri ohevrdama, et nad saaksid seal oma noorteasju ajada, võibaoll näeb ta isegi lapselapsi. Jüri küsib, et kuhu Aino ise koliks. Aino näitab, et siia, et mis ta seal Lasnamäel nende veteranimuttidega koos istub, siin on võibolla elu palju huvitavam.
00:27:13 Aino ütleb, et kui nemad abielluvad ja on õnnelikud, siis tema selle nimel on nõus selle ohvri tooma. Jüri on keeletu ja tahab korraks joomas käia, palub emal seal istuda. Aino on rahul.
00:27:37 Lõputiitrid
00:28:07 (c) Thors Production
00:28:12 ETV ident, Eesti Rahvusringhääling 2015
00:28:17 Saate lõpp
Faili nimi: 2016-002814-0089_0001_XHD_ENSV_ORJATAR-IZAURA.mxf
Indeks: 2016-002814-0089
Kestus: 00:28:18
Registreerimise kuupäev: 05.09.2016
Registreerimise aeg*: 2016-09-05 16:40:35
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse