ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Ment ja agent

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 31
Kestus: 00:27:45
Indeks: 2012-002814-0032
Režissöör: Pulk Marta
Esmaeeter: 16.09.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Mai 1984
00:00:04 Katkendid eelmises osas olnud sündmustest, tiiter: eelmises osas...
00:00:29 Pille tuba, tiiter: XXXI osa, Ment ja agent. Pille (LIISA PULK) seisab tõsise näoga, Paavo (TIIT SUKK) ja Jüri (ARGO AADLI) naeravad selle üle, et KGB viis Kestutise Paavo pähe ära. Pille kutsub poisid noormehed korrale, et saagu nad aru, see pole mäng ja kas Paavol Kestutisest kahju pole. Paavo räägib, et tal ei ole Kestutisest kahju, see oli talle kingitus esimeste nädalate eest sõjaväes, kui neil oli mõningaid eriarvamusi. Ja pealegi oli Kestutis maani täis ja ei pruugi sellest midagi mäletadagi. Kõige tähtsam oli Paavo toast valuts kätte saada. Jüri muutub seda kuuldes murelikuks ja kaob toast. Pille ja Jüri arutavad, mis Kestutisest edasi saab.
00:01:20 Paavo (TIIT SUKK) arutleb, et Kestutis oma kuldsed leedu lõuad lahti teeb, saavad kõik aru, et tegu pole Paavo Kadakuga ja ta lastakse vabaks. Pille (LIISA PULK) ütleb hirmuga, et siis nad tulevad ju tagasi, et Paavo on meelega ennast varjanud ja KGB-le vale mehe ette sokutanud. Paavo parandab Pillet, et keegi pole KGB-le öelnud, et see, kes seal üleval magab, oli Paavo Kadak. KGB-ametnik läks ise sinna tuppa ja tegi ise need järeldused, kes selles süüdi on? Kõige tähtsam oli valuts kätte saada. Paavo pöördub Jüri poole (kes on juba toast kadunud) ja jookseb talle järele. Pille hüüab Paavole järele, et võibolla läks Jüris seda hoiukassasse viima. Paavo ilmub pahaselt uksele ja hoiatab Pillet, et selliste asjadega nalja ei tehta.
00:01:46 Saatepea
00:02:12 Sirje (LAINE MÄGI) pusib õmblusmasina taga (kuuleb, et keegi tuleb) ja ütleb: Atsikene, sa juba kodus! Tuleb kohvritega Aadu (FELIKS KARK) ja ütleb, et tema pole mingi Atsikene. Sirje pahandab isaga, et ta ei tooks oma musta pesu nende juurde, et milleks pesumajad mõeldud on. Aadu ütleb pahaselt, et pesumajade nimi on Kiir ja see kiir on nii kiir, et saad pesu alles 2 nädala pärast kätte. Sirje ütleb kategooriliselt, et tema enam Aadu musta pesu ei pese. Aadu ütleb, et tal pole seal mingit pesu, vaid igapäevased tarbeesemed. Aadu teatab, et kolib mõneks nädalaks Sirje juurde. Sirje pahandab, sest neil on omalgi pead-jalad koos, aga Aadul on oma korter Mustamäel.
00:03:03 Aadu (FELIKS KARK) ütleb, et tema korteris ongi jama, ta juhus seal kommunaalavarii, et Sirje ei kujuta ette, mis temaga juhtus, (võtab bareti peast) küsib, aks tal on juuksed peas püsti. Sirje (LAINE MÄGI) küsib tüdinult, et mis Aadul siis jälle juhtus. Aadu räägib, et sai nii hirmsa siraka, et siiamaani on tal elektrilokid peas. Sirje saab pahaseks, et mis asja see Aadu jahub. Aadu jutustab Sirjele, kuidas ta tuli öisest vahetusest koju ja mõtles siis, mis ta selle päevaga peale hakkab, aga mis siis juhtus....
00:03:32 Paavo (TIIT SUKK) loeb oma voodi peal raha (nõukogude rublad), tuleb miilits Jüri (ARGO AADLI). Paavo kargab püsti, käärib varrukad üles ja küsib, kus valuts on. Jüri teatab, et praegu on tähtsamaid asju, eriti kui sellised suured jamad juhtuvad. Paavo ütleb, et jamad hakkavad juhtuma siis kui... Jüri väänab Paavo käe selja taha, mille peale Paavo oigab.
00:03:52 Jüri (ARGO AADLI) räägib Paavole, et ei tea kõiki loo detaile, aga lühidalt on asi selline, et KGB-tüüp, kes Kustutise ära viis, tegi tee peal põiepeatuse ja siis tuli Kestutisele pilt ette ja ta pani sealt minema. Samal ajal jõudsid 2 autoärikast kaaki sinna kohale. Paavo (TIIT SUKK) õigustab, et siis läks kõik plaanipäraselt, et ta ta tahtiski, et nad hakkavad autod taga ajama ja saavad aru, et see on KGB ja ei topi enam end teiste asjadesse. Jüri ütleb, et nad ei saanud aru, et nende vastas on KGB, nad arvasid, et Kestutis on oma sõbraga, nende vahel läks rüselemiseks, siis pani Kestutis sealt minema. Lõpuks sai kaakidele ka selgeks, et nende vastas on KGB ja siis panid nemad ka sealt minema.
00:04:27 Paavo (TIIT SUKK) küsib hirmult, mis see nende jaoks tähendab. Jüri (ARGO AADLI) ei tea, aga mõtleb, mis see tema jaoks tähendab - igatahes on mõlemad osapooled praegu väga vihased ja KGB saadab kindlasti kellegi siia tagasi, aga kaakidest ta seda ei usu. Jüri on pahane, et Paavo kohe alguses kõike ära ei rääkinud. Jüri ütles KGB-vennale, et Paavo on Jüri agent, madalakaliibriline, Viru ärikate ülesandja. Paavo on nõus. Jüri lisab, et nende mõlema elud on praegu kaalul. Paavole meenub valuts. Jüri ütleb, et see on tema käes, näitab kõhu peale.
00:05:13 Vahekõll
00:05:18 Aadu (FELIKS KARK) räägib Sirjele (LAINE MÄGI), mis temaga korteris juhtus, kui ta töölt koju tuli ja mõtles mida päevaga peale hakata - "Ameerika Hääleni" oli veel aega ja mõtles endale teed teha. Võttis kruusi, pani vett täis ja pani poldi sisse. Sirje küsib, mis poldi..mis raua. Aadu ei tea,, kuidas seda (keedupulka) eesti keeles nimetatakse ja näitab köögi nurgas Sirjele. Sirje ütleb kohe, et see on kiir-kipetilnik (kiirkeetja). Aadu demonstreerib Sirjele, kuidas ta keedupulgaga oli talitanud ja kuidas siis äkki helises esikus telefon (Aadu mängib telefoniga, kuidas vana semu Alfrediga juttu ajas, muuhulgas, kuidas ta Sinimägede alla killu sai jne...). Sirje ei jaks kuulata ja palub isal see koht vahele jätta. Aadu on nõus, et ta oleks ka siis pidanud selle koha vahele jätma, aga ei, nad lobisesid Alfrediga pool tundi. Kui ta kõne lõpetas, tundis ta järsku kärsahaisu. Kruus oli põlenud poolenisti aknalaua sisse, edasi jutustab elavalt, kuidas ta keedupulgast siraka sai ja lõpuks maha kukkus (kukub köögi p
00:06:41 Sirje (LAINE MÄGI) küsib maas lamavalt Aadult (FELIKS KARK), mis juhtus. Aadu hüüab: appi, upun, päästke! Selle peale tormab sisse Jüri (ARGO AADLI) ja küsib, mis juhtus. Aadu teatab, et miilitsat ta küll ennast pääsat ei laseks. Jüri ütleb, et ta ei päästagi, sest ta ju näeb, et Aadu tegelikult ei upu, uppuda saab ainult vees, aga see läheb valeväljakutse alla. Jüri lahkub.
00:07:01 Sirje (LAINE MÄGI) küsib, kuidas vesi sinna sai. Aadu (FELIKS KARK) seletab ja näitab, et ta haaras kraanist kinni ja see tuli otsast ära ning vett tuli pahinal ... Aadule meenub, et "Ameerika Hääl" hakkab kohe pihta ja jookseb toast välja. Sirje ohkab
00:07:28 Vahekõll
00:07:32 Ats (MAILT MALMSTEN) tuleb hämaras magamistoas voodisse, kus magab Sirje (LAINE MÄGI), kes läbi une küsib, et kas Ats tuli. Ats küsib, keda siis Sirje ootas. Sirje ütleb, et ootas ikka teda, et ta nägi kohutavat und. Ats küsib, kas Villemist. Sirje ütleb, et veel hullemat. Ats arvab, et hullemat enam ei ole. Sirje räägib, et nägi unes, et isa upub. Ats lohutab, et ei upu isa midagi, vaid norskab eestoas ja küsib siis, miks Aadu üldse neil on - tal on ju oma korter olemas. Sirje ütleb, et Aadul on mingid kommunaaljamad.
00:08:22 Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb pahaselt, et alati on Aadul mingi kommunaaljama, see olevat hullem kui mõnes Meelejahutaja anektoodis. Sirje (LAINE MÄGI) palub, et Ats teda rohkem ei segaks ja lubab hommikul rääkida.
00:08:40 Aadu (FELIKS KARK) ei saa und, paneb tule põlema, tõuseb voodis istukile ja otsib sigareti, siis aga jaaäb akna poole vaatam ja kustutab uuesti tule ning vaatab aknast välja. Paneb otsustavalt bareti pähe ja võtab tupest noa ja läheb ukse poole.
00:09:32 Pime majaõu, maja ümber luusivad autoärikad Bobik (ANTI KOBIN) ja Jupats (VENNO LOOSAAR). Välisukse vahel hiilib Aadu (FELIKS KARK) ja jookseb ärikate auto juurde, torkab noaga autorehvi tühjaks, ise naerab parastavalt, jookseb siis ukse juurde ja ähvardab pätte saksa keeles, mille peale mehed minema jooksevad ning autoga ära sõidavad.
00:10:37 Vahekõll
00:10:43 Aadu (FELIKS KARK) magab diivanil, tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja ehmatab Aadu norskamise peale ja imestab, et vanaisa on nende juures. Aadu ärkab ka üles ja küsib, keda Paavo siis ootas, kas oma meremehst isa, kes magab juba ammu rootsi suletekkide alla, kuigi ta peaks magama rootsikardinate taga. Aadu küsib kella. Paavo ütleb hambaid pestes, et kell on pool 8 ja imestab, sest vanaisa on tavaliselt enn kukke üleval.
00:11:10 Aadu (FELIKS KARK) räägib, et ajas öösel vargaid taga, kakerdasid ümber maja ja teise magasid ja ei kuulnud midagi, isegi kui ta karjus. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et ärgus hakaku kelkima, aga siis äkki küsib, mis vargaid. Aadu räägib, et oli kas imelikku, kandiliste peade ja haigete silmadega, kandsid isegi öösel päikeseprille. Aadu naerab ja räägib, kuidas nad litsusid, kui ta neil käed üles kamandas. Paavo küsib, kas nad olid autoga, sinise žigulliga. Aadu ütleb, et ta torkas veel täägiga kummid läbi (naerab). Paavo on hirmul, et nad on tagasi.
00:11:48 Vahekõll
00:11:55 Paavo (TIIT SUKK) istub taksoroolis, ootab klienti, tuleb kagebist (Mait Joorits) ja istub Paavo taksosse. Paavo küsib, kuhu sõidame. Kagebist ütleb, et ükskõik, kui Paavo tahab, võivad kohe ka Paavo koju minna. Paavo ei saa aru ja ütleb, et ta kodu on ju sealsamas. Kagebist kiidab, et Paavo on terane poiss ja võtab taskust KGB-tõendi. Paavo ehmub ja kukub näoli rooli peale ja tõuseb siis jälle istukile ning ütleb: aitäh!
00:12:33 Paavo (TIIT SUKK) võtab peast kinni ja ütleb: lõpuks ometi, kordab sama vene keeles. Kagebist (MAIT JOORITS) ei taipa, mis mõttes. Paavo ütleb, et ta on juba ammu tahtnud nendega ühendust võtta, aga polnud seni aega olnud. Kagebist ei taipa, miks tahtis Paavo nendega ise ühendust võtta. Paavo räägib, et oma sõprade pärast. Nad pidid 4 päeva tagasi kalale minema ja Paavo pidi varuma kõik varustuse - õnge, kompassi, ussid, aga kui hommikul kokkulepitud kohta läks, polnud seal kedagi ja kui oli poole päevani oodanud, sai ta alles aru, et teda on alatult alt veetud - läinud on õnged ja ussid.
00:13:03 Kagebist (MAIT JOORITS) küsib, kuidas see neisse puutud, KGB ei tegele vargusjuhtumitega. Paavo (TIIT SUKK) seletab, et seal on palju enamat peidus kui lihtsalt vargus. Ta hakkas ka ise alles kolme päeva pärast taipama, mis oli juhtunud, kui kuulis, et mingid tüübid sõitsid paadiga purjetades kusagile Rootsi ja et loomulikult annab ta nad esimesel võimalusel üles. Kagebist küsib, kust Paavo väidetavast põgenemisest kuulis, see pole avalik info. Paavo ütleb, et ta hoiab silmad-kõrvad lahti, et ta töötab Viru juures militsionäär Jüri Kessneri heaks.
00:13:38 Paavo (TIIT SUKK) ütleb kagebistile, et rääkis Jürile kogu loo ära ja tema ütles, et võtku ma KGB-ga ühendust, sest see on tema mängualast kaugemal. Kagebist (MAIT JOORITS) küsib, miks Paavo siis temaga ühendust ei võtnud. Paavo ütleb, et tal polnud aega, et autoga oli igasuguseid jamasid. paavo meenutab kadumaläinud kompassi, mis oli vanaisa oma ja Velikije Luki üle elanud. Kagebist ütleb, et Paavo ei räägi talle midagi seesugust, mida ta juba varem poleks teadnud.
00:14:07 Paavo (TIIT SUKK) küsib, kas ta ei võiks KGB juures tööle hakata ja lubab Kessneri alt ära tulla. kagebist (MAIT JOORITS) ütleb üleolevalt, et Paavo-sugust agenti on neil vaja sama palju kui 4-l tankistil kassi. Kagebist osatab Paavot, et too ei saanud isegi sellest aru, et tema sõbrad kavatsevad põgeneda. Paavo ütleb, et inimestel juhtub ja lisab, et KGB kaotas ära tema leedulasest sõbra, kes on siiamaani kadunud. (Kagebist läheb närviliselt taksost välja). (Paavo on oma saavutuse üle uhke).
00:14:46 Ats (MAIT MALMSTEN) teeb jala ümber lipsusõlme. Tuleb Aadu (FELIKS KARK) ja küsib, kust kohaks võiks saada vindilõikajat. Ats küsib, mida? Aadu kordab - vindilõikajat. Ats teab väga hästi, mis on vidilõikaja. Aadu paneb torutangid ja jupid köögi lauale. Ats keelab Aadut, et too määrib laua ära ja saab Sirje käest kolaka. Ats oli Sirjelt kuulnud, et Aadul on kodus jälle mingi jama. Aadu küsib, kui kaugele Sirje jutuga jõudis. Ats räägib, et kraan tuli ära ja vesi lahmas.... (Selle peale viskab Aadu põrandale pikali, et lugu Atsile edasi rääkida).
00:15:22 Aadu (FELIKS KARK) on pikali maas ja räägib oma lugu edasi - teen silmad lahti, vaatan, vesi jookseb kolinal, aga märkan, et mul on kraan pihus, sooman kraani alla, et ventiil kinni keerata (ise roomab põrandal). Ats (MAIT MALMSTEN) peatab Aadut, et ta nende torusid ära ei lõhuks. Aadu küsib, kust Ats teab, et ta selle toru ära lõhkus. Ats ütleb pahaselt, et tal pole aega Aadu muinasjutte kuulata, kliendid ootavad. Ats arvab, et paari viina eest oleks Aadu saanud endale päris korraliku torumehe.
00:15:51 Vahekõll
00:16:03 Jüri (ARGO AADLI) imestab, et KGB polegi nii turakas, kui nad Paavo otse takso pealt kätte said. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et ta oli väga hästi ette valmistanud, ta avaldas soovi nende alluvusse üle minna, et ta ehmatas nad nii ära, et KGB ei taha temast enam midagi kuulda. Jüri arvab, et siis on nad ju omadega mäel. Paavo ütleb murelikult, et mitte päris, sest pätid on täies ülbuses tagasi. Paavo räägib, kuidas Aadu torkas neil kummid läbi ja peletas täägiga vehkides eemale, aga arvab, et see asi nii ei jää ja ei teagi, mida nendega peale hakata.
00:16:39 Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et ta natuke mõtles selle peale ning küsib, kas Paavol on põgenemise asjad - Stockholmi kaart, kompass jm, on alles. Paavo (TIIT SUKK) ütleb väga vaikselt, et on, aga peidus. Jüri käsib asjad üles otsida, sest tal on hea plaan, mis on küll natuke riskantne, aga aeg-ajalt peab vakantne olema (ise mõtleb sõna tähenduse üle). Jüri arvab, et kui nad saavad asjad lahendatud, siis võibolla lõikavad tulu juurdegi.
00:17:16 Jüri (ARGO AADLI) käsib Paavol nende töllakatega ühendust võtta ja ütelda, et sai oma probleemid lahendatud ning tahad auto neile üle anda. Paavo (TIIT SUKK) on nõutu. Jüri lahkub toast.
00:17:25 Vahekõll
00:17:29 Baarileti taga Ats (MAIT MALMSTEN) mängib lusikaga põsepilli. Tuleb paarimees Illar (RAIVO E. TAMM) ja tervitab. Ats ütleb, et Illaril läks nii kaua aega, et pool tundi läks lausa üle, et kas ta käis naistes. Baarman on nördinud: mis kuradi naistes, et tal pandi öösel auto pihta ja ta pidi jala tulema. Ats vaatab küsivalt: misasja? Illar räägib, et mõni aeg tagasi varastati rattad ära, nüüd pandi terve auto pihta. Ats küsib, kas Illar miilitsas käis. See räägib, et ta ei saa miilitsasse minna, sest tal olid pardatšokis mõned ajakirjad. Ats küsib, mis ajakirjad. Illar seletab, et naisega ajakirjad, millega võib paragrahvi alla minna ja veel üht-teist. Ats pakub välja, et räägib oma maja mendiga, kes on normaalne tüüp ja Paavo sõber.
00:18:16 Illar (RAIVO E.TAMM) arvab, et parem mitte, ment on ment, ütleb veel, et Paavo tahtsi seda autot veel paar päeva tagasi ära osta. Ats (MAIT MALMSTEN) on imestunud, et Paavo. Illar on vihane, et miks see saatus küll ausaid inimesi nöögib
00:18:34 Vinine Žiguli seisab mändide all. Autost väljuvad Bobik (AVTI KOBIN) ja Jupats (VENNO LOOSAAR). Tuleb kollaka Žiguliga Paavo (TIIT SUKK) ja näitab meestele autot, räägib, et tegi võimatut, sest mees oli nõus auto maha müüma aj sama hinnaga, mis nad kokku leppisid. Bobik käsutab Jupatsit, et too vaataks auto üle. Jupats uurib ja katsub autot ning teatab, et tundub korras olevat. Bobik ütleb, et sellega on nüüd ühel pool ja käsib Jupatsil uue autoga tulla ja tema tuleb teisega kohe järele.
00:19:12 Paavo (TIIT SUKK) peatab neid ja küsib, kas neil midagi pooleli ei ole, ta sai ainult pool raha. Bobik (ANTI KOBIN) ütleb, et arvestades seda jama, mis Paav neile kokku keeras, on tal sellestki küllalt, auraku ta ära ja olgu õnnelik, et nad ülejäänut talt ära ei võta. Paavo küsib, mille eest ta mehele siis maksab. Bobik ütleb, et see on Paavo asi. paavo hakkab vastu, aga Bobik võtab tal jopest kinni ja Paavo lööb põnnama ja laseb neil minna. Jupats sõidab ostetud masinaga ära.
00:19:40 Paavo (TIIT SUKK) küsib, kuidas tema linna saab. Bobik (ANTI KOBIN) ütleb autorooli situdes, et selle üle on Paavol aega järele mõelda. Bobik hüppab äkki autost välja ja jookseb Jupatsit hõigates teele, sest Jupats olevat autovõtmed enda kätte jätnud. (Paavo jookseb naerdes ära).
00:19:58 Laua ääres söövad Ats (MAIT MALMSTEN), Sirje (LAINR MÄGI) ja Aadu (FELIKS KARK). Viimane arutleb, et nüüd tuleb veel takku muretseda. Sirje küsib, mis takku. Aadu seletab, et takuga tihendatakse torusid. Ats ütleb tüdinult, et lasku Aadu nüüd inimestel süüa, kaua ta tüütab oma toru jutuga. Sirje palub, et Ats ei pahandaks isa peale. Ats imestab, et Sirje räägib sellist juttu, kui enne ta rääkis teisiti, et jälle on see isa nende juures. Ats teatab, et ta ei hakka head nägu tegema, et tal jooksevad sellest jutust kõrvad juba ammu s..a vett. Ats läheb aina vihasemaks ja ütleb Sirjele, et too ütleks Aadule, et see on ühiskorter, mitte ühiselamu. Ats teatab, et talle aitab ja lahkub lauast, lülitab teleri välja ja läheb köögist välja.
00:20:36 Aadu (FELIKS KARK) imestab, mis Atsil hakkas. Sirje (LAINE MÄGI) kaitseb Atsi, et ta on ületöötanud, sest ta rabab seal baaris poole hommikuni. Aadu küsib äkki, kus Paavo on. Sirje imestab, mis tal Paavost. Aadu arutleb, äkki on Paavol pikki kummipükse, ta käis ju kalal, Aadu teeks suurema osa tööst juba vee all ära, ta ei jõua oodata kuni vesi pinnasesse vajub.
00:20:54 Sirje (LAINE MÄGI) ei saa aru, miks üldse Aadu peab sellega tegelema, miks majavalitsus ei tee. Aadu (FELIKS KARK) ütleb, et ta ei taha kihlvedu kaotada. Sirje on hämmingus, mis kihlvedu.. Aadu räägib, et vedas kihla kasti viina peale, et enne kui need majavalitsuse omad üldse kohale jõuavad, on mul töö tehtud.
00:21:11 Vahekõll
00:21:14 Paavo (TIIT SUKK) ja Jüri (ARGO AADLI) tähistavad oma võitu pättide üle, löövad viinaklaase kokku. Paavo ütleb, et joovad nende koostöö terviseks, et lõpuks on nad neist jurakatest lahti, tänab Jüri. Jüri räägib, et lisaks Jupatsile ja Bobikule lendab oma kohalt ka polkovnik Semjonov ning tänab Paavot selle eest.
00:21:33 Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN), tervitab Paavot (TIIT SUKK) ja Jüri (ARGO AADLI). Ats räägib, et peab Illari eest tööl olema, kuna tal varastati auto ära. paavo ütleb, et jube kahju. Ats räägib, et auto saadi kätte ja Illar peab minema miilitsasse asju ajama ja Ats peab teda asendama. Ats küsib, ega Jüro pole midagi neist pättidest kuulnud. Jüri ütelb, et kuulis, et olid tuntud pätid olnud, et kui nad lõpuks kätte saadi, siis leiti nende juures valutsi, pornoajakirju ja Stockholmi kaart, mis viitas ainult sellele, et neil oli kavas Rootsi tõmmata. Ats ütleb muiates, et Rootsi on popp koht põgenike hulgas, et alles see Villem läks. Jüri räägib, et valutsi koguse ja kõige muu eest saavad vargad korraliku paragrahvi.
00:22:41 Ats (MAIT MALMSTEN) teab, et pätid olid Illari auto ka natuke mõlkinud ning arvab, et Illar müüb auto nüüd ehk Paavole odavalt ära. Paavo (TIIT SUKK) kuulab ehmunult. Ats lahkub. Paavo pöördub Jüri poole, kes oli öelnud, et pätid jäid vahele valutsiga, kust nad valutsi said. Jüri (ARGO AADLI) ütelb, et pani Paavo valutsi autosse. Paavo küsib, kas kõik. Jüri kogeleb, et ise Paavo ütles, et see peab olema kindla peale minek, et ta pani enda oma ka. Paavo vannub ja ütleb, et jälle tuleb nullist peale hakata. Jüri õhutab, et küll Paavo hakkama saab, et nad on kõva mansa. Paavo targutab kaasa ja joob viinaklaasi põhjani.
00:23:21 Jüri (ARGO AADLI) küsib, kui Paavol oleks õnnestunud Eestist jalga lasta, kas ta oleks ka Jürist puudust tundnud. Paavo (TIIT SUKK) küsib, kas Jüri tahab päriselt teada. Jüri ütleb hapu näoga vastu, et ärgu Paavo parem öelgu, joob viinaklaasi põhjani.
00:23:39 Aadu (FELIKS KARK) loeb ajalehte, heliseb telefon. Toauksele ilmub Sirje (LAINE MÄGI) ja küsib Aadult pahaselt, kas too ei kuule. Aadu ütleb, et see on kindlasti neile, et kes talle sinna helistab. Sirje võtab telefinitoru ja teatab, et kõne on Aadule. Aadu võtab toru ja saab teada, et tema kommunaalmure on lahendatud ja kiidab, et tubli mees see naabrimees.
00:24:26 Telefon heliseb uuesti, Aadu (FELIKS KARK) läheb võtab toru, ukse vahele ilmub Sirje (LAINE MÄGI) ja küsib, kas kõne on talle. Aadu viipab talle, et mingu ta ära. Aadu saab kõnest teada, et terve maja elektrikilp põles maha. Aadu on hämmingus.
00:24:52 Vahekõll
00:25:00 Baarman Illar (RAIVO E. TAMM) valab teed konjakipudelisse. Tuleb Jüri (ARGO AADLI) ja palub ühe kohvi. Illar küsib, kas Jüri on Paavo sõber. Jüri ütleb, et on Paavo sõber ja töö ajal miilits ka. Illar ütleb salapäraselt, et kui Paavo sõber ja miilits, siis vist mitte tavaline miilits. Jüri räägib, et kuulis, mis Illari autoga juhtus, aga tal on hea meel, et auto kiiresti kätte saadi. Illar räägib, et põgenemise ajal rihiti parem nurk ikka ära nii et see vajab korralikku üle klopsimist.
00:25:36 Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et sellest ta tahabki rääkida, et äkki müüb Illar selle sara talle ära ja ta esineb mitte mui miilits, vaid kui aus kodanik. Illar (RAIVO E. TAMM) imestab, mida Jüri sellega teeb. Jüri räägib, et laseb 15-päeva vendadel selle üles klopsida, et eks ta aega võtab, aga külla tast asja saab. Illar ei tea, kust ta uue auto saab. Jüri pakub välja, et mängib loteriid ja eks neid liigib althõlma ka.
00:26:08 Jüri (ARGO AADLI) räägib, kui on, millist tavaari tema poisid Illari autost leidsid, valutsi ja muud keelatud kraami, et enamuse tunnistasid pätid omaks, väljaarvatud pornograafilise sisuga ajakirjad. Mõned vanemad kollegid arvasid, et need olid juba enne seal. Illar (RAIVO E. TAMM) muigab, et see on ju nonsens. Jüri on nõus ja kui nad ilusasti kaubale saavad, siis tal õnnestub kolleege õmber veenda. Jüri võtab taskust kilesse pakitud raha ja ütleb, et tema kaupleb ainult valutsis. Illar on ärritunud. Jüri tahab käed lüüa, Illar on nõus, Jüri loodab, et Paavo sellest midagi ei kuule.
00:27:04 Lõputiitrid
00:27:35 (c) Thor's Production
00:27:39 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:27:45 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0032_0001_D10_ENSV_MENT-JA-AGENT.MXF
Indeks: 2012-002814-0032
Kestus: 00:27:45
Registreerimise kuupäev: 27.08.2012
Registreerimise aeg*: 2012-08-27 21:30:35
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse