ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Lõks

Saada link

Kirjeldus

Ats ja Paavo moodustavad Sirje autojuhi vastu ühisrinde. Jüri kimbutab breikareid ja lohutab Pillet. Sirje ja Ats vahetavad endalegi ootamatult rollid ära. Õhus on leppimist.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarnased saated

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 43
Kestus: 00:28:30
Indeks: 2012-002814-0044
Režissöör: Korjus Martin
Esmaeeter: 16.12.2012
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: November 1984
00:00:05 Jüri (ARGO AADLI) astub kööki. Tiiter: XLIII osa, Lõks. Jüri võtab kapi juures kingad jalast ja läheb hiilib Pille ukse taha, kogub jõudu, kuulatab, et keegi ei tuleks, lükkab söögilaua natuke eest ära.
00:00:49 Jüri (ARGP AADLI) hakkab keset kööki breikima, teeb siis meeletu hüppe ja karjatab. Lõuast kinni hoides tõuseb Jüri tasakesi püsti
00:01:12 Saatepea
00:01:38 Karastusjookide katsetehas välispl (pime), must Volga veereb maja juurde. Autos palub Sirje (LAINE MÄGI), et autojuht Peep (VELVO VÄLI) räägiks talle lõunaajal lugu edasi. Peep küsib, ega Sirje ei tea midagi pagaasnikus olnud näidispudelitest, et paar tükki olevat puudu. Sirje teab, et tema mees võttis need siis kui Peep nende juures käis. Sirje vabandab, et Ats kummaline on. Peep ütleb tagasihoidlikult, et ega Sirje ei peagi vabanadama, sest ta on ju ülemus. Peep küsib, ega Sirje mees neid ära joonud pole. Sirje ei tea.
00:02:22 Sirje (LAINE MÄGI) ja Peep (VELVO VÄLI) istuvad autos. Sirje küsib, kas midagi on valesti. Peep räägib, et pudelid on juba nii kaua kaasas loksunud, et säilivustähtaeg on möödas. Peep soovitab pudelid ära visata, muidu... Sirje hakkab naerma ja lubab Atsil öelda.
00:02:39 Vahekõll
00:02:42 Sirje (LAINE MÄGI) avab kabinetiukse. Seal leiab ta eest magava sekretäri Mai (KAIA SKOBLOV). Mai küsib ehmatusega, mis kell on. Sirje vastu, et 8.07. Mai tõdeb, et magas sisse ja ütleb, et Sirje ei hakkaks seal midagi tegema. Ta lubab hambad ära pesta, oma kodinad kokku korjata ja kohvi üles panna. Sirje ütleb, et ta juba pani. Mai ütleb, et väga hea, et kange kohv teebki värskeks. Sirje on ahastuses.
00:03:12 Autojuht Peep (VELVO VÄLI) tuleb kiiresti majast kasti Fantaga ja paneb selle auto pagaasnikusse, enne vaatab ümberringi, ega keegi ei näe.
00:03:26 Paavo (TIIT SUKK) ja Ats (MAIT MALMSTEN) vaatavad binokliga puu tagant.
00:03:32 Peep (VELVO VÄLI) istub autosse, must Volga sõidab ära.
00:03:39 Paavi (TIIT SUKK) ja Ats (MAIT MALMSTEN) kavatsevad Peebule järgi sõita
00:03:45 Vahekõll
00:03:46 Läbi binokli vaade: Peep (VELVO VÄLI) tuleb autist välja, keegi mees ootab teda. Peep annab kasti Fantat mehele, kes kastiga metsa poole liigub. Ats (MAIT MALMSTEN) ja Paavo (TIIT SUKK) luuravad puude vahel, kuidas must Volga ära sõidab. Paavo on hämmingus ja küsib, kas Ats nägi. Ats ütleb, et ega ta pime ei ole. Paavo ütleb, et siin käib mingi väga hea bisnes.
00:04:35 Pille (LIISA PULK) harjutab breiki. Uksele koputab Jüri (ARGO AADLI). Jüri kuulatab ukse taga ja kuuleb muusikat, piilub sis tuppa ja näeb, et Pille breigib. Jüri ei julge kohe minna ja koputab kõvemini. Pille tantsib segamatult edasi. Jüri tuleb sisse ja Pille ehmatab teda nähes. Pille on pahane, et Jüri ei koputanud. Pille ütleb, et ta oleks võinud täiesti paljas olla.
00:05:19 Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et ta koputas. Pilel (LIISA PULK) ütleb, et tema ei kuulnud. Jüri selgitab, et ta koputas, aga Pille ei kuulnud. Pille ütleb, et Jüri vahtis teda salaja. Jüri ütleb, et Pille ei olnud paljas. Pille annab andeks, aga rohkem ei luba nii teha. Pille küsib, mida Jüri tahtis. Jüri otsib sõnu ja küsib, kuidas Pillel läbi. Pille vastu, et hästi, aga vaatab Jüri lõuga ja küsib, et Jüril ei lähe vist nii hästi.
00:06:00 Jüri (ARGI AADLI) küsib, miks. Pille (LIISA PULK) viitab lõuale. Jüri oigab lahtise suuga ja ütleb siis, et see pole midagi, lihtsalt Zooka naksas natuke lõuast, ei tea mis talle sisse läks. Jüri küsib Pille Breigi harjutamise kohta. Pille ütleb tagasihoidlikult, et ta niisama hrjutas natuke, et oleks tore seda Marxile näidata.
00:06:20 Jüri (ARGO AADLI) valetab, et on ise breigiga ka kunagi kõvasti tegelenud. Pille (LIISA PULK) imestab, sest alles ei teadnud Jüri veel, mis asi see break on. Jüri lihsalt ei teadnud, et seda niimoodi nimetatakse. Pille uurib, kus Jüri seda õppis. Jüri räägib, et miilitsakoolis, see oli seal tunniplaanis. See oli sellesk, et noored kursandid saaksid korraliku füüsilise ettevalmistuse ja teiseks sellepärast, et....(Jüri mõtleb valet välja) siis on lihsam noorte kampadesse sisse sulanduda. Jüri tahab Pillele näidata, kuidas tema breikeerib. Pille keerab muusika kõvemaks ja tahab näha, kuidas Jüri berigib.
00:07:06 Jüri (ARGO AADLI) breigib. Pille (LIISA PULK) vaatab ja naerab. Jüri teeb suure hüppe ja saab jälle lõuale haiget, Jüri näitab Pillele lõuga kinni hoides, et kõik on hästi.
00:07:27 Vahekõll
00:07:31 Sirje (LAINE MÄGI) on hommikumantlis ja täidab oma töökladesid köög ilaua taga. Tuleb Paavo (TIIT SUKK), kes tervitab rõõmsalt oma ema ja küsib, kuidas uues töökohas läheb. Sirje küsib, et mida Paavo sellega mõtleb. Paavo küsib, kas ema on ennast sisse seadnud ja nii. Paavo avab õllepudeli ja jääb ema vastust ootama. Sirje imestab. Paavo selgitab, et inimesed ju küsivad nii. Sirje lisab, et inimesed jah küsivad, aga Paavo küsis viimati siis kui teda EKP keskkomiteesse tööle suunati ja siis tahtis Paavo partei puhvetist mandariine, nii et tagamõttega.
00:08:10 Paavo (TIIT SUKK) räägib, et ta küsis siirast huvist, et ta saab ise mandariinid ja muu kraami endale varutud. Sirje (LAINE MÄGI) on nõus Paavoga mängu mängima ja tänab küsimast ja lisab, et pole viga, et hakkab juba ennast asjaga kurssi viima. Paavo küsib, kas ema teab, kuidas Fantat tehakse. Sirje ütleb, et ligilähedalt teab. Paavo teab, et Fantal nagu Coca-Colalgi on ülisalajane retsept, mida teavad vähesed inimesed maailmas ja küsib, kuidas nemad seal tehases seda teevad. Sirje naerab ja räägib, et kui Paavo tõesti arvab, et nad segavad käepäraseid asju kokku nagu Lilian Kosenkranius ja saavad selle tulemusena Fanta, siis nii lihtne see ei ole.
00:08:50 Paavo(TIIT SUKK) pärib, et kuidas see siis käib. Sirje (LAINE MÄGI) seletab, et neile tuleb Ameerikast spetsiaalne kontsentraat, see lahjendatakse ja villitakse pudelitesse. Paavo arutleb omakeskis ja küsib siis, kas see jutt on õige, et Fantas on piiritust ka sees, et kui seda piisavalt palju juua, siis jääb täis. Sirje imestab ja lisab, et igas toiduainetetööstuses kasutatakse alkoholi, aga ega see törts alkoholi kedagi purju ei tee. Paavo saab kinnitust, et tehases on piiritust. Sirje saaba pahaseks ja ütleb, et ta ei hakka Paavole tehasest piiritust välja vedama, pealegi on väravas väga tugev kontroll.
00:09:31 Paavo (TIIT SUKK) ei mõelndki mingit piirituse välja tassimist, ta lihtsalt on kuulnud, et keegi sai poest sellise pudeli Fantat, mis oli sama kange kui viin ja lisa, et ta arvabm et see inimene tegi lolli nalja. Sirje (LAINE MÄGI) räägib, et see pole tehnoloogiliset juba võimalik. Paavo ütleb, et nägi ema uut autojuhti, kes on alles mallivend. Sirje saab pahaseks, et Peep kõigile ette jääb ja lisab, et ta on väga viiskas noormees, oleks rohkem selliseid. Paavo lisab - libedikke ja jookseb köögist välja. Sirje on pahane.
00:10:04 Vahekõll
00:10:07 Paav (TIIT SUKK) parandab kassettmaki linti. Uksele koputab Jüri (ARGO AADLI). Paavo kutsub Jüri siss, näeb teda ja küsib, kas ta sai päti käest lõuga. Jüri valetab, et Zoika naksas, keerab maki vaiksemaks ja küsib, kas Paavo breikareid ka tunneb. Paavo räägib, et mõnda tunneb ja ega neid Eestis palju polegi. Paavo küsib, kas Jüri tahab moodsaid tantse õppida ja ütleb ruttu, et võib odava raha eest esimesed tunnid Jüril ise teha. Jüri räägib, et see on hoopis isiklik asi, et ta oleks Paavole väga tänulik ja jääks teene võlgu. Paavo teab, kus breikarid koos käivad.
00:10:50 Jõri (ARGO AADLI) uurib, kas Paavol õnnestuks breikaritele natuke väljamaa tavaari maha parseldada. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et kõigile saab, et isegi Jõrile müüs. Jüri tunnistab pattu. Paavo tunnistab, et praegu on tal selle tavaariga paus sees. JHüri ütleb, et tal on konfiskeeritud asjade laos üht-teist kõrvale pandud ja puhaskasum tuleks kõik Paavole. Paavo on imestunud ja ütleb, et sellist ära ajab ta küll esimest korda. Paavo on nõus, aga tahab vastuteenet. Jüri lubas ja kinnitab seda veel.
00:11:28 Paavo (TIIT SUKK) küsib, kas miilitsas on aparaati, millega saab vestlust salaja lindistada. Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et miilitsas ei ole, aga arutleb et äkki on Virus KGB-poistel midagi ja küsib, milles asi on. Paavo ütleb, et ta ei saa praegu rääkida, aga lubab, et see on ka puhtalt isiklik asi. Jüri lubab vaadata, mis teha annab ja soovib siis breikaritest kuulda.
00:11:57 Vahekõll
00:12:00 Ats (MAIT MALMSTEN) poleerib pokaale. Tuleb Paavo (TIIT SUKK), kes tervitab: privet, kotlet. Ats ütleb muhedalt, et ise oled ja küsib, mis ta Paavole valab. Paavo soovib 50 grammi Fantat. Ats ütleb, et seda saab pudeliga. Paavo aga mõtleb seda Fantat, millel on foldid sees. Ats räägib, et see on ju otsas. Paavo teab, kust seda juurde saab. Ats pakub, et Sirje autojuhi pagaasnikust. Paavo ütleb, et just.
00:12:32 Paavo (TIIT SUKK) räägib, et sai vist jälile, mis toimub. Ats (MAIT MALMSTEN) kuulab. Paavo (TIIT SUKK) räägib, et ta rääkis empsiga ja talle tundub, et see moeahv smuugeldab tehasest piiritust välja. Väravas pidi väga range kontroll olema, aga kui panna piiritus pudelisse, sinna natuke Fantaekstrakti juurde ja kork peale, siis keegi ei kahtlusta ka ja seda enam kui ta on ülemuse autojuht. Ats lisab, et kõik arvavad,e t need on Fanta näidised. Paavo arvab, et tal on paar õiget Fantat ka sinna peidetud juhuks, kui keegi tahab maitsta, aga iseenesest on see väga hea bisnes, kast piiritust päevas.
00:13:07 Ats (MAIT MALMSTEN) räägib, et sellepärast tal (Peebul) Sirjet vaja ongi. Ats lubab Sirjele kohe ära rääkida. Paavo (TIIT SUKK) ajab vastu, et Sirjele mitte sõnagi. Ats küsib, miks. Paavol on plaan
00:13:19 Vahekõll
00:13:22 Sirje (LAINE MÄGI) uurib sekretär Mailt (KAIA SKOBLOV), miks ta tema kabinetis magas. Mai ütleb naiivselt, et seal on diivan, aga tema toas on ainult tugitool. Sirje küsib, miks Mai kodus ei maga. Mai räägib, et on juba mitu kuud vanematega tülis, nad on väga vanamoodsad, aga ta ei taha sellest rääkida. Sirje imestab, et see on nii kaua kestnud ja küsib, mis tema eelkäija sellest arvas. Mai ütleb, et Unol polnud selle vastu midagi, talle meeldis kõik, mida Mai tegi. Sirje ütleb, et muidugi, sest ta oli ju vanem mees ja... Sirje lubab sellest veel kunagi hiljem Maiga rääkida.
00:14:00 Peep (VELVO VÄLI) poleerib autot. Paavo (TIIT SUKK) hiilib tema ümber ja kui Peep teda ehmudes märkab, küsib rõõmsalt: moens, kuidas läheb? Peep tänab küsimast, aga ütleb, mis see Paavo asi on. Paavo nalajatab, et niisama, jutu jätkuks ja arutleb, kas Elvis on surnud ja lisab, et ta sõber nägi temasarnast meest Pääskülas. Peep ütleb pahaselt, et tõmmaku Paavo lesta. Paavo õtleb rõõmsalt, et ta kohe läheb, lisab veel, et see kuidas Peep tehasest piiritust välja smuugeldab, on jube hästi välja mõeldud.
00:14:33 Peep (VELVO VÄLI) põrnitseb Paavot ja peatab teda, et küsida, mida ta sellest teab. Paavo (TIIT SUKK) räägib, et teab kõike, et Peep veab piiritust Fanta pudelites kontsentraadiga segatuna välja. Peep peatab veel Paavot ja küsib, mida Paavo temast tahab. Paavo räägib, et see on nüüd nende ühine bisnes. Peep ütleb, et unustagu Paavo ära, sest ta ei aja seda äri üksi. Paavo jätkab viisakalt, et kuidas Peep soovibm et ta võib oam väikesest ettevõttest Paavo tuttavale miilitsale rääkida, aga teades tema takse... ,odavam oleks temaga seda asja ajada.
00:15:04 Peep (VELVO VÄLI) räägib, et peab teistega rääkima. Paavo (TIIT SUKK) räägib õhinal, et Peebul pole teisi vaja, et nüüd on ju tema (võtab siis peast kinni) ja lisab, et Peep on ju oma pruudi ka sellesse ärisse tõmmanud. Peep ajab tagasi, et mis pruut. Paavo räägib, et on peepu mitu päeva jälginud, eks ikka see pruut, keda Peep oma limuga veab.
00:15:23 Peep (VELVO VÄLI) küsib pahaselt, kas mutt või? See pole pruut, see on uus direktriss ja tema on ainult autojuht. Paavo (TIIT SUKK) ütleb, et tema jälitustegevus ütleb nende suhete kohta midagi muud. Peep kinnitab, et see on näitemäng, et ta midagi kahtlustama ei hakkaks. Peep ütleb pahaselt, et ta peaks peast segi olema kui hakkaks nii vana mutiga liini ajama. Paavo ütleb, et sellest piisab ja lubab Peebuga ise ühendust võtta. Paavo hakkab juba minema, aga ütleb siis, et tegi enne nalja kui ütles, et nägi Pääskülas Elvist, see oli tegelikut hoopis Kiisal. Peep on vihane, viskab lapiga auot.
00:15:57 Vahekõll
00:16:02 Breikarid tantsivad ja sorteerivad välismaa riideid. Saabub miilits Jüri (ARGO AADLI), kes vilistab, mille peale enamus ruumist välja jookseb. Jüri ütleb ainukesena sinna jäänud Maxile (ILJA TULIT), et hangeldamine välismaiste riietega on kommunistliku noore jaoks häbiväärne tegu ja see käib paragrahvi alla. Max ajab vastu, et ta ei hangeldanud, vaid vahetas lihtsalt riideid. Jüri küsib, et mis trenn see siis on. Max ütleb, et kergejõustik, et just poisid läksid jooksma. Jüri küsib pahaselt, et kuhu nad jooskevad kui jooksusussid on siin (näitab põrandale).
00:16:54 Max (ILJA TULIT) palub Jürilt (ARGO AADLI), et äkki nad saavad kokku leppida. Jüri on kuri, et poiss hakkab talle altkäemaksu pakkuma ja ütleb, et unustagu ära, aga lisab siis, et võibolla nad ikkagi saavad kokkuleppele. Jüri räägib, et Max peab Pille juures käimise ära lõpetama, sest ta on väga korralik komnoor. Max on imestunud ja küsib, et mis ta Pillele siis ütleb. Jüri ütleb, et mõeögu midagi välja, muidu on tsemendi peale minek. Max küsib, kas see ongi kõik. Jüri ütleb, et Max annab talle 5 berigitundi ka. Max ütleb, et kokku lepitud, võtab siis tossud ja hakkab minema. Jüri käsib tal kapitalistlik rämps maha panna ja teksad ka. Breikar viskab asjad maha. Jüri ütleb nägemist.
00:17:53 Must Volga sõidab õuele. Autos mängib muusika. Autojuht Peep (VELVO VÄLI) tuleb hoogsalt autost välja ja läheb Sirjele autoust avama. Majast tulevad välja Ats (MAIT ALMSTEN) ja Paavo (TIIT SUKK). Ats ütleb Sirjele, tere tulemast koju. Sirje(LAINE MÄGI) tervitab Atsi ja Paavot. Peep tervitab ka. Paavo küsib demonstratiivselt, kuidas tööl läks, ema. Sirje tänab küsimast, tänab Peepu ja ütleb, et homme näeme. Paavo peatab Peepu ja ütleb, et ta tahab vsit enne ta emale, oma ülemusele midagi selgitada. Peep ütleb, et ei tea mis see küll olla võiks. Paavo ütleb, et äkki annab Peep neile pagassist mõned näidiseks mõeldud Fantad. Peep ütleb, et ei saa aru. Sirje vabandab, et tema mehed ei saa teinekord ise ka aru, mida nad tahavad. Sirje teatab, et nad lähevad tuppa ja räägivad omavahel selle asja selgeks, ei tee end võõraste inimeste eest lolliks.
00:19:00 Paavo (TIIT SUKK) teatab emale, et see mees (Peep) varastab tehasest kaside viisi piiritust, segades seda ekstrakiga Fanta-suguseks ja vedamiseks kasutab sedasama ametiautot. Peep (VELVO VÄLI) teatab, et see on abrurd. Ats (MAIT MALMSTEN) lisab Sirjele, et teda kasutas Peep ainult usalduse võitmiseks. Sirje (LAINE MÄGI) on pahane ja teatab, et talle aitab ja ta ei kavatse seda lollust enam pealt kuulata. Paavo teeb ettepaneku kuulata lindistust. Ats paneb maki mängima, kus kostab Paavo ja Peebu vaheline jutuajamine tehase juures, kus räägiti piirituse väljavedamisest. Sirje ja Peep kuulavad. Peep kratsib juba pealt. Sirje küsib, mis see oli.
00:19:52 Paavo (TIIT SUKK) tuleb trepis alla ja ütleb, et see oli osa vestlusest tema ja Peebu vahel. Peep (VELVO VÄLI) ütleb , et see on selge provokatsioon. Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, mis asi see sel juhul on ja paneb maki uuesti mängima, kust kostab jutt sellest, et Peep on oma "pruudi ka sellesse ärisse toonud". Sirje ja Peep kuulavad pealt. Sirje läheb Ats ja Paavo poole üle ja imestab Peebu käitumise üle. Peep soovib, et nad klaariksid selle asja omavahel ära, ärgu nad ainult miilitsasse teatagu. Paavo küsib, miks nad seda ei peaks tegema. Peep teatab, et lahkub homsest töölt. Paavo nõuab veel midagi. Peep lubab kogu autos oleva joogi neile anda ja kogu teenitud raha neile.
00:20:54 Sirje (LAINE MÄGI) ütleb vihaselt, et nad ei taha Peebu musta raha. paavo (TIIT SUKK) vaigistab ema, et ta ei tea mis ta räägib ja ütleb, et tahavad küll. Paavo kamandab Peepu: tee pagaasnik lahti.. üeep teeb selle lahti ja õtleb, et raha on kingakarbi põhjas. Paavo võtab raha, siis karbi. Peep ütleb, et need oma tema kassetid. Paavo viskab karbi Atsile ja ütleb, et see on emale tema kannatuste eest. Peep (VELVO VÄLI) palub need tagasi, sest on kogunud need viimased 5 aastat. Ats ( MAIT MALMSTEN) ütleb, et selle peale oleks pidanud varem mõtlema ning lisab, et see on Sirje eest (lööb rusikaga Peebu suunas, aga too saab eest öra ja hoop tabab Paavot). Mõlemad kiruvad. paavo ajab Peebu minema, et ta teda enam ema kõrval ei näeks. Peep hakkab autosse minema, aga Ats teatab, et auto jääb sinna, sest millega muidu tema Sirjekene homme tööle läheb. Kõik vaatavad Peebule järele.
00:21:48 Vahekõll
00:22:04 Sirje (LAINE MÄGI) suitsetab, tema ees on pudel ja klaas Vana Tallinnat. Ats (MAIT MALMSTEN) istub tema vastas ja ootab, et Sirje midagi ütleks ja lisab, et Sirje on liikumatult istunud juba tund aega, 43 minutit ja 25 sekundit, et kaua võib niimoodi. Sirje tunnistab, et tal on piinlik, et ta ennast niimoodi lollitada lasi. Ats ütleb, et tema jaoks ei ole Sirje vana ja kust pidi Sirje üldse teadma, et Peep piiritust välja sahkerdab. Sirje ei mõelnud seda, ta arvas hoopis, et noored mehed võivad olla veel temast huvitatud.
00:22:58 Ats (MAIT MALMSEN) ütleb, et siin pole midagi imelikku ja teab veel ühte noorema poolset meest, kes peab Sirjet väga veetlevaks. Sirje (LAINE MÄGI) tänab Atsi, et ta Sirje sellest supist päästis ja tal oli kogu aeg õigus. Ats ütleb tagasihoidlikult, et Sirje ei pea teda tänama, sest ta tegi seda mida tegema pidi. Sirje ütleb, et tal on Atsile teadaanne, et tal said just sügelised läbi ja Ats võib jälle kodus magada tema kõrval. Ats ütleb, et see on suurepärane uudis, doktor ja lisab, et ta pole kindel, kas need päris üle on läinud. Ats läheneb Sirjele ja ütleb, et "doktor" peaks ta keha veel üle vaatam ja teeb ettepaneku "kabinetti" minna.. Sirje peatab Ats ja ütleb, et üks samm korraga, et ta ütles, et Ats võib tema kõrval magada. Ats mõistab, aga loodab rohkemat. Sirje vaatab talle äraseletatud näoga otsa.
00:24:01 Vahekõll
00:24:05 Pilel (LIISA PULK) nutab voodis. Jõri (ARGO AADLI) koputab ja astub sisse. Jüri tervitab ja küsib, kuidas Pillel läheb. Pille ütleb nutuselt, et ei kuidagi. Jüri uurib, mis juhtus. Pille räägib, et see kutt, kes breaki tegi, jättis ta maha, päevapealt. Jüri imestab, miks. Pille räägib, et kuti isa keelas Pillega kokkusaamise ära. Jüri ütleb teeseldud kaastundega: tõsi ka või. Pille küsib äkki, ega Jüri ei saa neid aidata, et ta võiks selle isa miilitsana korrale kutsuda. Jüri ajab vastu, et seda ta teha ei saa, tal on vaja siis perekonnalt avaldust.
00:25:05 Pille (LIISA PULK) saab Jürist aru ja nutab edasi, et miks küll on nii, et ta ei leiagi endale seda õiget kutti, et ta jääbi niimoodi vanatüdrukuks. Jüri (ARGO AADLI) istub Pille juurde ja ütleb lohutades, et kallis Pille küll vanatüdrukuks ei jää. Pille lisab, et ta on juba 18. Jüri seletab, et selle õige otsimisega läheb kauem aega ja siis selgub, et ta on sul kogu aeg nina all istunud ja Pille pole teda lihtsalt märganud.
00:25:25 Pille (LIISA PULK) ütleb nuttes, et Jüri püüab teda lihtsalt lohutada. Jüri (ARGO AADLI) ütleb, et ta räägib tõsiselt. Pille küsib, kas ausalt. Jüri ütleb, et niisama ausalt kui ta seal istub. Pille vaatab Jüri, tänab siis teda ja ütleb, et miks ta küll ise selle peale ei tulnud. Pille kallistab Jüri. Jüri kallistab vastu. Pille ütleb, et Jüril on õigus ja lubab minna kohe Aivarile helistama. Jüri on nõutu.
00:26:10 Televiisorist tuleb mahlarekaam, kus tantsitakse breaki. Paavo (TIIT SUKK) vaatab telekat ja sööb. Ats (MAIT MALMSTEN) tuleb magamistoast ja imestab, et Paavo on üleval Paavo räägib, et nii palju mõtteid tiirleb peas, et und ei tule. Ats ütleb, et tuttav tunne ning räägib, et tahtis Paavot tänada, et ta selle autojuhiasja ära klaaris aj Sirje sellest jamast päästis. Paavo ütleb irooniliselt, et alati on heameel võõrasisa oma ema voodisse tagasi tuua. Ats noogutab ja ütleb, et ega ta selle pärast, ikka Sirje pärast, jumal teab mis jamasse ta oleks kistud. Paavo tänab Atsi vastu, et ta aitas sellest moeahvist lahti saada ja nüüd on kogu asi nende kontrolli all. Ats küsib, mis asi. Paavo ütleb iseenesest mõistetavalt, et spirdibisnes. Ats küsib, kas Paavo kavatseb seda jätkata. Paavo ütleb, et muidugi, et see on hea äri.
00:27:14 Ats (MAIT MALMSTEN) küsib, kas Paavo Sirje peale ei mõtle. Paavo (TIIT SUKK) räägib sosinal, et ega ema ei pea midagi teada saam, et nad hangivad uue usaldusväärse autojuhim võtavad kõik kontaktid tehasest üle ja asi liigub edasi. Ats küsib, kas Paavo mõtles selle peale algusest peale kui teada sai. paavo noogutab. Ats ütleb, et Paavo on hästi salakaval tüüp. Paavo ütleb, et Ats on ka, teeskles sügelisi, aga ennast visati hoopis kodust välja. Ats tõuseb ja ütleb kokutades, et Paavo ei mõista suurte inimeste asju. Paavo naerab selle peale.
00:27:49 Lõputiitrid
00:28:19 (c) Thors Production
00:28:24 ETV ident, (c) ERR, Eesti Televisioon 2012
00:28:30 Saate lõpp
Faili nimi: 2012-002814-0044_0001_D10_ENSV_LOKS.MXF
Indeks: 2012-002814-0044
Kestus: 00:28:30
Registreerimise kuupäev: 15.12.2012
Registreerimise aeg*: 2012-12-15 01:55:04
Videoanalüüsi olek: Completed

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse