ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Kui kõnnib mannekeen

Saada link

Media

Kirjeldus

Atsile tehakse ettepanek, millest on võimatu keelduda. Paavo teeb kõik, et piirituseäri limonaaditehases taas käima lükata. Illar näeb head võimalust samuti pildile tõusta. Atsi valdavad taas armukadedushood.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 46
Aasta: 2013
Kestus: 00:28:18
Indeks: 2013-002814-0046
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter: 27.10.2013
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Jaanuar 1985
00:00:04 Baar, tiiter: XLVI osa, Kui kõnnib mannekeen. Paavo (TIIT SUKK) süüdistab Atsi (MAIT MALMSTEN). Ats süüdistab Paavot, et too käitus nagu mingi kaabaks. Paavo pole nõus. Ats süüdistab, et Paavo võttis Peebu käest need kassetid ära ja ütles, et tõmmaku minema ja ärgu ta rohkem Sirje nina alla tema nägu näidaku. Paavo küsib vastu, et kes talle vastu hambaid tahtis panna. Ats tunnistab, et tema tahtis, aga ei pannud. Paavo lisab, et Ats pani talle vastu hambaid. Ats tüdeb, et Peep võttis pea eest ära ja kinnitab, et ta on Paavolt selle eest vabandust palunud. Paavo ütleb pahaselt, et pole vaja paluda, et Ats lööb nagu eit. Ats tõmbab selle peale käe rusikasse. Paavo tema vastu. Mehed püüavad siiski rahu säilitada.
00:00:33 Paavo (TIIT SUKK) räägib Atsile, et põhiline on see, et nende piirituse bisnes pole endiselt käima läinud, sest nad ei tea, kes Peebu kamraad seal tehases oli. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb, et seda oleks pidanud Peebu käest enne küsima, kui nad ta minema ajasid. Paavo on solvunud, et Ats hakkab jälle pihta, et pakkugu ta parem mõni hea idee välja. Ats tõstab juba pea, aga Paavo sekkub hoobilt ja ütleb, et tema ei lähe Peepu linna pelt otsima. Ats pärib, mis nad siis teevad. Paavo ka ei tea.
00:00:56 Ats (MAIT MALMSTEN) soovitab Paavol küsida ema käest, mida edasi teha. Paavo (TIIT SUKK) ütleb irooniliselt, et Ats ise oli öelnud, et ärgu nad Sirjet asjasse segagu. Ats tunnistab, et tal on paavi äridest kõrini ja tal on baaris tööd vaja teha. Paavo tõuseb baaripukilt ja ütleb üleolevalt, et eks ta vaatab, mis teha annab, aga kui Ats bisnisest lõrvale jääb, siis ärgu Paavot süüdistagu. Paavo lahkub baarist. Ats pobiseb veel, et ta tunneb Paavo bisnistest kestvat puudust.
00:01:24 Võluv daam (HELENA MERZIN) läheneb baariletile ja ütleb: ülimalt šarmantne! Ats (MAIT MALMSTEN) on seljaga, kohendab riiulil pudeleid ja pobiseb: galantne, ekstravagantne. Siis pöörab äkki ringi, näeb daami ja küsib, mis ta ütles. Ats taipab äkki daamile tuld pakkuda ja teeb seda.
00:01:44 Saatepea
00:02:10 Daam (HELENA MERZIN) võtab suitsule Atsi (MAIT MALMSTEN) pakutud tuld. Ats küsib, kes on šarmantne, et mida naine silmas pidas. Daam ütleb, et Ats loomulikult, Ats noogutab tänutäheks. Ats meelitab, et naine näeb ise ka väga hea välja, et krae sobib väga hästi. Naine ütleb kindlalt, et ta teab ja küsib Atsi nime. Ats ütleb.
00:02:37 Daam baaris (HELENA MERZIN) ütleb, et tal on Atsile üks ettepanek, millest tal ei ole võimalik keelduda. Ats (MAIT MALMSTEN) kohmetub, tänab naist ettepaneku eest , aga ütleb, et peab teda kurvastama, sest ta ei saa pakkumist vastu võtta, sest ta on õnnelikus abielus. Naine ütleb, et ta pole Atsile veel midagi pakkunudki ja abielus olek ei takista absiluutselt. Ats on järjekindel ja ütleb, et võibaolla naist ei takista, aga teda küll, sest tema on oma naisele kindlat lubanud, et ei.....
00:03:04 Madaam (HELENA MERZIN) sekkub, et ta ei arva, et Atsi naisel saaks selle vastu midagi olla, et seda kuuldes oleks ta isegi uhke või koguni kade. Ats (MAIT MALMSTEN) on sõnatu ja ütleb, et tema naine on väga armu... Kokutab ja küsib siis, et millisest ettepanekust on jutt.
00:03:24 Limonaaditehase direktori kabinetis Sirje (LAINE MÄGI) küsib sekretär Mailt (KAIA SKOBLOV) kaustikusse viidates, et mis number see on. Mai vaatab ja ütleb, et null, siis aga parandab, et 9. Sirje küsib pahaselt, mitut kopeerpaberit Mai kasutab. Mai ütleb, et ta ei loe neid.
00:03:34 Tuleb Paavo (TIIT SUKK) ja tervitab, küsib, kas ta segab. Sirje (LAINE MÄGI) küsib, mis Paavol vaja on. Paavo ütleb, et miks ema arvab, et tal midagi vaja on. Sirje ütleb, et Paavo on tema poeg ja ta tunneb teda ja küsib uuesti, mis tal vaja on. Paavo kaldub teemast kõrvale, näeb laual sigaretireklaamiga tuhatoosi ja pärib, kas ta võib selle endale võtta. Sirje lubab, aga maha müüa ei luba.
00:03:56 Sirje (LAINE MÄGI) küsib, mis Paavo veel vaja on. Paavo (TIIT SUKK) on kohmetu ja küsib, kas Sirje võiks talle tehases väikese ringkäigu teha, et ta näeks, kuidas kõik asjad töötavad. Sirje ütleb, et tal pole praegu aega, et mõni teine kord. Paavol on kahju, sest ta lootis oma tuttavat näha, et ta töötavat tehases peatehnoloogina. Paavo pole ametinimetuses päris kindel ja seletab, et see on inimene, kes vaatab, et kontsentraadid, vesi ja mullid oleks õiges koguses. Sirje teab, keda Paavo mõtleb. Paavo on põnevil. Sirje küsib, et kas Paavo mõtleb tema tehases oma mahinatsioone ajada, et unustagu ära. Sirje ajab Paavo koju, enne kui ta tema tagumiku kuumaks kütab. Paavo naerab selle peale ja häbeneb Mai (KAI SKOBLOV) ja ütleb, et tegelikult ema ei julge seda teha. Sirje ütleb Paavole, et ta võib Maile tema lapsepõlvelugusid ka jutustada. Paavo loobub ja lubab minna.
00:04:42 Vahekõll
00:04:46 Madaam baaris (HELENA MERZIN) ütleb üle baarileti Atsile (MAIT MALMSTEN), et nad jõudsidki asja juurde - ettepanekus saab Ats ajakirja "Siluett" üheks meesmodelliks. Naine kutsub Atsi Tallinna Moemajja proovipildistamisele. Ats vaatab suurte silmadega ja ütleb: ahah?! vaata kui huvitav ja lisab, et ta vaataks mõned vastused selles uues valguses natuke ümber. Daam nähvab, et vaadaku, et teda need nii kui nii ei morjenda.
00:05:15 Ats (MAIT MALMSTEN) seletab vabandades, et baaris ikka juhtub, et on igasugu kiusatusi ja tuleb nendega võidelda ja vastu panna. Daam (HELENA MERZIN) imestab, et Ats paneb muud kui vastu ja kiidab, et ta on tubli. Daam küsib, mida Ats tema pakkumisele vastab. Ats ütleb, et ta peab maha istuma ja mõtlema, et kui ta naise arvates kuhugi pildi peale sobib, siis. Naine sekkub, et mitte kuhugi pildi peale, vaid päris mitme pildi peale.
00:05:37 Daam (HELENA MERZIN) seletab, et neil on järgmises ajakirjanumbris meestemoele pühendatud topelt arv lehekülgi. Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb kiiresti, et ta peab mõtlema. Daam soovitab mitte väga kaua mõelda, sest muidu satub neile silma mõni teine šarmantne ja galantne. Ats on otsustanud, et ta on nõus ja küsib, millal. Daam lubab, et see on õige pea ja küsib Atsi telefoninumbrit.
00:05:56 Ats (MAIT MALMSTEN) annab baari telefoninumbri, sest abikaasaga....(vehib kätega ), seletab, et ta töötab paarimehega, üks hommikul, teine õhtul ja et paarimees annab talle info edasi. Daam (HELENA MERZIN) kuulab, saab telefoni numbri ja tänab. Daam ütleb, et kui kõik hästi läheb, võivad nad tulevikus rääkida ka sellest teisest ettepanekust, sellest, mis Ats mõtles. Daam paneb baariletile oma visiitkaardi. Ats ütleb: ahah, aaa... Daam lahkub silma pilgutades.
00:06:34 Ats (MAIT MALMSTEN) loeb daami antud visiitkaarti ja vannub imestusest.
00:06:40 Paavo (TIIT SUKK) ruttab trepist alla. Trepil põrkub ta Peebuga (VELVO VÄLI). mõlemad vabandavad. Siis aga Paavo tunneb Peebu ära ja küsib, mida Peep seal teeb, et ta lasti ju lahti. Peep räägib, et tuli selleks, et Paavo ema Sirje käest veel kord vabandust paluda. Paavo uurib, kas peep noolib oma endist töökohta tagasi, aga see on juba läinud. Peep räägib, et tal on juhtunu pärast väga halb olla olnud ja tahtis veel kord isiklikult vabandust paluda. Paavo kordab tema viimaseid sõnu kaasa.
00:07:14 Peep (VELVO VÄLI) räägib, et kui Paavo arvab, et see on halb mõte, siis... Paavo (TIIT SUKK) vaatab Peebu selja taha ja imestab, et lilled ja tort on puudu. Peep ei saa aru. Paavo räägib, et ega Peep mõelnud Sirje käest ilma lillede ja tordita vabandust paluda. Peep noogutab ja ütleb koos Paavoga: muidugi!, et kuidas ta ise selle peale ei tulnud. Peep lubab kohe tuua.
00:07:29 Paavo (TIIT SUKK) seletab veel, et kui ta ütleb lilled, siis mõtleb ta ikka ilusad lilled, mitte mingi alpikanni junn. Peep (VELVO VÄLI) noogutab naeratades. Paavo räägib, et kui see on tehtud, siis tulgu Peep tema juurest kodust läbi, et tal on üks ettepanek, et neil oleks aeg natuke ühiselt tegutseda. Peep imestab, kas tõsiselt. Paavo küsib, aks Peebul on jäänud mulje, et tema ei mõtle asju tõsiselt. Paavo kamanadab Peepu: vasak pool, ümber pöörd, lilled ja tort! Peep ohkab ja läheb. Paavo hõikab järele: jooksuga!
00:07:59 Baari diskotuled vilguvad, värvimuusika. Baarman Illar (RAIVO E. TAMM) suitsetab baari leti taga ja laulab Vitamiini "Lolitat" kaasa. Telefon heliseb. Illar võtab toru ja ütleb, et baar Kukeke kuuleb. Telefonis küsitakse Atsi. Illar ütleb, et teda ei ole praegu, et ta tuleb umbes veerand tunni pärast. Illar ei saa aru, kust helistatakse ja küsib: elusitt, kuuleb aga siis, et ajakirki "Siluett" hoopis ja lubab Atsile edasi öelda.
00:08:35 Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN) ja tervitab Illarit (RAIVO E. TAMM), kes ütleb, et Atsile just helistati mingist lõikelehest. Ats küsib, kas Siluett või. Illar kinnitab, et jah, sellest, kus nad kõik riides on. Ats tuhnib oma taskuid. Illar räägib, et on hoopis paremaid ajakirju ja seal on inimestel hoopis vähem riideid seljas. Ats räägib, et ta teadis, et temast saab järgmine Bruno Oja, filmimaalima on sealt ainult väike samm, võibolla pääseb isegi Poola filmi.
00:09:03 Illar (RAIVO E. TAMM) imestab, kas Ats on lolliks läinud. Ats (MAIT MALMSTEN) seletab, et üks naine pakkus talle poseerida "Silueti" esikaanel. Illar naerab, et mis mannekeen Ats ka on, Sirje lööb talle taignarulliga pähe kui teada saab, alles nad said sotid selgeks. Ats nähvab Illarile, et mis see tema asi on. Illar on imestunud, et kelle siis veel, et talle ei meeldi kui Ats hakkab jälle baaris magamas käima kui Sirje ta kodust välja viskab. Ats on 100% kindel, et Sirjele meeldiks selline asi. Illar teab, et naiste puhul on 100% kindel see, et kui sa oled neis isegi 200% kindel, saad ikka 100%-ga petta. Illar soovitab Atsil enne Sirje käest järgi küsida ja lubab nii kaua Atsi eest baaris olla, et ongi hea kui Ats talle paari tunniga sisse jääb, et tal on rauad soojas praegu apteekripiigaga, kes tahab nädalavahetusel kinno minna India filmi vaatama. Illar lisab veel, et apteekri kaudu saab leti alt India preservatiive.
00:09:55 Ats (MAIT MALMSTEN) vajub mõttesse ja lubab rääkida Sirjega ning tuleb paari tunni pärast tagasi. Ats hüüab Illarile, et ole meheks. Illar (RAIVO E. TAMM) võtab baariletilt Atsi sinna unustatud visiitkaardi, mis kuulub Moemaja daamile ja nähvab, et seda pole veel olnud, et ta meheks pole olnud. Illar jõllitab visiitkaarti.
00:10:06 Vahekõll
00:10:10 Sekretär Mai (KAI SKOBLOV) istub laua taga ja vaata moeajakirja. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN), viitab ustele käega ja küsib, mis siin toimub. Mai küsib, kas Atsil oli aeg kirja pandud. Ats küsib, miks on uste peal valed nimed, sest seest leiab ta absoluutselt teise nimega isiku. Mai seletab, et tema nime ei pandagi sildile, Sirje on direktor ja tema on lihtsalt tema sekretär. Ats küsib, et miks on nende siltide peal Sirje Kadak, mitte Sirje Aavik ja ütleb, et nad on mitu kuud ametlikult abielus. Mai on üllatunud, et ta ei teadnudki. Ats küsib, kas Sirje pole sellest midagi rääkinud. Mai ütleb, et on küll rääkinud, aga ta ei teadndud, et Kadak on Sirje neiupõlvenimi. Ats räägib, et Kadak ei ole Sirje neiupõlvenimi, neiupõlvenimi on Tuts. Mai on üllatunud.
00:10:51 Ats (MAIT MALMSTEN) viitab ukse poole käega ja küsib, kas tema abikaasa on seal. Mai (KAI SKOBLOV) tõuseb toolilt, läheb ukse ette seisma ja küsib, kas Sirje Aavik. Ja ütleb, et teda momendil seal kahjuks ei ole. Ats mainib, et ta kuuleb sealt seest mingeid hääli. Mai seletab, et see on raadio, kuuldemäng. Ats imestab, et selliselt kellaajal ja on kindel, et Sirje on seal sees. Mai tunnistab, et Sirje on seal sees, aga tal on väga tähtis koosolek. Ats lubab oodata. Mai arvab, et see võib väga kaua kestaja soovitab Atsil hiljem tulla. Ats jääb endale kindlaks ja ootab.
00:11:25 Ats (MAIT MALMSTEN) kahtlustab, et sekretär Mai (KAI SKOBLOV) ei luba millegi muu pärast Atsi praegu Sirje kabinetti. Mai seletab, et tal ei ole mingit muud põhjust peale koosoleku. Ats lubab ust paotada ja piiluda ja kui seal on koosolek, siis läheb kohe minema. Mai palub teda peaaegu põlvil, et ta seda ei teeks, sest ta lastakse ju lahti siis. Mai jääb nõusse, aga toonitab, et Ats peab pärast ütlema, et mai püüdis teda iga hinna eest tagasi hoida. Mai ei luba ukse vahelt piiluda ja soovitab Atsil lukuaugust vaadata, et sealt näeb palju paremini, et ta vahel teeb nii.
00:11:52 Ats (MAIT MALMSTEN) vaatab luku august Sirje kabinetti. Mai (KAI SKOBLOV) tema selja taga.
00:11:55 Illar (RAIVO E. TAMM) helistab Atsi maha unustatud visiitkaardil olevale telefoninumbrile, teretab ja ütleb, et tülitab baarist Kukeke. Ta ütleb, et ta ei ole sm Aavik, vaid on hoopis Illar ja laulab meelitades telefoni: Ma suudleks teie kätt, madam...ja suudleks teie sedasamustki kui vaid läbi telefonitoru saaks. Illar valetab, et Atsiga juhtus paha lugu, ta palus edasi öelda, et ta ei saa kahjuks tulla, sest juhtus väike õnnetus, et ei tahaks detailidesse laskuda, aga baaris tuleb ikka aeg-ajalt intsidente ette ülemeelikute külastajatega. Illar naljatab, et Ats võiks praegu paremini "Sovetski spordi" poksilehekülgedel poseerida. Illar räägib, et Ats oli soovitanud tal helistada ja ise tema asemel minna poseerima. Illar kinnitab, et nad on üsna sarnased nagu vennad. Illar kiidab ennast, et ta on sama rühikas, et mitte öelda suisa sportlik.
00:13:27 Illar (RAIVO E. TAMM) küsib telefonis, et kuhu ta peab tulema, et siis teeb ta mannekeenidega väiksed ksõpsud ära. Illar paneb aadressi kirja ja on õhevil.
00:13:46 Ats (MAIT MALMSTEN) piilub Sirje kabineti lukuauku ja näeb seal Peepu. Ats kirub, et see on see kuradi Peep. Mai (KAI SKOBLOV) noogutab. Ats ütleb, et on hea, et ta nad teolt tabas. Mai küsib, kas nad teevad seda töö ajal. Ats küsib hüüatusega: mida? Mai vastu, et linnade põletamist. Ats soovib, et Sirje lööks Peepu lahtise käega. Ats näeb hoopis, et Sirje naeratab. Ats on vihane ja lubab sele asja ära klaarida. Mai tormab anudes ukse ette ja ei luba Atsi Sirje kabinetti. Mai ja Ats rüselevad, mille peale Mai ütleb, et Ats on nii šarmantne mees ja lubab teha kõike, mis Ats soovib. Ats kutsub teda korrale ja ütleb, et ühe päeva jooksul on ahvatlusi olnud küll. Mai ei saa aru. Ats lepibPaiga kokku,e t tema pole seal olnud. Ats ütleb, et vahetagu nad sildid esimesel võimalusel ukse peal ära, viskab Maid oma mütsiga, too viskab vastu. Ats lahkub.
00:14:40 Vahekõll
00:14:43 Hommikumantlis Ats (MAIT MALMSTEN) istub köögi laua taga ja küsib Sirjelt (LAINE MÄGI), et millal ta kavatses öelda, et see limukast autojuht Peep tema juures käis. Sirje küsib, kust Ats teab. Ats räägib, et ta tuli Sirje töö juurde, et head uudist teatada ja siis ma nägin ukse vahelt. Sirje imestab, sest uks oli ju kinni. Ats on vihane ja karjub, et järgmine kord lööb ta ukse jalaga maha. Sirje räägib, et see pole üldse nii nagu Ats praegu arvab.
00:15:01 Sirje (LAINE MÄGI) räägib malbelt, et tõesti Peep tuli tema köest siralt vabandust paluma ja nende lillede ja tordiga oli ta nii alandlik. Ats (MAIT MALMSTEN) parastab, et tort ka veel ja tüstab lusikaga tordi suu juurde, siis äkki ehmatab ja küsib, kas see tort. Sirje ütleb, et jah, et Peep andis lihtsalt asjad üle ja kohe lahkus. Ats küsib, miks Sirje siis varjab seda tema eest. Sirje ütleb nutuselt, et ta kartis, et Ats läheb äkki närvi. Ats räägib, et miks ta peaks tühise asja pärast närvi minema, et ta on täiesti rahulik. Ats virutab aga järsku rusikaga lauale ja karajatab, et ta ikka vihastab küll. Sirje karjatab vastu, et läkski nii nagu ta arvas.
00:15:32 Ats (MAIT MALMSTEN) ütleb rahulikult, et ega ta ka mingi niisama mees ja räägib Sirjele (LAINE MÄGI), et teda kutsuti Moemaja modelliks, et ärgu Sirje üllatugu kui järgmist Siluetti näeb. Sirjel on siiralt hea meel, et ta on alati arvanud, et Ats on selline šikk ja šarmantne ja... Ats võtab sõnast kinni ja jätkab, et las näevad seda kõik ENSV naised. Ats imestab, et Sirjel ei olegi midagi selle vastu. Sirje räägib õhinal, et mis tal saab selle vastu olla, et ta on nii uhke, et tal on selline mees. Ats vaatab Srjet imestusega. Sirje ütleb, et las Ats läheb ja küsib, milla Atsil pildistamine on.
00:16:12 Ats (MAIT MALMSTEN) täpselt ei tea, millal pildistamine on ja räägib, et seal on ju päris palju naismodelle. Sirje (LAINE MÄGI) on kursis, sest kes see ikka ainult mehi viitsib ajakirjas passida. Sirje naerab suurest õnnest ja ütleb, et tal on nii hea meel. Ats on üllatunud ja lisab, et siis on tal ka hea meel kui Sirjel on hea meel. Ats ütleb, et tal on kohe väga hea meel. Ats on rahul ja lubab veel Paavo juurest läbi minna. Sirje on õnnelik, siis aga jõuab talle kohale - naismodellid!
00:16:41 Paavo (TIIT SUKK) räägib Atsile (MAIT MALMSTEN), et ta (Peep) oli tegelikult seal oma äripartneri juures ja ta haaras võimalusest, käskis emale korralikud lilled ja tordi viia ja vabandust paluda. Paavo oli Peebule lubanud, et pärast seda hakkavad nad koos temaga seda rida edasi ajama. Ats on vihane. Paavo jätkab, et omavahel öeldes, kui tal on kõik otsad käes, saab Peep tema käest kohe pasunasse. Ats ütleb vihaselt ja kategooriliselt, et selle mehega (Peep) ei aja tema enam kunagi mitte ühtegi äri, et ta ei taha elu sees silma otsas teda näha ka, et nii kui ta talle vastu tuleb paneb ta talle...(vastu nägu).
00:17:14 Paavo (TIIT SUKK) rahustab Atsi (MAIT MALMSTEN) ja räägib, et kõigepealt peavad nad Peebu viima sellesse staadiumi, et ta räägib enda äripartneri välja, et kuidas tal see mehhanism kõik töötas, muidu ta on kohe siin. Ats tõuseb vihaselt püsti. Paavo rahustab teda. Keegi koputab. Ats kargab püsti. Paavo rahustab ja ütleb, et Peep peab neile kõik ära rääkima, kuidas see masinavärk töötab, et hiljem lööb Ats talle hambad sisse.
00:17:42 Tuleb Peep (VELVO VÄLI). Paavo (TIIT SUKK) kutsub ta edasi ja lisab, et Ats hakkas just lahkuma. Ats (MAIT MALMSTEN) põrnitseb maruvihaselt ja lahkub, tuleb veel tagasi, aga Paavo surub ta uksest välja.
00:17:59 Paavo (TIIT SUKK) hõõrub käsi ja pöördub Peebu (VELVO VÄLI) poole.
00:18:05 Illar (RAIVO E. TAMM) suitsetab ja kuivatab pokaali. Tuleb Ats (MAIT MALMSTEN). Illar imestab, mida Ats seal teeb, sest tema vahetus on ju ja Atsil on vaba õhtu. Ats istub baaripuki peale, räägib, et niisama tuli lõõgastuma ja küsib Illarilt pitsi konjakit. Ats küsib veel, kas "Siluetist" pole talle keegi helistanud. Illar alguses ütleb, et ei ole, aga siis hakkab rääkima, et helistati küll ja paluti edasi öelda, et see asi pidi lükkuma edasi määramatusse tulevikku, et nad võtavad Atsiga ise ühendust kui asjaks läheb.
00:18:38 Ats (MAIT MALMSTEN) imestab, sest madaami jutt oli olnud küll paljutõotav. Illar (RAIVO E. TAMM) arvab, et see jutt oli rohkem suusoojaks, et need moeinimesed ongi sellised - pea ja muud ihuliikmed on pulki täis. Illar küsib, kas ta paneb Atsile topelt. Ats soovib, aga õigest pudelist. Illar ütleb üleolevalt, et kelleks Ats teda peab, et ta ei hakka ju oma paarimeest petma. Ats kordab veel, et õigest pudelist. Illar vanadab naeratades ja ütleb, et see on kutsehaigus. Illar võtab leti alt konjakipudeli.
00:19:07 Vahekõll
00:19:10 Tallinna Lillepaviljon, mannekeenide pildistamine, kiirmontaaž: fotograaf (TAUNO PÄÄSLANE) pildistab, välgud sähvivad ja mannekeenid (PIRET EERO, PIRET JÄRVIS, HELENA VOLMER) poseerivad
00:19:52 Illar (RAIVO E. TAMM) jookseb lillepaviljoni trepist üles ja ütleb fotograafile, et ta nüüd tuli, et teda kutsuti kui mees-iluetaloni. Mannekeenid luhelevad naerda. Fotograaf küsib, kas Illar on see uus. Illar ei vasta. Fotograaf juhatab Illari üles vasakule. Illar vaatab meelalt mannekeene. Fotograaf ütleb, et enne töö, pärast lõbu. Illar läheb. Fotograaf kehitab mannekeenide poole õlgu, et kes see küll oli.
00:20:33 Ats (MAIT MALMSTEN) töötab baarileti taga. Baaris on laua taga külastajad (KRISTIAN KÜNK; MAAREK TOOMPERE; TARMO KIVIVÄLI). Ats leiab laualt paberi, kus on kirjas aeg, mil ta peaks olma moefotograafi juures. Ats vaatab kella ja helistab närviliselt Paavole, kellel palub takso võtta, baarist läbi sõita, et lillepaviljoni sõita. Ats seletab Paavole telefonis, et tal on ajakirja "Siluett" tarvis üks pidistamine ja sellega on kiire. Ats saab teada, et Paavo sahkerdab jälle Peebuga ja saab vihaseks. Ats saadab Paavo kuradile ja viskab toru hargile.
00:21:29 Ats (MAIT MALMSTEN) pöördub baarikülastajate (KRISTIAN KÜNK; MAAREK TOOMPERE; TARMO KIVIVÄLI) poole ja teatab, et neil on gaasiavarii ja ta palub kõigil lahkuda, vastasel juhul ei saa nad külastajate turvalisust garanteerida. Külastajad ei tee kuulmagi. Ats paneb juba jopet selga ja küsib, kas nad saavad aru, mis neile räägitakse ja näitab neile paberit, mille kiri: Avarii. Ats kustutab tuled, paneb muusika kinni ja lahkub. Külastajad jäävad pimedasse baari.
00:21:57 Peep (VELVO VÄLI) vaatab Paavo vinüülplaate. Paavo (TIIT SUKK) avastab selle ja võtab kohe oma plaadid Peebu käest ära. Paavo räägib, et see oli ta kasuisa Ats, et Peep ju teab teda. Peep muheleb, et miks ta seda poksijat ei tea. Paavo räägib, et Ats oli palunud tal teda taksoga kuhugile ära viia ja kui kuulis, et Paavo ei saa viia, siis sai jube tigedaks. Peep küsib hirmunult, ega Paavo Atsile temast ei rääkinud. Paavo kinnitab, et ei rääkinud. Paavo räägib, et Ats on kuskilt teada saanud, et Peep viis tema emale tordi ja lilled ja sai selle peale jube vihasek. Peep on nõutu ja võtab peast kinni.
00:22:37 Peep (VELVO VÄLI) hakab ennast kaitsma ja ütleb Paavole, et se oli tema idee, et tema käis ainult Vello juures. Paavo (TIIT SUKK) küsib, mis Vello. Peep ütleb, et peatehnoloog Vello. Paav hõiskab rõõmust: napakymppii! ja soovitab Peebul isiklikult Atsi juurde minna, konjaki kaasa võtta ja vabandust paluda, et see on meeste värk, selle peale Ats leebub, nii palju ta teda tunneb.
00:22:56 Paavo (TIIT SUKK) võtab riiulilt konjakipudeli ja annab Peebule (VELVO VÄLI), et too kohe läheks ja kui nad on kõik ära leppinud, siis panevad nad bisnesi täistuuridel tööle. Peep küsib, kust ta Atsi leiab. Paavo seletab, et lillepaviljonist, tal on seal mingi asi ajada. Peep küsib, kas Paavo viskaks ta ära. Paavo ütleb järsult, et ta ei saanud Atsi ära visata ja nüüd viskab Peebu ära. Paavo soovitab takso võtta. Peep hakabki minema. Paavo küsib talt raha. Peep annab Paavole 10-rublase. Paavo ütleb, et see sobib väga hästi ja soovitab Peebul minema hakata. Paavo naerab talle järele.
00:23:34 Lillepaviljonis Illar (RAIVO E. TAMM) meelitab mannekeene (PIRET EERO, PIRET JÄRVIS, HELENA VOLMER) ja räägib, et tal on oma baar ja uurib, ega neiud ei külmeta. Uksest tuleb kiirel sammul Ats (MAIT MALMSTEN) ja jookseb trepist üles. Illar ajab tüdrukutega tühja juttu. Ats näeb teda ja küsib, mida tema seal teeb. Illar imestab, mida Ats seal teeb. Ats ütleb vihaselt, et temal on planeeritud pildistamine "Silueti" jaoks". Illar küsib, kes siis baaris on. Ats sisistab läbi hammaste, et baaris on avarii, aga Illar ei vastanud tema küsimusele. Illar ütleb, et tema ajab preilnadega juttu. Ats on vihane ja ütleb, et Illar teab küll, is ta mõtleb. Illar ütleb, et nad võiksid minna rääkima tema garderoobi. Ats imestab, et Illaril on veel mingi garderoob seal. Illar ütleb lihtsameelselt, et see on koht, kus saab ennast riidest lahti võtta ja jälle riidesse panna. Illar lubab neiudele, et ta tuleb tagasi. Ats lisab, et seda nad veel vaatavad.
00:24:25 Ats (MAIT MALMSTEN) ja Illar (RAIVO E. TAMM) rüselevad uksest sisse. Ats surub Illari istuma ja ütleb, et Illaril on maksimaalselt 3 minutit aega, et rääkida, mis seal toimub. Illar küsib, aga kui ta ei jõua selle ajaga. Ats ütleb, et siis rääkigu nii palju kui jõuab ja küsib kohe, et miks ta leiab baarist Illari käega kirjutatud paberilipaka, kus on selle pildistamise aeg, miks ta sellest midagi ei tea ja miks on Illar seal, mitte tema.
00:24:58 Illar (RAIVO E. TAMM) küsib, kas Ats tahab ausalt teada. Ats (MAIT MALMSTEN) loomulikult tahab. Illar hakkab keerutades rääkime, et kui nad Atsile helistasid, siis ta proovis Atsi kätte saada, aga ikga kord vastas telefonile Sirje või Aino ja kuna Ats ei tahtnud, et keegi sellest midagi teada saab, siis ta pidi ju midagi välja mõtlema ja tule enda peale võtma ja ta ei tahtnud, et nende baar häbisse jääks. Illar tõuseb toolilt ja ütleb, et kas Ats arvab, et talle meeldib nendes hilpudes passida. Atsile on selline mulje küll jäänud. Illar võtab riided seljast ära ja ütleb, et ajagu Ats need endale selga. Ats krimpsutab nina, et ega tema ei hakka Illari riideid panema. Illar viitab teistele riietele, et pangu ta siis need, et nad võiskid kostüümid vennalikult pooleks jagada.
00:25:40 Ukse peale ilmub Moemaja madaam (HELENA MERZIN) ja hüüab Illarit võttele, et ta paneks riidesse, sest fotograaf ootab. Illar (RAIVO E. TAMM) riietub. Siis märkab daam Atsi (MAIT MALMSTEN) ja imestab, et tema on ka seal. Ats seletab, et jäi hiljaks, aga ta on kohe valmis. Daam räägib, et Atsi nägu on väga kiiresti ära paranenud. Ats küsib, mis mõttes. Äkki ajab Illar daami ukse pealt ära, sest muidu ei saa nad kunagi valmis. Daam ütleb Atsile, et too paneks teised riided selga ja tulgu nad ruttu. Ats küsib Illarilt, et mis mõttes on ära paranenud. Illar kehitab õlgu.
00:26:15 Peep (VELVO VÄLI) tormab Lillepaviljoni uksest sisse ja jookseb trepist üles. Peep tervitab ja küsib mannekeenidelt, kus Ats on, neiud ei tea, Peep kirjeldab, et selline tumedate vuntsidega tüüp. Äkki tuleb fotograaf (TAUNO PÄÄSLANE), kes ütleb, et siin meie uus ongi, et võtku ta jope seljast ära, et nüüd tuleb tööle hakata. Peep võtab kuulekalt jope seljast. Fotograaf paneb Peebu mannekeenide (PIRET EERO, PIRET JÄRVIS, HELENA VOLMER) vahele poseerima.
00:26:47 Samal ajal tuleb Moemaja daam (HELENA MERZIN) koos Atsi (Mait Malmsten) ja Illariga RAIVO E. TAMM). Daam paneb käed puusa ja küsib fotograafilt, mis seal toimub. Fotograaf ütleb, et neil on modell olemas, et nad hakkavad pihta. daam ütleb pahaselt, et see pole ju õige modell ja näitab Atsile ja Illarile, et meie modellid on siin. Fotograaf imestab, et need klounid. Ats ja Illar ütlevad, et nemad on küll. Fotograaf õtleb pahaselt, et team neid ei pildista ja viitab Peebule (VELVO VÄLI), et vaadaku daam seda tüüpi, kena ja fotogeeniline.
00:27:08 Moemaja madaam (HELENA MERZIN) tuleb trepist alla ja läheb Peebu (VELVO VÄLI) juurde, et teda lähemalt vaadata. Daam vaatab ja ütleb fotograafile, et tal võib isegi õigus olla- Illar hüüab, et ei või. Daam vaatab veel kord Peepu ja ütleb, et võtame tema ning hüüab Atsile ja Illarile, et nad andku oma riided uuele poisile.
00:27:31 Ats (MAIT MALMSTEN) sõimab Peepu libedaks limukaks ja jookseb vihaselt tema poole. Mannekeenid kiljuvad.
00:27:37 Lõputiitrid
00:28:08 (c) Thor's Production
00:28:12 ETV ident, (c) Eesti Televisioon 2013
00:28:18 Saate lõpp
Faili nimi: 2013-002814-0046_0001_D10_ENSV_KUI-KONNIB-MANNEKEEN.MXF
Indeks: 2013-002814-0046
Kestus: 00:28:18
Registreerimise kuupäev: 29.05.2013
Registreerimise aeg*: 2013-05-29 20:05:05
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse

;