ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Jubilee

Saada link

Media

Kirjeldus

Illaril on täitumas pool sajandit, kuid peomeeleolu ei ole. Uuenev aeg paneb ka Kukekese baarirahva enda käest küsima, kuidas edasi? Mait investeerib tulevikku, kuigi pilk suunatakse ka minevikku.

Samast seeriast

Vaata kõiki

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 92
Kestus: 00:28:25
Indeks: 2016-002814-0092
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 16.03.2017
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: Tiiter: Mai 1989
00:00:04 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) vehib köögirätikuga ja tanstib hoogsalt baarileti taga. Äkki lendab räkib käest ja midagi kliriseb.
00:00:15 Baari astub mees (AIN MÄEOTS) koos tüdrukutega ja lausub irooniliselt: mis liisund hais se's talutares nin palub tüdrukutelt, et nad kuhugile vastu ei läheks. Mees hüüab Illarit ja küsib, kuidas kube kärab. Tagaruumist tuleb hoopis Mait ja vastab, et pole viga. Mait tervitab ja küsib, kuidas ta aidata saab. mees uurib, kus Illar on. Mait selgitab, et Illar on õhtuses vahetuses ja tuleb tunni aja pärast. Mait pakub külalistele istet ja tõstab klaasid letile. Tüdrukud naeravad.
00:00:44 Mees naerab üleolevalt, et neil pole küll tund aega seal aega oodata. Mees paneb pudeli lauale ja ütleb, et Mait annaks õnnitlused Illarile juubeli puhul üle ning palub öelda, et Olümpsi Enn koos tibudega tervitavad, Brunn ka, aga tema ei saanud tulla. Mait kordab: Enn ja Brunn. Enn küsib tüdrukutelt, et kas see baar on nagu tema sauna eesruum. Tüdrukud naeravad ja ütlevad, et see on vist väiksem. Külalised naeravad ja lahkuvad.
00:01:10 Mait on segaduses ja küsib, kas Illaril on sünnipäev. Enn ütleb, et ümmargune 50 ja lahkub tüdrukutega.
00:01:26 Saatepea
00:01:58 Tiiter: XCII osa, Jubilee
00:02:04 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) toimetab leti taga. Tuleb Illar (RAIVO E. TAMM). Mait hüüab: segens, krae, kuhu kursid, mees? Mait õnnitleb Illarit juubeli puhul ning vabandab, et tal pole kingitust kohe anda, kuna ei teadnud, et tal sünnipäev on, aga lubab hiljem tuua. Illar ütleb tagasihoidlikult pudelile letil viidates, et see on juba isegi tore kingitus ja kiidab Maidu maitset ning lisab, et "maltsa" poleks vaja olnud. Mait selgitab, et seda ei toonud tema, vaid Enn Olümpiast, kes rääkiski talle Illari juubelist.
00:02:31 Illar muutub tõsiseks ja hüüatab: joppenpuhh, Olümpsi-Enn käis siin! Mait ütleb, et tipsidega koos oli. Illar küsib, kas Enn ütles ka midagi. Mait ütleb, et Enn oli öelnud, et baar on ilus ja meenutab tema sauna eesruumi, aga on veidi väiksem. Illar ütleb, vihaselt, et kui ta seda venda tänaval näeks, siis ta kägistaks.... Illar ütleb, et käigu ta kukele kogu oma konjaki ja kanniga, isegi kui see on aplikann.
00:02:59 Mait pakub välja, et võib Illari eest töö ära teha, kuna tal on sünnipäev ja soovitab tal pidustema minna. Illar ütleb pahaselt, et mingit pidu ei tule. Mait arvab, et Illar peaks asja ikka suurelt ette võtma. Illar räägib pahaselt, et muidugi peaks temasugune mees suurelt ette võtrma, mitte sellises nurgataguses kükitama. Mait arvab, et neil on täitsa korralik baar, teenivad kenasti, rahvas kadestab.
00:03:32 Illar küsib, kellega Mait teda võrdleb, see on sama hea kui öelda Ivo Linnale, et võrreldes Võhma lihakombinaadi bändiga oled sa pärsi populaarne. Mait naerab,et Illar võrdleb ennast Ivo Linnaga. Illar paneb sigareti põlema ja küsib, kellega siis veel. Selliste meeste jaoks nagu Olümpsi Enn ja Brunn pole ta oma eluga kuhugile jõudnud kui siia sarasse joodikuid tõmbama. Mait lohutab, et Illar ei tea, mis homne päev võib tuua, mis võimalused neil on. Illar on pessimistlik ja ütleb, et tema on juba ühe jalaga hauas.
00:04:09 Mait ütleb, Illarile, et isegi Ats ei hala nii nagu tema. Illar ütleb, pahaselt, et ärgu tulgu talle udu ajama, Ats nuttis tema õla najal isegi siis kui 40 sai.
00:04:23 ARHIIV: (efekt) Ats (MAIT MALMSTEN) ja Illar (RAIVO E. TAMM) suvel maleva komandöridena. Ats halab, et juba liiga vana, kadestab noori ja on õnnetu, et tal lapsi ei ole.
00:05:20 Mait imestab, et Ats ihkas niimoodi endale päris poega. Illar ütleb, et ju ta siis ihkas. Illar ütleb kindlalt, et nüüd ta teeb selle ära ja ütleb Maidule, et nad koos teevad. Mait uurib, mida. Illar räägib kooperatiivi tegemisest, et nad teevad baaris väikse remondi. Mait ei saa aru, mis kooperatiivi, kuidas. Illar küsib, kas Mait paneb ka raha alla. Mait saab pahaseks ning seletab, et tema lõpetab ülikooli ära ja hakkab oma elu elama. Kui Ats tileb Kanadast tagasi, siis temaga koos võivad nad teha. Illar ütleb, et siis võib juba hilja olla, konkurendid jõuavad ette.
00:06:04 Mait ütleb, et unustagu Illar ära, et ta võib teda asendada, võtab lipsu kaelast ja ütleb, et tal on kiire ja peab ära minema. Illar ütleb, et Atsi peale ei saa üldse kindel olla, aga nemad saavad kahepeale 10 000 kokku ning lisab, et tal on 4000 juba koos, oleks rohkem ka, aga Hella sattus tema säästudele peale.
00:06:29 Vahekõll
00:06:34 Illar (RAIVO E. TAMM) mõõdab baari mõõdulindiga. Tuleb Jüri (ARGO AADLI), kes tervitab: privet, kotlet. Illar ehmub ja hüüatab: joppenpuhh! Jüri õnnitleb Illarit sünnipäeva puhul. Illar imestab, kuidas Jüri sisse sai, tal on ju "avarii". Jüri ütleb, et ega sildid miilitsat ei pea. Illar vaatab Jüri toodud kingitust. Jüri seletab, et valis konfiskeeritud kauba seast, kuna poest pole midagi võtta. Illar tänab ja palub Jüril mõõdulindi otsast kinni võtta. Illar küsib, kust Jüri teadis, et Illaril juubel on. Jüri ütleb, et vaatas toimikust, et tal on lähemate tuttavate kohta toimikud olemas.
00:07:20 Illar tunneb huvi, mis seal toimikus veel kirjas oli. Jüri ei saa öelda ja küsib, milla pidu saab. Illar ütleb, et ei tule mingit pidu. Jüri imestab, et mis mõttes ei tule. Illar ütleb, et pole midagi tähistada. Jüri küsib, kas Illar hakkab baaris remonti tegema. Illar küsib, kas see oli ka toimikus kirjas. Jüri ütleb, et veel mitte. Illar palub, et nad ei paneks ka, sest see on saladus. Jüri ütleb, et rääkigu välja, sest ta saab lõpuks nii kui nii teada.
00:07:47 Illar küsib Jürilt, mis toimikust ta üldse räägib ja imestab, et miilitsal on tema kohta toimik, ta ikka eeldab, et miilitsal, sest KGB juurde Jüri sugusel pääsu ju pole. Jüri ütleb, et see polegi ametlik toimik, see on vihik sõprade ja tuttavate kohta, kuhu ta paneb kirja, kes on head või halba teinud. Illar naerab, et siis pole see ju toimik, vaid päevik. Illar uurib, millised tema aktsiad on. Jüri ütleb, et Illar on tubli seltsimees, nii et rääkigu välja. Illar nõuab, et Jüri kellelegi ei räägiks ning valgustab, et ta tahab remonti teha, et siis kooperatiiv moodustada. Kaua sa seda riiki ikka orjad.
00:08:30 Jüri soovib Illarile õnne ning imestab, et Illarile senimaani veel kooperatiivi ei ole. Illar möödab seina ja tunnistab, et oleks tahtnud juba ammu teha, aga üksi ei jaksa ja noor kompanjon Mait ei võta vedu. Jüri pakub ennast Illarile kampa, sest tal on rublasid ka kõrvale pandud. Jüri küsib, kui palju raha vaja oleks.
00:08:55 Illar küsib, kas Jüri teeb nalja, sest ega ta ei hakka mendiga kkoperatiivi tegema. Jüri räägib, et tega ta elu lõpuni ei mõtle siseorganitesse jääda, ta teab küll, kust poolt tuuled puhuvad, temasugust miilitsat on Illaril tarvis, tüübid on hakanud kooperaatoreid pitsitama. Illarile ei meeldi see mõte. Jüri ütleb, et nad on varemgi koos äri ajanud. Illar küsib, millal.
00:09:20 ARHIIV (efekt): Illar (RAIVO E. TAMM) ja Jüri (ARGO AADLI) näärikuuseäri.
00:10:12 Illar arvab, et see oli ühekordne eksitus ja lisab, et ta ei usalda Jüri, sest ta tõmbab tal naha üle kõrvade. Jüri arvab, et Illar solvab teda, mis siis et ta miilits on, ta on ikkagi võimaluste piires aus inimene. Illar ütleb, et just nimelt, võimaluste piires, sest mäletab neid piire väga hästi.
00:10:29 ARHIIV: Jüri kohtub baaris esimest korda Illariga. Jüri tahab Illari avarii teinud auto ära osta. Jüri vihjab keelatud esemetele Illari autos. Jüri paneb valuuta lauale.
00:12:02 Illar küsib, kas Jüri saab aru, millest Illar räägib. Jüri selgitab, et siis polnud nad veel omavahel head tuttavad. Illar ütleb, et Jüri ei tunne praegu ka teda ning küsib, mis päev on. Jüri teatab, et Illari süniipäev. Illarile meenub, et ta pidi oma käru sõbra käest kätte saama ning ta palub, et Jüri asendaks teda natuke aega baaris. Jüri on hämmingus. Illar manitseb teda, et ta midagi endale ei valaks. Jüri kinnitab, et tal ei tule mõttessegi. Illar ütleb, et tegi nalja. Jüri lisab, et tema tegi ka nalja. Jüri vaatab uhkelt baaris ringi.
00:12:58 Vahekõll
00:13:03 Jüri (ARGO AADLI) asendab Illarit baaris ja tantsib pudel käes. Äkki küsib Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) 100 g konjakit. Jüri ehmub. Mait küsib, mida Jüri seal teeb. Jüri räägib, et asendab Illarit ja valab Maidule konjakit. Mait ütleb, et pole vaja, ta tegi nalja. Jüri ütleb, te võtku ta ikka, sest võibolla on see ainus kord kui ta saab baarmanina jooki valada. Mait tõstab klaasi ja võtab Jüri terviseks.
00:13:45 Jüri uurib, kas Mait ei taha Illarile partneriks hakata. Mait imestab, et Illar on Jürile rääkinud ja küsib, ega Jüri ise ei kavatse Illari partneriks hakata. Jüri ütleb, et ta tahaks küll, aga Illaril on tema suhtes eelarvamused, Mait ütleb, et ega tema ei hakka ka Illarit Jüri suhtes ümber veenma. Jüri pakub, et ta võiks Maidule rahaga appi tulla, et Mait ütleb Illarile, et ta sai laenu ja lööb kampa, aga etgelikult on nemad koos selles äris.
00:14:18 Mait küsib, kas Jüri mõtles selle ise välja, loomulikust intelligentsist. Jüri ütleb, et ta on operatiivtöötaja, see, missugusest essentsist see tuli, seda ta ei tea. Jüri tsiteerib polkovnik Kartulit: pea peab lahutama nagu koorejagaja või oli see vastupidi ning lisab, et ega ta lõpuni ei mõtle ka miilitsasse tööle jääda. Mait kõhkleb, kas on ikka hea mõte hakata Jüriga koos äri ajama, arvestades ajalooga. Jüri küsib, mis selle ajalooga on.
00:14:50 ARHIIV: (efekt) Jüri ja Mait kohtuvad esimest korda, räägivad Pillest. Pille satub neile peale.
00:16:32 Jüri ütleb, et Mait ei peaks selle pärast pabistama, selle võiks unustada, nad olid hiljaaegu hea kamanda. Jürile meenub, et ema ootab teda ja palub, et Mait hoiaks baaril silma peal kuni Illar tagasi tuleb. Mait pobiseb, et küll ta hoiab, sest tema baar on see ikka rohkem kui Jüri oma.
00:16:59 Vahekõll
00:17:08 Helle (VIIRE VALDMA) siseneb baari ja tervitab. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) vaatab. Helle küsib, kas Illarilt ei ole. Mait tervitab ja ütleb, et Illar tuleb iga hetk tagasi ja lubab naisel oodata. Helle ütleb, et mis tal muud üle jääb ja võtab istet. Mait on sõbralik ja küsib, kas ta saab midagi pakkuda. Helle ütleb alguses ei, aga tellib siis 50 g piparmündilikööri. Mait võtab pudeli. Helle tõuseb ja ütleb, et Mait valaks õigest pudelist. Mait kokutab, võtab teise pudeli ja lisab, et naine on väga tähelepanelik. Helle ütleb tõsiselt, et elu õpetab.
00:17:58 Mait valab piparmündilikööri. Helle vaatab ja ütleb, et Maitu on seal ka päris hästi koolitatud. mait küsib, kas Illar on tema kohta midagi rääkinud. Helle ütleb, et ei muud kui selle munajoodikust Atsi asemel on üks terasem tüüp. Mait küsib, kas Helle on Illar... Helle lõpetab lause...naine. Helle annab Maidule käe ja ütleb oma nime. Mait annab käe ja ütleb, et tal on meeldiv tutvuda ja tutvustab ka ennast. Helle küsib, kas Illar on temast midagi rääkinud. Mait ütleb, et Illar ei räägi midagi koduasjadest. Helle arvab, et Mait on tema kohta midagi kuulnud.
00:18:39 Mait ütleb, et ei ole, mitte Illari käest. Mait keerutab ja küsib, kas Helle soovib veel likööri. Helle ei soovi ja võtab Maidul rinnust kinni ning sunnib, et ta räägiks. Mait tunnistab, et ühte lugu ta ikka teab.
00:18:54 ARHIIV: (efekt) Illar, Helle, Ats ja Sirje korraldavad kohtumsie restoranis, Sirje ja Helle teevad nagu ei tunneks teineteist. Illar ei tea asjast midagi.
00:20:35 Helle ütleb, et seda poleks küll oodanud. Mait ütleb, et ta ei kuulnud seda Illarilt, vaid teistest allikatest. Helle küsib, kust Mait seda kuulis. Mait tunnistab, et kuulis oma papsilt. Helle arvab, et äkki oli Maidu isa kelner. Mait räägib, et tema isa on Ats. Helle ütleb võidurõõmsalt, et Mait on Atsi sohipoeg, kes Kadaku-muti nii närvi ajas. Mait parandab, et Sirje on tegelikult Aavik. Helle ütleb, et see oli Sirje ülbuse juures talle paras. Mait tahab samaga vastata ja meenutab Nikaraagua lugu. Helle parandab, et see oli Angoolas.
00:21:28 Helle ütleb pahaselt, et ise on Mait üliõpilane. Helle muutub tõsiseks ja küsib, kust Mait seda teab. Äkki tuleb Illar ja imestab, et Mait on tagasi ja siis näeb Hellet ja küsib, mida tema seal teeb. Illar kallistab Hellet ja viipab Maidule, et see lahkuks. Mait ütleb, et ta hakkab minema, sest teda pole vist enam tarvis. Illar läheb küsib Maidult, ega ta Hellele midagi kooperatiivist ei rääkinud. Mait raputab pead. Illar ütleb, et polegi vaja rääkida, aga Mait mõelgu selle peale.
00:22:13 Vahekõll
00:22:18 Helle (VIIRE VALDMA) võtab Illaril (RAIVO E. TAMM) rinnust kinni ja küsib, miks ta ei öelnud, et ta partner on Atsi poeg. Illar vabandab, et ta pole tahtnud Hellet tööasjadega vaevata. Helle ütleb, et Kadakud on juba ammu nende jaoks rohkem kui tööasjad. Illar ütleb, et mis tähtsust sel on, mis värvi kass on, peaasi, et ta hiiri püüab. Helle annab Illarile Moskvast toodud kingituse üle. Illar vaatab karvast roolikatet ja on üliõnnelik. Helle teeb ettepaneku Illari juubelit baaris kahekesi pidada. Illar pole kindel, kas töö ajal on õige seda teha. Helle pakub, et nad võiksid ukse kinni panna. Illar ei susu, et ukse kinni panemisest mingit kasu on ja meenutab, mis eelmine korda juhtus.
00:23:17 ARHIIV (efekt): Ats (MAIT MALMSTEN) satub baaris Illarile ja Hellele peale
00:24:23 Helle ja Illar amelevad. Mait satub neile peale, ehmatab ja vabandab. Mait unustas Illarile kingituse anda ja tuli seda nüüd tegema. Illar arvab, et ega küll küllale liiga ei tee. Helle tõmbab Illari uuesti enda juurde.
00:25:13 Vahekõll
00:25:19 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) laulab baarileti taga. Tuleb Illar (RAIVO E. TAMM), kes on väga väsinud ja heidab diivanile pikali. Mait küsib, kuidas jubilee möödus, kas rahulikult või tegusalt. Illar tõstab pöidla püsti ja ütleb, et polnud väga viga, aga täna annab ümmargune number igast nurgast tunda. Mait arvab, et Illar oleks võinud koju jääda. Illar ägiseb, et Hellega kahekesi koos olemine on kõike muud kui puhkus. Mait toob Illarile joogi ja ütleb, et tal on hea uudis. Illar küsib, kas ta sai kõigest 40.
00:26:17 Mait räägib, et ta lööb Illari kooperatiivis kaasa ja paneb sama palju sisse kui Illar, siis neist saavad võrdsed partnerid. Illar joob kõrrest ja kiidab, et Mait on tubli poiss ja seda ta ei kahetse. Mait loodab ise ka. Illaer ütleb, et vaja on natukene raha juurde leida ja loodab, et nad selle ka leiavad. Mait räägib, et Illar ei pea muretsema, sest tal on tuttav, kes lubas kampa lüüa ja kui neil hakkab hästi minema, siis nad maksavad talle protsendiga tagasi.
00:26:52 Illar uurub, et ega see osanik nende tegemisi segama ei hakka. Mait ütleb, et nemad panevad 45% ja kolmas paneb 10, millega ei saa ta midagi segada. Illar ajab ennast istuuma ja ütleb, et ta on hakanud kahtlema, kas Mait üldse on Atsi poeg. Mait ei taipa, miks. Illar ütleb, et Mait on Atsi poja kohta liiga nutikas. Illar ütleb, et Mait on pigem rohkem tema moodi. Illar heidab taas pikali. Mait läidab sigareti.
00:27:45 Lõputiitrid
00:28:16 (c) Thors Production
00:28:20 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling 2017
00:28:25 Saate lõpp
Faili nimi: 2016-002814-0092_0002_XHD_ENSV_JUBILEE.mxf
Indeks: 2016-002814-0092
Kestus: 00:28:25
Registreerimise kuupäev: 14.02.2017
Registreerimise aeg*: 2017-02-14 11:56:35
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse