ERR-i arhiivis sisalduvate materjalide autoriõigused kuuluvad ERR-ile või on ERR-il luba nende kasutamiseks. Materjalide kopeerimine, muutmine, levitamine, üldsusele suunamine nt sotsiaalmeedias, blogides või veebikanalites on ERR-i loata keelatud! Isiklikul mitteärilisel otstarbel on lubatud arhiivikirje lingi jagamine.

ENSV: Ilu ja pada

Saada link

Media

Sarja pealkiri: ENSV
Osa nr.: 87
Kestus: 00:28:30
Indeks: 2016-002814-0087
Režissöör: Piirsoo Marko
Esmaeeter : 02.02.2017
Kategooria: Lavastuslik → komöödiasari
Püsiviide: vajuta siia
00:00:00 Tiiter: oktoober-november 1988
00:00:06 Vindine baarikülastaja Illar (RAIVO E. TAMM) kirub kaaslast (MART TOOME), et ta on siga kui keskkoolis lõi temalt Ene üle ja sai ka autoostuloa endale ja viis valge Žiguliga tema Ene sõitma. Ja siis nihverdas veel tema tuusiku endale ja läheb tema asemel Bulgaariasse kuldsetele liivadele. Illar sõimab kaaslast reeturiks. Kaaslane küsib, milles tema süüdi on ja rüüpab konjakit. Illar vaatab ringi ja pärib, kuhu tema jook kadus. Baarmen Illar ütleb leti taga, et sõber jõi ära. Baarikülastaja Illar vaatab suuril silmil baarmenile otsa.
00:00:45 Baarmen Illar ärkab baariletil ja tõdeb, et see oli haige unenägu.
00:00:56 Saatepea
00:01:29 Tiiter: XXXVII osa, Ilu ja pada
00:01:36 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) asendab baaris Atsi. Tuleb Illar (RAIVO E. TAMM), kes küsib, mis toimub ja pangu see lärm kinni. Mait paneb muusika vaiksemaks. Illar pärib, mida Mait teeb. Mait ütleb, et raiub puid (tõstab hapukurgilõigud lauale). Illar ütleb, et Maidul on sama hull huumorimeel nagu tema isal. Mait ütleb, et nad hakkavada edaspidi kurke müüma viilutatult, nii teenib rohkem.
00:01:58 Illar räägib Maidule, et kui ta juba nii traksis poiss on, siis tal on palju parem idee välja pakkuda, millega võib hoopis rohkem raha teenida, kuulsust ja naisi. Mait tahab teada. Illar pakub välja, et nad võiksid kahekesi missivõistluse korraldada. Mait arvab, et selleks on ikka naisi tarvis. Illar ütleb, et nemad on korraldajad, mitte osalejad. Mait naerab, sest tegi nalja. Illar suitsetab ja ütleb, et Maidul on head naljad.
00:02:32 Mait uurib, kas Illar arvab, et sealsamas "Kukekeses". Illar ütleb, et nad võtaks ikka suuremalt ette. Mait räägib, et Illar on saanist maha jäänud - Miss Tallinn korraldati juba suvel ära ja üle Eesti on igal pool missivõistlused. Illar ütleb, et nad ei hakka nurgataguseid pidi hiilima, nad läheksid ajalukku kui esimesed sõjajärgse üle-Eestilise missivõistluse korraldajad.
00:02:55 Mait tahab teada, mis tema panus on. Illar ütleb, et Mait tooks Pedast või kuskilt noori ilsuaid tüdrukuid ja nende sõbrannasid, sest Mait kohtab neid "roogitavaid räimi" iga päev. Mait arvab, et peab panema kuulutuse lehte. Illar ütleb pahaselt, et ei pane ajalehte kuulutust, siis tuleb igasuguseid krokodille kokku, neil ei ole sellise asja jaoks aega ja keegi võib nende idee ära näpsata. Illar paneb uue loo mängima ja ütleb, et Mait võiks olla šõu õhtujuht. Illar tantsib, Mait vaatab teda.
00:03:35 Pille (LIISA PULK) küsib Maidult, kas ta tahab, et Pille aitaks talle pruuti otsida. Mait ütleb, et talle pole mingit pruuti vaja. Pille küsib, millega Mait üldse tegeleb. Mait ütleb, et hakkas trennis käima. Pille kiidab, et tubli poiss ja küsib, mis trennis. Mait ütleb, et baaris-mäng, tennis. Mait otsib taskust aadressi, kuhu missikandidaadid oma pildi ja lühikirjelduse saavad saata. Mait lisab, et tal oleks väga hea meel kui Pille saaks teda aidata. Mait arvab, et Pille võiks ise ka osaleda.
00:04:11 Mait jookseb trepist alla. Pille küsib, et paberil pole krjas, kelle nimele kiri saata. Mait ütleb, et pangu paberile missivõistlus, korralduskomitee.
00:04:24 Paavo (TIIT SUKK) sööb Moskva saia ja räägib täis suuga, et sini-must-valge müüb kõike. Paavo räägib Illarile, et ta võiks tema kuivanud Moskva saiad sini-must-valgega poole kallimalt maha müüa. Illar (RAIVO E. TAMM) vaatab saia ja ütleb, et nad pole kuivanud. Paavo arutleb, et kui võtta arvesse kui raske on poest jahu saada, siis pole neil häda midagi. Illar ütleb, et Paavo saaks reklaami, hoopis rohkem kui kuskil reklaamiklubis ja ta pole peamiseni veel jõudnudki.
00:04:57 Illar ütleb, et Paavo Kaire on väga ilus tüdruk ja võiks ka nendel võistlustel osaleda. Paavo küsib, kas tõesti. Illar räägib veel, et kui nad rahaliselt kokkuleppele jõuavad, siis on Kairel võistlus ka üldse ära võita, väikse lisaraha eest. Paavo saab pahaseks, sest Illar annab mõista, et Kaire ei võidaks ilma et tuleks tema eest peale maksta. Illar ütleb, et Kaire on supertots, aga nii on lihtsalt kindlam. Illar räägib, et Eestis ei ole väga palju ärimehi, kes võiks kiidelda, et tema pruut on Miss Estonia.
00:05:36 Paavo ampsab Moskva saia ja ütleb, et peab ikka Kairega enne rääkima, kas ta sellega üldse nõus on. Illar soovitab mitte väga kaua mõelda, sest kohtade arv on piiratud
00:05:45 Vahekõll: Miss Estonia 1988
00:05:51 Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) tuleb baari ja räägib Illarile, et asi susiseb, et ta sai mõned plikad nõusse. Illar (RAIVO E. TAMM) on rõõmus. Illar haarab telefonitoru ja ütleb, et helistab Linna Iffile. Mait imestab, et Illar tunneb Linna Iffi. Illar ütleb, et loomulikult tunneb ja tahab, et Iff missivõistlustele laulma tuleks. Illar helistab Ivo Linnale, kes teda ei mäleta. Illar meenutab Iffile, et nad panid Regati baaris tina ja Iff lubas Nõka oma bändist välja visata. Illar saab teada, et Nõka pole kunagi Iffi bändis mänginud. Illar ütleb, et järelikult pole nad veel koos tina pannud. Illar räägib tööpakkumisest. Iff paneb toru ära.
00:06:54 kettaga telefonil numbri valimine. Illar helistab Grapsile. Mait imestab, et Illar tunneb kõiki. Illar jutustab, kuidas ta 80-ndate alguses oli Ufaas komandeeringus ja Graps oli oma bändiga seal kontserdil, sööklas seisid koos järjekorras ja ... Mait küsib, kas Illar tõesti arvab, et Graps mäletab teda. Illar ütleb, et kõik oleneb sellest, kuidas küsimus esitada. Mait küsib, kuidas Illaril kõigi nende numbrid on. Illar seletab, et töötas kunagi filharmoonias ja võttis pärast sealt märkmiku kaasa.
00:07:23 Illar räägib Grapsiga telefonis ja peab ennast jälle meenutama. Illar räägib, et ta tahtis naistest rääkida. Illar paneb toru hargile ja ütleb, et Graps läheb kuuks ajaks Venemaale kontserte andma. Mait on nördinud. Illar ütleb, et Mait vähemalt nägi, kuidas asju aetakse. Mait turnib üle baarileti ja tahab näha, mis numbrid Illaril veel on. Illar lehitseb märkmikku ja ütleb, et nad lähevad peateelt nüüd natuke kõrvale ja võtavad väiksema venna, et Mart on tal hea sõber. Mait küsib, mis Mart. Illar ütleb, et Helme Mart, tal on ka bänd, Hübriid. Mait ei ole kuulnud.
00:08:23 Illar valib numbrit ja laulab "Võõra linna tuled". Mait pole kuulnud. Illar saab Helme kätte.
00:08:38 Paavo (TIIT SUKK) ja Kaire (MAIKEN SCHMIDT) on voodis. Paavo ütleb, et ta on kõige ilusam tüdruk. Kaire on meelitatud ja suudleb Paavot. Paavo küsib, kas Kaire ei tahaks võia Eesti esimest Miss Estonia tiitlit. Kaire küsib, kust Paavo võtab, et ta selle konkursi võidaks. Paavo ütleb, et see on kindel pauk, ärgu muretsegu. Paavo ütleb, et Kaire lihtsalt on kõige ilusam. Kairele piisab sellest kui ta Paavo jaoks kõige ilusam on. Paavo ütleb Kairele, et ta ei saa ju teda sundida kui ta ei taha. Paavo heidab pikali ja arutleb, et talle jääks hinge kriipima kui Kestase Mai selle võidaks.
00:09:27 Kaire kargab teki alt välja ja küsib, kas Mai osaleb neil võistlustel. Paavo ütleb, et paraku küll ja räägib, et tunneb peakorraldajat, kes mokaotsast poetas. Kairele see ei meeldi.
00:09:39 Vahekõll: Miss Estonia 1988
00:09:46 Baariletil on Moskva saiad, mille sisse on torgatud sini-must-valged lipukesed. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) tuleb baari ja kiidab. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et need pole enam mingid Moskva saiad, vaid Eesti oma kakukesed. Mait naerab, et Illar on eilsetele saiadele poole kõrgema hinna panud. Illar kuivatab pokaali ja ütleb, et eile oli eile, täna on täna ning küsib, kas uudiseid ka on. Mait räägib, et jutt läheb teistesse ülikoolidesse ka ja tundub, et asi levib. Illar rõõmustab ja räägib, et Paavo lubas ka oma õla ja papi alla panna.
00:10:11 Mait küsib, kas nemad ka ikka midagi teenivad. Illar imestab, et noored tänapäeval enam muu peale ei mõtlegi kui raha, suured ideed on praegu tähtsal kohal. Illar räägib, et kui Paavo kõik kinni maksab, siis on Kairel ka selle üle väga hea meel. Mait küsib hämmeldunult, et kas Paavo ostab oma Kairele võidu. Mait saab pahaseks, et miks tema siis üldse sellest oma Pillele rääkis. Illar ütleb, et tema ei ütle midagi, žürii otsustab kõik. Mait küsib, kes žüriis on. Illar ütleb, et Hardi Tiidus võibolla. Mait imestab. Illar räägib, et Tiidus on talle vanast ajast teene võlgu - ta ei osanud kunagi ühele Mnemoturniiri küsimusele vastata, et kumb on parem, kas Kungla või Pärnu mnt baar. Illar arvab, et kui Tiidus on kambas, siis teised žüriiliikmed tulevad iseenesest. Mait küsib, kuidas õhtu välja peaks nägema
00:11:00 Paavo (TIIT SUKK) loeb raha. Tuleb Kestutis (VEIKKO TÄÄR). Paavo oli ta kutsunud ja räägib, et teab nippi, kuidas tema Maikellukene lõpuni õnnelikuks teha. Kestutis ütleb, et Paavo on talle küll väga hea sõber, aga tema ei lase neid asju kellelgi teisel teha, see on ikka mehe-naise-vaheline asi. Kestutis räägib, et tema teeb ise kõik selleks, et Maikelluke õnnelik oleks. Paavo ütleb, et ta ei mõelnud "seda".
00:11:32 Paavo räägib, et tal üks sõber korraldab missivõistlusi. Kestutis teab, et suvel olid Tallinna Missi võistlused ja Maikellukest ei võetud sinna ja ta oli õnnetu, sest temal on suured tissid. Paavo ütleb, te väga hea. Kestutis saab pahaseks. Paavo parandab ennast, et see on väga halb ja lisab, et hea asi on see, et tal sõber korraladab üleriigilisi iludusvõistlusi - Miss Estonia. Paavo lubab, et ta saaks niimoodi orgunnida, et Maikelluke lööks seal kaasa.
00:12:14 Kestutis küsib, kas tõesti. Paavo ütleb, et Kestutis peaks selle eest natukene pappi välja käima. Kestutis ei saa päris täpselt aru, millest Paavo räägib. Paavo selgitab, et raha maksma. Kestutis ütleb, et Paavol on õigus ja õnn ei ole rahas ja surub Paavol kätt. Kestutis räägib oma versiooni. Paavo ei taha seda kuulda.
00:12:56 Pille (LIISA PULK) tuleb baari ja leiab üllatuseks baari leti tagant Maidu ning küsib, mida tema seal teeb. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) tervitab ja ütleb, et ta teeb tööd, et ta asendab ajutiselt. Pille uurib, ksu Illar on. Mait pühib baariletti ja ütleb, et Illar on õhtuses vahetuses. Pille ütleb irooniliselt, et seal siis Mait käibki pidevalt trennis. Mait küsib, mis trennis. Pille ütleb, et baarismängi harjutamas. Pille on nördinud, et Mait talle ausalt ei öelnud, millega tegeleb. Mait arvab, et Pille oleks kõigest valesti aru saanud.
00:13:39 Pille küsib, miks on selle koha aadress, kuhu tuleb missvõistlusel osalemiseks oma andmed saata "Kukekese" oma. Mait teeb imestunud näo ja küsib, on või. Pille küsib, kas Maidu tuttav missivõistluste korraldaja on Illar. Mait keerutab ja ütleb, et laias laastus jah. Pille on vihane, et ta kohe seda ära ei taibanud ja lisab, et mitte ükski korralik tüdruk ei osale ühelgi üritusel, mida korraldab see kiimane vanamees. Mait ütleb, et neil pole korralikke tüdrukuid üldse vajagi, pigem on ilusaid vaja. Pille küsib, kas Mait on ka sellega seotud. Mait ütleb, et mingis mõttes on, et ta lubas olla õhtujuht. Pille on pettunud, sest mõtleas, et Mait on kooralik poiss, aga ta onb samasugune sahkeradaja nagu Ats ja Paavo. Mait ütleb, et ta asendab ainult Atsi. Pille ütleb tähenduslikult, et ta ise teab ja hakkab minema.
00:14:42 Mait hüüab Pillet tagasi. Pille lisab, et üks teine mees korraldab ka Miss Estonai valimisi ja need toimuvad poliitharidusmajas, mitte mingis nurgataguses "Kukekeses". Pille ütleb veel, et kui trema foto peals postiga sinna jõudma, siis ei anna Mait seda Illarile, vaid toob talle isiklikult tagasi. Mait on sõnatu
00:15:06 Illar (RAIVO E. TAMM) on saanud teada konkureerivast missvõisltusest ja kirub. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) ütleb, et neil on tekkinud konkurent, kogu lugu. Illar ütleb, et nad peavad oma võistluse hästi kiiresti tehtud saama. Mait ütleb, et neil pole kohtagi, teine lubas ürituse Karla katedraalis korraldada. Illar ütleb, et tal on Lillepaviljoniga räägitud. Mait küsib tüdrukute kohta. Illar annab ümbrikud ja ütleb, et asi areneb. Mait uurib trikoode kohta. Illar räägib, et ka see on räägitud. Tal on vana tuttav Kalevi ujulas, ta lubas leiukastidest kobedamad trikood välja vaadata.
00:15:42 Mait arvab, et need lotendavad ja teine lubas oma ürituse korraldada juba 12. novembril. Illar ütleb sõjakalt, et nemad korraldavad kas või ühe päeva varem. Nii pea kui Lillepaviljonist on dabro tulnud, annab ta ajalehtedesse kuulutused. Mait küsib, miks nad peavad niimoodi kiirustama, ülejala tehes ei jõua nad mitte ühtegi asja korralikult tehtud. Illar karjub käed rusikas, et tema peab olema esimene ja Mait aitab teda.
00:16:01 Mait ei tea, mis niimoodi saab. Illar tõreleb, et kas Mait tahab olla selline "mai tea" saamatus nagu ta isa või on ta mees. Mait tõuseb leti tagant püsti ja ütleb, et mis kuradi saamatus, ta on mees. Illar ütleb, et andku ümbrikud ja tahab näha, mis tüdrukud seal on. Mait peidab Pilel kirja salaja ära. Illar vaatab ümrikuid ja imestab, sest enne oli neid viis. Mait kehitab õlgu.
00:16:25 Vahekõll: Miss Estonia 1988
00:16:31 Paavo (TIIT SUKK) tuleb baari ja teatab Illarile, et Kaire on nõus missivõistlustel osalema, aga tema käib välja 5 korda väiksema summa kui nad kokku leppisid. Illar (RAIVO E. TAMM) ütleb, et siis ta ei saa garanteerida. Paavo segab vahele ja ütleb, et kokkulepitud summa käib välja Kästas ja selgitab kogu skeemi. Illar imestab, mis häda Kestutisel on sajalisi luftitada. Paavo teab, et Maikelluke tahab ka missivõistlustel osaleda. Illar on nördinud, et ta osalustasu ei kehtestanud, siis oleks juba omadega plussis.
00:17:06 Paavo räägib, et Illar ei tohi Kestutisele temast ja Kairest midagi rääkida, tema kaob tagaukse kaudu välja. Paavo viipab ja lahkub tagaukse kaudu.
00:17:14 Sanal ajal siseneb Kestutis (VEIKKO TÄÄR). Illar hüüab rõõmsalt, et kes neile külla sattus. Kestutis tervitab Illarit kättpidi ja ütleb: tere,tere, Illar-kere! Kestutis uurib missivõistluse kohta. Illar kinnitab, et need on esimesed ülevabariigilised missivõistlused terves NSVL-s. Kestutis küsib, kas tema Maikellukene ka saab sealt osa võtta. Illar valetab, et tal pole enam üldse vabu kohti, isegi kui keegi jalaluu murraks või haigeks jääks, kogu aeg on järjekord ukse taga.
00:17:47 Kestutis räägib, et Paavo oli öelnud, et kui ta maksab, siis saab. Illar ütleb, et siis võibolla jääb järjekorda. Kestutis pakub, et maksab poole lisaks. Illar võtab oma märkmiku ja ütleb, et üks tüdruk vist jäi pahasse haigusesse ja tema ei saa osaleda ning seetõttu üks koht vabanes. Kestutis ütleb, et siis on temast kahju. Illar pilgutab silma ja ütleb, et tal on ka žüriis tutvusi, et kui õnnetäht väga vastu särab, siis saab Maikelluke ka mõne printsessikoha. Kestutis kinnitab, et tema särab väga nig lööb Illariga käed.
00:18:27 Paavo (TIIT SUKK) pistab kleidi ukse vahelt sisse ja ütleb: mis see on? Kaire (MAIKEN SCHMIDT) vaatab tujutult telekat. Paavo tuleb õhinal tuppa ja ütleb, et valuutapoest ostis superilusa kleidi, et Kaire saaks missivõistlustele minna. Kaire teatab, et tema Illari missivõistlustele ei lähe. Paavo hakkab naerma ja küsib, msi jutt see on, et mis Illari missivõistlustele. Kaire ütleb, et ikka seesama, kuhu ta teda sokutada tahtis. Paavo küsib, kas tõesti Illar korraldab seda ja uurib, kust Kaire selle jutu võtab. Kaire ütleb, et Pille rääkis, kellele rääkis Mait, kes seda asja koos Illariga ajab. Paavo teeskleb üllatust ja ütleb, et vahi Illarit. Paavo küsib Kairelt, ja mis siis.
00:19:17 Kaire ütleb vihaselt, et kõik selle mehe tegemised lõhnavad sama hästi kui külmkappi unustatud räim. Paavo arvab, et äkki tal seekord õnnestub, talle tuleb võimalus anda ja kas ta tõesti tahab, et Mai võidab selle võistlsue. Kaire ütleb, et tal on täiesti kama, kelleks Mai seal saab, aga tema selles tsirkuses kaasa ei tee. Paavo ütleb, et ise teab, millest ilma jääb. Paavo haarab telefonitoru ja helistab Illarile ning teatab, et Kaire ei osale missivõistlustel ja ta võtaks oma raha välja. Paavo rahustab Illarit ja soovitab Maile esikohta pakkuda ja Kestutiselt suurema summa välja nõuda.
00:20:10 Kaire on kõnet pealt kuulanud ja maruvuhaseks saanud, et kas tõesti tahtis Paavo talle esikoha osta. Paavo ei salag ja ütleb, et ta ongi selline mees, et mitte millekski pole naise jaoks kahju. Paavo vabandab, et küll oleks Kaire ka niisama võitnud. Paavo tahab kleidi tagasi müüda. Kaire ei luba. Paavo lahkub ja kirub.
00:20:34 Illar (RAIVO E. TAMM) saab telefonikõnes teada, et ta ei saa missivõistlust Lillepaviljonis korraldada, kuna seal toimub kassinäitus. Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) küsib, mis nüüd saab. Illar tõdeb, et peaokohast on nd ilma ja peab midagi muud välja mõtlema. Mait on pessimistlik. Illar kutsub teda korrale, et ärgu hakkau väikest Atsi mängima. Mait võtab pliiatsi ja hakkab arutledes kirja panema, mis missivõistuseks olemas on. Illar ütleb, et bändi pole, kuna Mart Helme pole "Hübriidiga" enam pikka aega seotud ja lubab ise vaadata. Mait küsib, kas auhinnad on. Illar ütleb, neil selle jaosk raha ei ole.
00:22:11 Vene keeles laulev paar siseneb lõbusas meeleolus baari. Mees (NIKOLAI BENTSLER) tellib pudeli kõige kallimat konjakit, nad oma kallimaga (ANNA JANKELEVITŠ) tähistavad ja ärgu muretsegu, neil raha o (puistab rublad letile)(vene k, tlgsubt-). Illar ütleb Maidule, te asjad hakkavad vist lahenema. Illar näitab konjakipudelit ja ütleb: otšen lutše
00:22:43 Vahekõll: Miss Estonia 1988
00:22:47 Baari siseneb mees (MART TOOME) ja tervitab. Illar (RAIVO E. TAMM) loeb raha ja hüüab, et nad on veel suletud. Mees ütleb, et ta ei soovinudki midagi osta ning kiidab, et Illaril on päris kena toake. Illar tõstab pilgu ja näeb tuttavat meest ning küsib pahaselt, et mida tema sealt tahab. Mees räägib, et on kuulnud jutte, et Illar tahab ka mingit nunnukonkurssi korraldada ja lisab kohe, et ta rikub kõik ära, solgib tema ilusa asja ka ära ja teeb ennast lolliks.
00:23:33 Illar ütleb pahaselt, et tal on ükskõik, aga see mees ei saa ka seda mida tema tahab. Mees küsib, miks Illar tema vastu vimma peab. Illar räägib, et on kooli ajast saadik tema pärast kannatanud, et 4. klassis võitis Lenini nimelise luulevõistluse tema eest ära. Mees tunnistab, et ei kirjutanud seda luuletust ise, luulevõistlusel osalejad sai tunnist ära ja ta lasi selle ühel vanemal poisil valmis vorpida. Illar kirub, et ta on petis kogu aeg olnud. Illar räägib veel, et keskkoolius lõi mees talt Ene üle. mees räägib, et Enega läks ta kohe pärast lahku ja Illar sai ta tagasi. illar räägib veel autoostuloast. Mees ütleb, et valge Žiguli lagunes paari aastaga ära, aga praegu sõidab ta 1942.a BMW-ga.
00:24:39 Mees ütleb, et ta pole kunagi midagi sellist teinud, et Illarit kiusata, asjad on lihtsalt nii läinud. Illar arvab, et hea, et ta on sellest aru saanud ja nüüd vabandust palub. Mees küsib pahaselt, et mis mõttes vanadust, lõpetagu ära see Miss Estonia nimega mängimine tal on kõik õigused enda nimele registreeritud ja rahvusvahelised lepingud sõlmitud. Illar ei usu. Mees soovitab järele uurida. Illar ütleb, et tal on juba kõik ettevalmistused tehtud. Mees soovitab tal konkurss baaris korraldada ja ütleb, et ta teeks tagasihoidlikuma nimega, nt Miss Kalinini rajoon. Mees lahkub. Mees lisab, et Miss Kukeke on ka vahva. Illar hüüab : Miss Kanake
00:25:29 Vahekõll
00:25:34 Laval missikandidaadid (LIIDIA MÄGI, MARIE MÄGI, ALINA PANOVA, JAANA HEERINGSON, ANNA JANKELEVITŠ). Missivõistluse õhtujuht Mait (HENDRIK TOOMPERE JR) kuulutab lavalt, et on veel jäänud välja kuulutada Miss Tallinn-Väike '88 võitjad ning kutsub lavale peakorraldaja Illari. Illar (RAIVO E. TAMM) läheb lavale. Mait kuulutab välja 2. printsessi - Kairi Kuusik (JAANA HEERINGSON), teiseks printsessiks saab Polina Mõškina (ANNA JANKELEVITŠ). Neiu peigmees (NIKOLIA BENTSLER) plaksutab ja kamandab publiku püsti ja läheb lavale oma tüdrukut kallistama.
00:27:43 Mait kuulutab välja võitja - Miss Tallinn-Väike on Mai Kelluke (KAIA SKOBLOV). Kestutis (VEIKKO TÄÄR) tõuseb karjudes püsti ja plaksutab. Illar paneb Maile missikrooni pähe. Illar laulab "Võõra linna tulesid", kõik plaksutavad.
00:27:50 Lõputiitrid
00:28:20 (c) Thors Production
00:28:25 ETV ident, (c) Eesti Rahvusringhääling
00:28:30 Saate lõpp
Faili nimi: 2016-002814-0087_0002_XHD_ENSV_ILU-JA-PADA.mxf
Indeks: 2016-002814-0087
Kestus: 00:28:30
Registreerimise kuupäev: 16.08.2016
Registreerimise aeg*: 2016-08-16 12:23:59
Videoanalüüsi olek: COMPLETED

Lisa oma arvamus

Arvamuse lisamiseks logi palun sisse Id-kaardi, Mobiil-id või parooliga.
Kommentaare laetakse, oota hetk..

Tellimiseks pead sisse logima

Logi sisse